Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chciał bym mieć taki dźwięk w swoim XT 600 jak ta DRZ 400.Ile kosztował by taki zabieg?

 

Odpowiedziałem na priwa.

 

Zobaczcie jak wyglądał dzisiejszy proces przeróbki komina do Hondy VTX 1800.Założyłem przelot 50mm średnicy i 50cm długi, zastosowałem w przedniej części komorę rozprężającą.Warto by jeszcze wypatroszyć katalizator który zapewne znajduje się w kolektorze:

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/wszystkie...800-_by_edhaust

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja robiłem już pod 10 kompletów.

Cześć!

Pogoda jest jaka każdy widzi, więc jest czas, aby trochę popisać na forum.

Przed końcem sezonu, w celu poprawy wyłącznie efektów dźwiękowych, Edzio przerabiał mi końcówkę wydechu do mojej Hondy VFR 800 Fi.

Co prawda za dużo nie pojeździłem, aby zdać pełną relację to chciałem się z Wami już teraz podzielić kilkoma spostrzeżeniami. Resztę dopiszę jak trochę wiecej km zrobię :icon_biggrin:

Oryginalny wydech w vfr-e jest bardzo cichy, piękny dźwięk silnika jest zagłuszany jakimś niesprecyzowany pyrkaniem z wydechu.

Edzio skrócił wydech, zrobił pełen przelot czego efektem jest piękny dźwięk silnika na wolnych i średnich obrotach. Silnik V4 pięknie basowo pomrukuje, nie za głośno nie za cicho, dla mnie idealnie. Specyficzny dźwięk silnika v4 podczas przyspieszania z wolnych obrotów jest teraz spotęgowany, aż się nie chce w stoperach jeździć.

Natomiast wysokie obroty praktycznie nie słyszalne podczas jazdy, więc różnicy pomiędzy oryginalnym a modyfikowanym żadnych nie ma.

Osiągi - nie sprawdzałem na hamowni, a odczucia raczej takie same, no może ze względu na super dźwięk wydaje się, że lepiej jedzie, ale to tylko złudzenie. :icon_biggrin:

Spalanie - dopisze jak konkretnie pojeżdżę, narazie nie zauważyłem różnicy, ale w sumie dokładnie nie mierzyłem :icon_biggrin:

Ogólnie zlecenie wykonane od ręki, w przystępnej cenie i efekt taki jaki oczekiwałem. Polecam :buttrock:

Edytowane przez Kolega_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. na forum jestem nowy. i od niedawna posiadam GSXa 600f. Mam pytanko do forumowego specjalisty Edzia... Gdyż poprzedni właściciel (nie wiem co mu przyszło do głowy) zespawał wszystkie kolektory i zrobił 4in1. :icon_eek: w prawdzie coś wspominał ze przerabial wydech. ale to chyba sprowadzało sie do zrobienia kompletnego przelotu ze wspawaniem rurki o średnicy moze 25 mm. no z dzwiękiem jest tak sobie. a i z mocą pewnie tez lipa. I czy lepiej zrobić moda u ciebie w tym stanie. czy powrócić do 4in2 i dopiero zrobić moda.

jaki bedzie lepszy efekt?? dodam ze moto z 89'. troche nakrecilem ale moze dojdziesz o co mi biega. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek zaczął od poprawy tłumika jeśli dał taką rurke-popierdułke.Założyć przelot 40-50mm a pustą przestrzeń wypełnić materiałami w odpowiedniej kolejności by uzyskać ładny-basowy i deko cichszy dźwięk a niżeli przy pustym wiadrze.Jeśli dalej będziesz nie zadowolony to kupić drugi kolektor używkę. Do takiego moto z tego roku nie powinien być już drogi.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przerabiać wydechy jak za ok 250 do 300zł można kupić idealny wydeszek DOMINATOR(kupiłem taki) który brzmi fantastycznie, podnosi moc i to bardzo odczuwalnie, moim zdaniem te wydechy niczym się nie różnią od wydechów za 1tys lub i więcej (może różnić się jedynie wyglądem) Polecam te kominy!!!

 

http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17644045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem sie co do używanego 4in2 to na allegro komplet 300zł. ogółem podoba mi sie bardziej 4in2.

pozatym najlepiej by było kupić same kolektory i jakieś ładne tłumniki bo te orginalne nie są zbyt okazałe, niestety i to i to. jest razem zespawane i sprzedawane. więc chyba posłucham sie i najpierw bedzie mod tego co jest. a później zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przerabiać wydechy jak za ok 250 do 300zł można kupić idealny wydeszek DOMINATOR(kupiłem taki) który brzmi fantastycznie, podnosi moc i to bardzo odczuwalnie

 

 

Taa.. podnosi moc odczuwalnie :biggrin: Ja Cię proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dniach wymienilem tłumik z seryjnego na sportowy firmy COBRA. Z tego co slyszalem to firma ta robie praktycznie tłumiki dla chooperow... kupiłem od kumpla, byl caly brudny, w sadzy... ale posiedzialem kilka godzin i lsni jak nowy ;) noo i troche dB przybylo..:P slyszeliscie o tych tłumiakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. podnosi moc odczuwalnie :biggrin: Ja Cię proszę..

 

Podniósł, nie musisz mi wierzyć ale naprawdę efekt jest bardzo odczuwalny

Kumpel kupił też ten wydech do vfr-ki, był na hamowni i wykazało mu 104KM i 87 niutów a na fabrycznym miał 95KM i chyba jakieś 75niutów

U mnie nie mierzyłem ale podejrzewam że parę kucyków też doszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniósł, nie musisz mi wierzyć ale naprawdę efekt jest bardzo odczuwalny

Kumpel kupił też ten wydech do vfr-ki, był na hamowni i wykazało mu 104KM i 87 niutów a na fabrycznym miał 95KM i chyba jakieś 75niutów

U mnie nie mierzyłem ale podejrzewam że parę kucyków też doszło

Zabawne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przerabiać wydechy jak za ok 250 do 300zł można kupić idealny wydeszek DOMINATOR(kupiłem taki) który brzmi fantastycznie, podnosi moc i to bardzo odczuwalnie, moim zdaniem te wydechy niczym się nie różnią od wydechów za 1tys lub i więcej (może różnić się jedynie wyglądem) Polecam te kominy!!!

 

Bez żartów... też mam wydech tej firmy, a nie odczułem żadnej różnicy w mocy pomiędzy nim a oryginalnym. :bigrazz:

Ktoś kto mówi, że się nie boi, albo jest kłamcą albo jest nienormalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...