Skocz do zawartości

Honda CBR 250RR Czy warto ??


Gość Krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Zamierzem kupić Cbr 250rr. Niestety do tej pory znalazłem tylko jedno ogłodszenie takiego motorku w polsce w Giełdzie Motocyklowej. Moze ktoś wie gdzie mozna kupic takie cudeńko?? Ciekaw jestem bardzo opinii innych urzytkowników takiego modelu bo mialem tylko VT 250 i była SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR 250 to dość egzotyczny model na rynku europejskim(zdaje sie nie była nigdy oficjalnie sprowadzana do europy i była przeznaczona głównie na rynek japoński...chociaż moge sie mylić).

Ciągnie to za sobą w zasadzie jeden plus(mało kto tym śmiga... :D ale i cały rząd minusów(no właśnie mało kto tym śmiga, dostęp do częsci zamiennych jest mizerny, części drogie i trzeba na nie długo czekać, ogólne problemy z serwisami bo nie znają tego sprzęta, czasem brakuje im danych...itp.).

Motore fajny ale ja bym sie poważnie zastanowił nad tym zakupem...400tki już były w porównaniu z tym modelem w miare popularne choć też ich jak na lekarstwo.

 

A moge wiedzieć dlaczego akurat 250tka?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Poniewaz miałem juz 250, i nawet 1100 na wtrysku (GPZ) i najlepiej mi sie jezdzi na najlrzejszej. Mam 190 cm wzrostu i waze 65 kilo... GPZ'tki ni mogłem prowadzić w zakrętach i sprzedałem po 2 miesiącach, zato VT 250 mialem rok i prowadził sie super. Przedewszystkim zalezy mi na lekkości motorka i bezproblemowym prowadzeniu przy mojej posturze.....

A z 250'tek podoba mi sie najbardziej CBR rr 8)

Jezeli polecasz mi jakis inny ,,leciutki'' motorek to czekam na prpozycje

 

Ps. 21000 obrotów tez sie przyczyniło do mojego wyboru

Ps2. sorry za błędy, mam dyslekcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. 21000 obrotów tez sie przyczyniło do mojego wyboru

Ps2. sorry za błędy, mam dyslekcję

 

Witam. Moze odrobine wieksze i chyba bardziej popularne Kawasaki ZXR 400? Porownujac ten motocykl do CBR 250RR pod wzgledem gabarytow i wagi wypada niemalze tak samo ("suche" ZXR - 170kg natomiast CBR - 160kg). Roznica w mocy tych modeli jest spora - ZXR 55KM/12.000 natomiast CBR 40KM/14.500. Pod wzgledem innych parametrow nie roznia sie zbytnio od siebie. Ceny ZXR w zaleznosci od rocznika wahaja sie w granicach 9 - 13 tys.zl.

 

Odwiedz moze jeszcze www.zxr400.com i http://hondacbr.netfirms.com/cbr-250.htm

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... troche sie Ci dziwie ze chcesz 250ccm. Jesli chcesz coś lekkigo to R1 2004 :D. Powinna ci się spodobać.

 

A tak na serio... Nie brałeś pod uwagę Aprilii RS 250. Z tego co słyszałem to też ładnie sie prowadzi no i jej osiągi mówią same za siebie. Wydaje mi sie ze do takiej rs bedzie łatwiej z częsciami niz cbr250rr.

 

Takze ze swojej strony polecam RS250...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proponuję ZXR 400. Jest to chyba jedyna supersporowa 400-tka, do której części nie brakuje. Jej moc to 65, a nie 55 KM i jest bardzo lekka.

 

popieram! jest to fajne moto i dość łatwo je kupić. miałem ta przyjemność jeździć tym motorkiem zanim kupiłem swoją sv... nawet sam sie przymierzałem do takiej ZXR z 2000r ale kolega sprzedał ja zanim odzyskałem kase z ubezpieczalni... :D moto bardzo mi sie spodobało bo prowadzi sie jak rower :D lekkie zwinne i małe a na dodatek dośc szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cbr 250..... hm..... nie powiem fajne cacko a jakie to dzwieki wydaje.... kiedys mialem kupic ZXR 250 (silnik w zasadzie taki sam czerw. pole też przy 19500obr/min) tez byl jeden jedyny taki w gazecie ale był po dzwonie dosc mocnym (naprawiony ale strasznie niedbale i w ogóle lipa...) i to odwiodło mnie od zakupu. Ale ten odgłos silnika który osiąga 19000 to trzeba usłyszeć :buttrock: naprawde piekny dzwiek...ALE i to duże te motorki ( 4T 4 cyl 250cmm) były na rynek japoński australijski i troche na wyspach brytyjkich tego jest... i co sie z tym wiąże coś sie rozpiepszy to w tedy tylko na zamowienie z japoni a to taka duża kasa.... byly tez głosy na temat ZXRa 400 hmmm nie bede mowił o zaletach bo te są i to nie małe :) ale powiem o wadach po pierwsze brak odciecia (powoduje to uszkodzenia głowicy po przez zdeżenie sie zaworów z tłokami itd...)...brak cześci... i w ogóle jak bedziesz zainteresowany zxrem to sie zgłoś to coś pomoge.... POZDRO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...