Skocz do zawartości

Turystyczne Enduro do 10 000 PLN. Co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym bral DR 800 BIG , ale w korkach moze byc ci ciezko bo to nie lekkie moto.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua. Ja jestem tego zdania, że jak się urywa przednie koło w motocyklach przeznaczonych właśnie do turystyki to to jest trochę dziwne i zagrażające życiu. Na rynku jeździ sporo maszyn i jeszcze o urywających kołach nie słyszałem, a tym bardziej w paru motocyklach tej samej marki, więc to raczej przypadek nie jest. Jest to widocznie czysta wada fabryczna, czyli nie dopracowanie danego elementu.

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto dowód... http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=371650 Dali szwabiska ciała... rozumiem kontrolka się nie pali, plastiki pękające , nawet stelaże tylne ... ale taki numer...

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto dowód... http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=371650 Dali szwabiska ciała... rozumiem kontrolka się nie pali, plastiki pękające , nawet stelaże tylne ... ale taki numer...

 

 

Rozumiem, że w motorynce coś takiego może się stać (sam doświadczyłem), ale na motocyklu tel klasy i za takie pieniądze?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Hondę XL 600 V Transalp z lat 1998-1999.

 

Czy można coś zarzucić tej maszynie?

 

Africa Twin bardzo mi odpowiada, ale zdaje sobie sprawę, że jeszcze jestem za świeży na taki motor.

Na dodatek ładna AT kosztuje znacznie powyżej kwoty jaką dysponuję.

Edytowane przez Rosen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny wzrost na tą maszynę to ok 180-185cm. Dla wyższych nie za dużo miejsca i wieje. Prędkości na trasie powyżej 140km/h to już sporo. Najlepiej śmiga się 110-120km/h. Starsze egzemplarze lubią łyknąć troszkę oleju. Słabe hamulce w wersji z jedną tarczą. Objawia się to głownie przy pełnym załadunku. Ja do siebie zamierzam zaadoptować tarcze od NTV. U mnie w cyklu miejskim spalanie 6.5l/100km, ale na trasie przy prędkości 90km/h we dwie osoby da się zejść do 5l/100km. Więcej wad nie zauważyłem. Jeżeli chodzi o zalety to jest ich sporo. Do najważniejszych należy zaliczyć silnik który jest bardzo elastyczny i przepięknie pracuje :) Zawieszenie daje rade nawet w terenie. Przeloty po szutrze z prędkościami 120-130km/h nie stanowią żadnego problemu. Przy w miarę świeżych oponkach da rade je spokojnie pozamykać :) Motocykl jest wbrew pozorom bardzo poręczny. Jazda w korku nie stanowi szczególnej trudności.

Podsumowując: Motocykl jest stworzony dla ludzi którzy cenią sobie swobodę przemieszczania w rożnych warunkach i nie mają zapędów wyścigowca. Jeżeli będziesz dbał o Trampiego to odwzajemni Ci się dziesiątkami tysięcy bezawaryjnej pracy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście to polecam Ci http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.polic...i/bicykl3_d.jpg :)

 

Co do Transalpa to radze Ci przysiąść się do niego i zdecydować czy Ci pasuje. Ewentualnie możesz próbować z afryką, ale tu masa i moc nie za dobre na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A NIECH KOLEGA POMYSLI NAD YAMASZKĄ TDM

MAM 195 CM WZROSTU I NIECAŁE 90 KG WAGI,PRÓBOWAŁEM NA RÓŻNIASTYCH MASZYNKACH ALE TO JAKOS MNIE TAK NAJBARDZIEJ PRZYPASOWAŁO

NO FAKTYCZNIE PRZY NASZYCH WZROSTACH TO NIE BARDZO JEST JAKIKOLWIEK WYBÓR ;-)

NO CHYBA ,ZE CHCEMY KOMICZNIE WYGLĄDAĆ NA JAKIMŚ ŚCIGACZU JAK NA JAMNICZKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A NIECH KOLEGA POMYSLI NAD YAMASZKĄ TDM

 

każda pliszka swój ogonek...

w tym poście człowiek z większym doświadczeniem twierdzi, że nie bardzo

jsz

 

ps. caps lock się zaciął..? :icon_mrgreen:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam!

Panowie mam pytanie, szukam w necie informacji na dany temat ale jest tego tyle ,że można się pogubić.

Chce przejechać kawałek Europy Niemcy, Francja , Włochy do Polski.

Ja sam mam 195 cm i 108 kg, mój pasażer dużo mniej mała kobietka:)

Chce kupić moto , które bedzie niezawodne i pokona taka trasę bez awaryjnie.

Chciałbym móc też w miarę spokojnie śmigać po autostradzie jak i wjechać w lżejszy teren typu szutry - aby dojechać w jakiejś mniej znane atrakcje.

Oczywiście musi być tez wygodne na takie dalekie trasy, mieć trochę mocy w zapasie.

Cena jaka mnie interesuje to około 10 tys zł.

Moto ma przy spokojnej jeździe spalić około 6 litrów.

Rocznik około 2000 najlepiej.

Myślałem nad transalpem badz cos podobnego - martwi mnie tylko czy bedzie wygodny na tak dalekie trasy i czy predkosc 150 km/h we dwojke nie bedzie dla niego meczaca..

Devilke też brałem pod uwage.

Pan European stwierdziłem ,ze bedzie za dużo no i raczej w polną dróżkę to ja nie wjade.

Raczej byłbym za Hondą jakos nie mialem problemow z Hondami z Suzuki już tak średnio no ale wiadomo jakt o bywa,

Może Yamaha TDM?

Panowie doradzcie , które wersje za taką kwotę mógłbym wybrac i co by było najlepsze na taka przygodę.

Ewentualnie z jakim max przebiegiem szukać. Czy kupując taki motocykl z przebiegiem 50 tys km musze liczyc się z remontem silniczka?

Pozdrawiam fanów motocykli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varadero za 10 tys takie najtansze sie zaczynaja.

Tez o nim wlasnie myslalem tylko czy przebiegi dla nich 50 tys rowna sie z powazniejszym remontem?

Varadero 1000 czy 750?

CHyba nie ma 750 jakies błedy w aukcjach chyba są :)

Edytowane przez artiwie15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...