Skocz do zawartości

Suzuki Gs 500


Tomot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, kupiłem nie dawno Suzuki Gs500 (suzi) :icon_razz: i bardzo jestem z niej zadowolony!

Ale było by za pięknie więc znalazł się mankament!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podczas normalnej jazdy po mojej wiosce usłanej nowym asfalcikem moja Suzi przy zwalnianiu silnikiem odzywa się ŁANCUCH!!!! GRZECHOCZY Grrr.. Grrr... Grrrr..... jak by ocierał ale nie ma o co!

Napręzenia i smarowania nie pomagają! zebatki są w dobrym stanie! o co tu CHODZi pomóżcie bo mnie serce Boli!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprężenie i smarowanie łańcucha nie pomaga , tak napisałeś.

Łańcuch tego motocykla powinien mieć co najmniej 25mm luzu pod obciążeniem a o żadnym naprężeniu nie może być mowy. Z Twojego opisu (o ile jest dokładny) wynika że masz uszkodzone łożysko na wałku zdawczym.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daleko pan był to wałek zdawczy jest uszkodzony dziś ściągnołem przednią zembatke i ukazał Mi sie pieknie wyrobiony wieloklin wałka zdawczego zebatka lata na nim 0,5cm tył przód......

Teraz nasówa Mi się drugie pytanie- czy MOŻNA WYMIENIĆ WAŁEK ZDAWCZY BEZ ROZPAŁAWIANIA SILNIKA??

W Suzuki Gs 500? POMOCY!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest tak; na wałku jest Dystans, dla zembatki i za nim tylko sa wyrobione, przytarte zęby! Bo w tym miejscu pracuje zebatka i ona wyszarpała wieloklina braki mierzą 0,5cm, dalej w jedną jak i w drugą strone ząbki są prześliczne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika jasno że masz wałek zdawczy do wymiany.

Niestety silnik należy wybudować z ramy i zdjąć dolną część karteru. Operacja niezbyt kosztowna i będą potrzebne tylko dwie uszczelki pokryw bocznych nie licząc nowego wałka zdawczego oraz ewentualnie łożyska podpierającego tenże.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Znajoma sprawa. Moja dawna GS miała właśnie ten feler też. W 80 tys mil na kurierce tylko ten wałek był problemem. Musiałem włożyć inny, używany silnik bo trudno znaleźć sam wałek. A silnik z trefnym wałkiem nadal mam, jak znajdę gdzieś wałek to go poskładam zpowrotem. Szkoda że GS już nie mam.

Miłej zabawy. pzdr. :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie:

xj600 div '96

 

Przyspieszam - cisza.

Jade bez gazu [bo to nawet nie hamowanie silnikiem ;)] - chrobocze, rytmicznie, jakby do pary z predkoscia.

Jadac bez gazu wcisne sprzeglo - cisza - puszcze sprzeglo - znowu chrobocze/stuka.

 

Zebatka zdawcza sztywna jak... jak nei wiem co :P

Nowy zloty did.

W sprzegle niedawno zmieniane tarcze - tylko tarcze. Dziala idealnie, ale chyba stuka bardziej niz przed zmiana.

 

Lozysko zdawczej ?

Sprzeglo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie:

xj600 div '96

 

Przyspieszam - cisza.

Jade bez gazu [bo to nawet nie hamowanie silnikiem ;)] - chrobocze, rytmicznie, jakby do pary z predkoscia.

Jadac bez gazu wcisne sprzeglo - cisza - puszcze sprzeglo - znowu chrobocze/stuka.

 

Zebatka zdawcza sztywna jak... jak nei wiem co :P

Nowy zloty did.

W sprzegle niedawno zmieniane tarcze - tylko tarcze. Dziala idealnie, ale chyba stuka bardziej niz przed zmiana.

 

Lozysko zdawczej ?

Sprzeglo ?

 

Nowy złoty DID a co z zębatkami?

stare bo były jeszcze dobre?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, zestaw oczywiscie ;)

Czysciutki, naciagniety i nasmarowany.

 

Zreszta watpie zeby to byl naped, bo sprzeglo wycisza stukanie.

Wydaje mi sie, ze zaczyna stukac nawet w trakcie puszczania sprzegla, wiec moze to ono :/

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...