Skocz do zawartości

zabezpieczenie MZty przed kradzieza


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rysiek24

ludziska zapinajcie swoje maszyny ja nie zamknąlem i pozbylem sie pare lat temu pieknej etz 251 teraz mam inna i zapinam za kazym razem na blokade kierownicy i ewentualnie klodka rowerowa (metalowa linka) na tylnie kolo

 

a co do blokady tarczy widzialem w jakiejs gazecie (chyba swiat motocykli) polska blokade tarczy w ksztalcie... granata kolory zielone i chromowane :D :D :D ponoc nie do zlamania i dosc tania bo polska jak kogos interesuje to poszukam w gazecie i dam namiary na firme :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie jakie macie te wylaczniki zaplonu?????

 

jesli jest to tylko wylacznik na kablu od akumulatora to dla wparwaionego mz-ciarz neijest to problem

 

- jest cos takiego jak jak 5 polozenie stacyjki i moto pojedzie bez akumulatora .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek24

chodzi o to polozenie max w prawo ?? tak myslalem ze to od tego ale chyba trzeba niezle biec aby zrobila sie odpowiednia iskra na swiecy ;) ;) :buttrock: bo z tego co wiem eta ma zaplon bateryjny tzn musi byc podane napiecie na modul zaplonowy a napiece sie wezmie z naszego biegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam net i moge pisac :mrgreen:

Ja mam wyłącznik wpięty w ten kabel który wychodzi z puszki z bezpiecznikami i idzie do stacyjki. Montaż na kablu od akumulatora nie ma chyba sensu bo nie odcina się dopływu prądu od alternatora i można zapalić moto na pych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A uzywa ktos z Was w MZtce blokday na tarcze hamulcowa?

Jesli tak to jakiej jest firmy?

Nie chce kupic w ciemno, zeby sie nie okazalo, ze nie pasuje, bo jak wiadomo MZta nie ma wentylowanej tarczy...

A i jeszcze zastanawialem sie, zeby taka blokada od razu miala alarm. Widzialem takie na allegro, tylko nie wiem czy beda wlasnie pasowaly na tarcze w MZ.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć,

smutne to strasznie ale niestety, w naszym pięknym kraju trzeba wszystko zabezpieczać :) Moich 2 kumpli straciło już swoje maszyny. Jednemu z nich, zwinęli etke, spod Polibudy (w czasie wykładu). Jakie są wnioski?

 

-moto trzeba zabezpieczać zawsze i wszędzie

-fabryczna blokada kierownicy jest warta swojej ceny- wystarczą 2 osoby albo kawałek rurki żeby ją złamać :)

-blokada na tarcze w przypadku Etki, nie do końca jest skuteczna. Jest to w końcu lekki motorek.

-najlepiej przykuć go do czegoś stałego

-przy kupnie łańcucha (linki) trzeba zwracać uwagę na materiał a dopiero potem na przekrój... Jeżeli nie będzie zrobiony z utwardzonej stali to jedynie będzie nam utrudniał życie swoim ciężarem a da się go przeciąć byle nożycami do metalu . (strasznie mnie śmieszy robienie krat w oknach z prętów zbrojeniowych :) ) dlatego lepiej się szarpnąć na coś markowego

-etke spod Polibudy gwizdnęli o 10 w dzień, miała łańcuch i blokadę kierownicy stała pod budynkiem gdzie kręci się pełno ludzi. Nie ma więc co liczyć na reakcje w przypadku zaciągania moto z blokadą na tarczy za róg, gdzie...

-odcięcie zapłonu (pstryczek elektryczek pod obudową akumulatora) to chyba standard.

-powiedzmy sobie szczerze, do uruchomienia etki wystarczy kawałek przewodu i wszystkie zabezpieczenia elektryczne można błyskawicznie ominąć

-firmy produkujące zabezpieczenia zalecają użycie na raz co najmniej 2 różnych zabezpieczeń

 

Myślę że markowy łańcuch lub linka, do której przecięcia potrzebne są specjalne narzędzia zniechęcą do kradzieży- złodziej buchnie inne moto, przy którym nie trzeba się będzie tyle męczyć.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-powiedzmy sobie szczerze, do uruchomienia etki wystarczy kawałek przewodu i wszystkie zabezpieczenia elektryczne można błyskawicznie ominąć

No nie wiem czy udało by ci się mają etke odpalić zwykłym kabelkiem. Podstawą jest dobre zamek na pokrywę z akumulatora (wiem że można wyrwać). Co do pstryczków, to kupuje dwa mikro włączniki, jeden mątuje na przerywacz, trzeba tylko pamiętać żeby nie wydłużać tego przewodu za mocno, drugi na masę, tutaj już można bez ograniczeń go monrtować gdzie się chce. Wysztkie przewody najlepiej jak by były jednego koloru i najlepiej jeszcze w takim twardym oplocie. I w tym momencie jednym przewodzikiem nie odpalisz moto, nawet na pych.

 

Heh ja mam jeszcze w obudowie filtra taki pstryczek na kluczyk, bardzo blisko kranika, tak mało dostępne miejsce że szok. A co do blokad koła to polecam taką kłudkę z długim uchem, wkładam ją miedzy szprychy tylnego koło, pod wachaczem jest to takie dosyć niedostępne miejsce dla złodzieja i jego dużych szczypiec :)

 

ale to tylko zaplon wylaczasz, tak? jesli masz jakis "slaby"przelacznik niedostosowany do duzego pradu to mozliwe ze masz utraty"pradu" na nim.....zobacz czy przypadkiem sie niegrzeje ten przelacznik...

 

:) Gdzie tam jest duży prąd ?? Zwykły mikro włącznik będzie bardzo dobrze spełniał swoje zadanie i napewno nie będzie się grzał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wygląda na to że możesz być w miare spokojny :)

 

Gdyby jednak trzeba było ją zostawić gdzieś na dłużej (np.na noc pod domem) to dobrze by było do czegoś ją jeszcze przypiąć żeby jakieś sk...y nie zaciągneły jej do siebie albo na jakiś samochód...

 

Napisałem posta w tym temacie bo tydzień temu ktoś mi ukradł z domku letniskowego sterte desek (starych! zerwanych z podłogi!!) a miesiąc temu kilka słupków ogrodzeniowych!!! Nigdy przedtem to sie nie zdażyło :) Jeżeli opłacało sie podjechać tym dupkom po te, w sumie prawie bezwartościowe rzeczy, to co dopiero jak zobaczą jakąś mz-ke :)

Dlatego chciałem Was ostrzec, że złodziejstwo w tym kraju sięga już chyba zenitu ! :)

 

UWAŻAJCIE NA SWOJE MASZYNY !!!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet stram się nie zchodzić z mojej etki w publicznych miejscach, wg mnie gorsi od złomiarzy są drechy, podchodzi do ciebie 5 gości i muwią dawaj motor bo chcemy sobie pojeździć, to wtedy jeden guziczek pod siedzeniem dyskretnie pstryknąć i oni już sobie z tym nie poradzą (można w tym momęcie nieźle dostać wpierdol).

Aha pamiętajcie niechwalcie się swoimi zabezpieczeniami w jakimś niepewnym towarzystwie, mój dobry znajomy się już nauczył :) naszczęscie odzyskał moto, ale trochę zajechane :) W sumie to im więcej zabezpieczeń tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega maial np. w simsonie alarm. Proste to bylo, ale wyło skutecznie. Jak sie go zdjelo z nóżki, to zaczynał wyc klakson - jak mi to pokazał to az uszy bolały. Patent bardzo prosty, niewidoczny a skuteczny - zawsze usłyszysz ze cos wyje, pozatym nawet złodziej moze sie zestrachac na moment jak to usłyszy

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moj kolega maial np. w simsonie alarm. Proste to bylo' date=' ale wyło skutecznie. Jak sie go zdjelo z nóżki, to zaczynał wyc klakson - jak mi to pokazał to az uszy bolały. Patent bardzo prosty, niewidoczny a skuteczny - zawsze usłyszysz ze cos wyje, pozatym nawet złodziej moze sie zestrachac na moment jak to usłyszy[/quote']

Greedo - moglbys sie dowiedziec jak to mial dokladnie zrobione ?

Bede wdzieczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tam mam prosty patent na amatorow cudzych ETEK :)

1. zamykany na kluczyk korek od baku

2. wspawana blokada kierownicy Niemiecka taki wsówany zamek gdy jest wsuniety kiera zablokowana jest na maxa w prawo i nie da sie jej wyrostowac

3. przez dziówy te w miejscu gdzie sie jest tarcza przykrecona wkladam poprostu solidna kłódke takze moja ecie nie tak latowo poprostu popchac sobie chyba ze ktos potrafi unieśc przód i sobie tak z nim iść kilkadziesiat metrow no wiadomo ze jak ktos sie uwezmie to i tak np w 2 albo 3 osoby kazde moto mozna wrzucic na pake Vana albi innego transportera ale taki niezbyt uzbrojony w transport kolezka troche sie napracuje zanim odjedzie moja ecia a poza tym staram sie jej nie stawiac w ryzykownych miejscach gdzie kreci sie tlum amatorow kradzenia czegokolwiek :) Pozdrawienia z Olsztyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...