Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już off top, to trafił właśnie w moje ręce FZ6 z wydechami Edka i muszę przyznać, że pięknie to brzmi!!! :biggrin:

Nie nachalnie, za to głębokim i soczystym basem...

Kolega też mam FZ6 z modowanymi wydechami Edwarda. Zupełnie inny gang niż fabrycznie które udawały odkurzacz. Teraz zadziorniej i głośniej. Też sie zamyślam, czy swojego nie wysłać do przeróbki na wiosnę.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam - tak z nudów czytam różne tematy na forum i przypadkowo trafiłem na ten ,i tak czytając od pierwszego posta ,,edzia'' dotarłem do ostatniej strony.

Wcześniej jak kupowałem motocykl czytałem o różnych wydechach i firma EdHaust w opiniach na internecie nie odbiega od innych producentów akcesoryjnych wydechów.

Kurde a kilkanaście minut temu czytałem jak Edek kupił spawarkę i będzie robił wydechy, a teraz widzę firmę EdHaust która ma już można by powiedzieć renomę - chciałbym Pogratulować.

W czasach gdzie nic już w tym kraju nie produkujemy swojego- Edek robi tłumiki - jakoś to dla mnie budujące jest. :biggrin:

Pozdrawiam i ŻYCZĘ wielu klientów .

Nie często tu zaglądam z braku czasu. Dziękuję bardzo ale bez was ,poczty pantoflowej i for internetowych mogło by mi się nie udać.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, jak to wygląda cenowo/procentowo w porównaniu do znanych marek. Przyznam, że powyższy filmik zrobił na mnie wrażenie :notworthy: .

Zawsze to przeważnie kilkaset zł .Cena zależy od czasochłonności zabiegu modyfikacji.

 

Kolega też mam FZ6 z modowanymi wydechami Edwarda. Zupełnie inny gang niż fabrycznie które udawały odkurzacz. Teraz zadziorniej i głośniej. Też sie zamyślam, czy swojego nie wysłać do przeróbki na wiosnę.

Na wiosnę to zły pomysł.Luty, marzec i kwiecień u mnie to zawsze najgorsze miesiące.Krócej zawsze jest w sezonie a najkrócej od września do grudnia.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam i tutaj ;) , mam takie pytanie, ponieważ chcę wypełnić wnętrze tłumików watą do wydechów w formie "koca".


Przez środek tłumika idzie dziurkowana rura owinięta drobną siatką metalową, tą całą rurę owijam "kocem" i wkładam w obudowę tłumika. Nituje puszkę i jazda.


Chciałbym się dowiedzieć jak ciasno owinąć tym kocem? Tak aby bez problemu weszło w puszkę czy na "wcisk"?

głównie to chciałbym wyciszyć ten wydech i żeby był bardziej basowy,bo to typowy przelot.

moto to yamaha xt600 czyli singiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubijam dość mocno.Niestety taki singiel cichy nie będzie.Warto by tą rure perforowaną jeszcze owinąć wełną stalową nierdzewną.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Niebawem wrzucę jak brzmi mój KTM 1050 Adventure z usunięta ekologią i zmodyfikowanym tłumikiem. Przy pierwszym odpaleniu na świeżo po modyfikacji samego tłumika moto generowało tylko 90dB/3250obr

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio znajomy mojego instruktora od jazdy przyjechał Hondą Varadero patrzę a tam logo ED na wydechu - oczywiście on nie wiedział że to wyrób Edzia ,po prostu kupił taki ,ja się podjarałem oczywiście nakreśliłem mu trochę historię po lekturze tu na forum i odpalił -No ,,papę z dachu zrywa '' mimo że miał założone db-killery .Ale to gada panie Edziu -wyśledziłem tu że to jest ta robiona w 2012 roku. No ja mam w swojej sv scorpion-a ale nie ma nawet co porównywać .Mam jeszcze oryginalny w garażu leży na półce, może kiedyś jak gotówki będzie więcej to wyślę do przerobienia .Bo chyba mogę napisać bez ogródek że zaszczyt jest mieć to logo na wydechu .I nie wstyd powiedzieć ,,dobre bo Polskie''

LRMVKnx.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dziś po raz pierwszy miałem okazję modyfikować tłumik w Africe Twin 1000 z 2018r . Na przelocie 50mm X 40cm moto generuje przy 3750obr. tylko 92-93dB.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...