Skocz do zawartości

Problem z obrotami


hatsan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam hondę shadow 600 1991 rok. Od jakiegoś czasu na przykład po dodaniu gazu na luzie silnik, nie powiem że bardzo długo, ale dłużej niż powinien schodzi z obrotów. Co może być tego przyczyną??

Aha, do czego służy takie czarne plstikowe pokrętło od spodu gaźnika?? (do ustawiania obrotów??)

Bardzo proszę o odpowiedź , pozdrawiam!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Po napisaniu tego tematu poszedłem jeszcze raz sprawdzić i było wszystko ok. Sprawdzę jeszcze na wszelki wypadek jutro na zimnym i ciepłym silniku i powiem co i jak.

A przy okazji jeszcze się zapytam-jeżeli np. rano zapalam hondę, to muszę na ssaniu?? Pozdrawiam!!

 

Witam. Tak się zastanawiam, czy to może być efekt np. niedziałającej jednej świecy (w shadow 600 są 4 świece, po 2 na cylinder), jeżeli nie, to jakie będą objawy niedziałającej jednej świecy?? Bardzo prosze o odp, pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewe powietrze, albo tak prosta sprawa jak synchronizacja (mam nadzieję że są 2 gaźniki- nie pamiętam).

Świeca raczej nie, objawów pewnie też nie wyczujesz- mały spadek mocy, ale jeśli jeździsz juz tak jakis czas to nie masz punktu odniesienia, ale bardzo łatwo można to sprawdzić, po prostu sciągając fajki ze świec, na zapalonym silniku, i sprawdzanie czy "jest róźnica"

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są 2 gaźniki. Jeszcze dzisiaj sprawdzę czy wszystko ok. Świece z zewnątrz wyglądają na bardzo stare, więc wymienię, ale nie wiem jaką firmę wybrać - oprócz NGK (wiem, że to nie to samo, ale do podkaszarki upiłem już drugą świecę w ciągu kilku 4-5 koszeń małem trawy wokół podwórka). Może BOSH??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz na spokojnie,posprawdzałem fajki, zapaliłem zimny silnik na ssaniu, chwilę pochodził, wyłączyłem ssanie i chyba wszystko jest ok :icon_evil: . Sprawdziłem też olej na zimnym silniku, jest pomiędzy dwoma kreskami na bagnecie. Jest trochę czarnawy, więc wyienię olej, ale nie wiem na jaki. Przebieg mam 56000km, nie wiem czy na syntetyczny, czy pół, czy mineralny?? Doradźcie proszę. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...