Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od razu napisze,ze pominolem troche stron tematu-duzo linkow juz nie dziala.

Interesuja mnie dwie kwestie;wyciszenie wydechu plus fajny bas i glosny z zaj.... basem.

Istnieje jakis przepis-schemat do w/w zagadnien ?

Prawie w calym temacie przewija sie ''rurka perforowana'',jak do wyciszenia tak i do wydobycia basu.Tak przynajmniej zrozumialem.

Z jakiego materialu powinna byc wykonana,nierdzewka,kwasowka,stalowa czy cos innego ?Jaka grubosc scianki?Jakie fi ? Jak gesto i jakiej wielkosci perforacja ?

Reszte pytan potem.

Moj obecny wydech jest calkiem inaczej zbudowany,pierdzi dosc fajnie a bas ma taki sobie.Mnie jednak to nie zadowala i chcial bym poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema standardowych rozwiązań dających 100%efektu i zadowolenia.Ja stosuje blache 304 na rury z otworami 3 lub 4mm i grubości 1mm. Cieńsza jest tańsza ale słaba bo mocowania.Grubsza tylko do samochodów, traktorów itp. Średnica rury jest zależna od wielkości,kubatury tłumika, pojemności tłumika oraz średnic na wlotach i wylotach tłumików. Ogólnie im większa średnica rury perforowanej tył ładniejszy bas ale za to głośność coraz większa i rozprężenie układu wydechowego.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jakis przepis jest-co do rury.

Co do otworow-im wieksze tym lepsze ? Na rynku dostepne sa 3mm,ja z wiekszymi nie znalazlem.Jesli ma to bardzo duze znaczenie mozna pokusic sie o samodzielne wiercenie.Ogladajac produkty Kalinskiego,stosuje on czasami dwa rozmiary jednoczesnie.

Jakie dokladnie maja za zadanie te otwory ?

Wracajac do srednicy rury.Ile powinno sie zostawic miejsca na wypelnienie ?

Czytajac temat,recepta jest taka-najpierw wata stalowa(ile jej trzeba nawinac?)Potem do calkowitego wypelnienia wata szklana.

Edytowane przez Mlodywyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś namiary na człowieka który będzie wstanie dorobić rurę dolotową pod tłumik Slip-on do Gsxr-a 1000 K1/K2. Od jakiegoś czasu poszukuję przelotowego tłumika do gixa mocowanego na cztery sruby do fabrycznego dolotu niestety nic ciekawego sie nie pojawiło. Zależy mi głównie na tłumiku Mivv-a lub Leo Vine / Yoshimura / Akrapovic . Transport motocykla możliwy jest wylko w okolicach Wrocławia z racji niesprzyjającej pogody. Mógł bym ewentualnie zdemontować oryginalny dolot tak aby na jego podstawie dorobić drugi bez exapa np z kwasówki.

 

Chyba że może ma ktoś taki dolot na sprzedaż ? Zastanawiam się też czy nie podejdzie ten od K5/K6 ?

Obecnie mam założony tłumik Microna widać go na zdjęciach w galerii

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/181648-gsx-r-1000-k1/

 

niestety jego dźwięk nie za bardzo mi odpowiada / jest za cichy i ma za wysoki dźwiek.

w 12-ce jest założony sebring twister i ten akurat gra pięknie (aż się ziemia pod nogami trzęsie :biggrin: )

niestety do gixa taki tłumik jest nie osiagalny poza tym tamten ma średnice przelotu 70mm wiec sporo większa niż taki jaki jest potrzebny.

Edytowane przez Arczibreslau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam - tak z nudów czytam różne tematy na forum i przypadkowo trafiłem na ten ,i tak czytając od pierwszego posta ,,edzia'' dotarłem do ostatniej strony.

Wcześniej jak kupowałem motocykl czytałem o różnych wydechach i firma EdHaust w opiniach na internecie nie odbiega od innych producentów akcesoryjnych wydechów.

Kurde a kilkanaście minut temu czytałem jak Edek kupił spawarkę i będzie robił wydechy, a teraz widzę firmę EdHaust która ma już można by powiedzieć renomę - chciałbym Pogratulować.

W czasach gdzie nic już w tym kraju nie produkujemy swojego- Edek robi tłumiki - jakoś to dla mnie budujące jest. :biggrin:

Pozdrawiam i ŻYCZĘ wielu klientów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...