Skocz do zawartości

sprzęgło MZ 250


endzi25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam MZ 250 i niedawno zepsuła mi się skrzynia biegów..wymieniłem zepsuty tryb wodzik i łożyska przy okazji i tylko została mi jedna usterka której nie mogę rozgryźć a dokładnie nie ma sprzęgła... są tam jakieś śruby chyba do regulacji ale nie mam pojęcia co z tym zrobić czy tymi śrubami regulować czy to jest coś innego jeszcze...

Edytowane przez endzi25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytałem sie kolesia w szkole i mi powiedział że trzeba założyć pokrywe i jest tam taka podkladka z wycięciami i tą podkladką jak sie przesuwa i sie reguluje docisk bo nie mam dociśniętego tego koła zamachowego chyba dobrze i dlatego niema sprzęgła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem zrobie Wam to nie... Tutaj jest schemat http://www.motocykle-mz.pl/katalogi/etz/250/4_5.html poskładac to jeszcze raz dobrze i musi działać.. jak nie ma sprzęgła to regulacja, wymiana oleju na dobry ewentualnie tarcz sprzęgłowych ale musi być wszystko na swoim miejscu.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłądasz lewy dekiel ( wczesniej odkręć ten mały dekielek ) potem skladasz odkrecasz te rurke co linka sie do sprzegła kończy na niej i wchodzi do silnika. Zakładasz linke i skręcasz to do kupy. Potem zakładzasz te stalową podkładke okrągłą i kręcisz nią zachaczoną o te wystające elementy w taką strone abyś widział że linka się naprężą. Naciągasz ją tak zeby luzu nie miala i przykręcasz ten dekielek żeby docisną te podkładke żeby sie nie przekręcała.Potem zprzęgło już powinno być. Aha jakby ci sie nie zgadzały otwory przy naciągniętym to przełóż na jedna i drugą strone podkładkke tą. Powinno pasowac jakoś. Te sprzęgłą są świetne !! zero usterek lekkie działanie i bardzo wytrzymale

 

Aha a co do oleju to HIPOL ns innym mi sprzęgło ślizgało zawsze :icon_mrgreen:

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sam już do tego deszedłem. thomyk jak byś mógł jeszcze napisać jak zrobić starter bo odbija mi tylko do połowy. Jak podniose go nogą to jest na górze. Nie mam pojęcia jak go naprawić.

Od strony wewnętrznej dekla masz sprężynę , którą trzeba naciągnąć.Nie jest to prosta sprawa , ja używałem do tego celu płaskiego klucza rowerowego ale może ktoś ma jakis lepszy patent :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma mleprzy, wkladamy caly walek i sprezyne na swoje miejsce, nastepnie koncowke walka mocujemy do imadla z aluminiowymi badz miedzianymi przekladkami a nastepie obracamy pokrywa i montujemy kopniak :P "Jezdze motocyklem MZ" to bardzo przydatna ksiazka

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie bedziesz sie musial pytac kolesi w szkole bo bedziesz mial ladne rysuneczki i opisy jak co sie robi, chlopaki nauczcie sie ze jesli chcecie naprawiac sami swoje motocykle to na poczatek literatura do nich jest niezbedna, zaoszczedzicie sobie wiele problemow i kosztow...

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...