Skocz do zawartości

Alpy w Austrii: Grossglockner&Nockalmstrasse&Hocha


sebag73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego bo jakiś zas*any ruch tektoniczny do nas źle doszedł i zrobił nam na złość morze na północy a z pozostałości po alpach na odczepne dał nam jakieś pagórki na południu

Też sie borykam z tym problemem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach motocyklista może napotkać poważny problem. Ja napotkałem w czerwcu :icon_mrgreen: Otóż podjeżdżając pod bramkę opłat na Grossglockner (od strony południowej, w drodze do domu) zauważyłem auto wyjeżdżające z gór, i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ok 20cm warstwa śniegu na aucie. Babka na bramce spojrzała na nas jak na wariatów i spytała co chcemy? My że jechać tam, a ona: nein, auto mit ketten, motorrad nein(czy coś takiego) Więc trzeba było zawrócić i jakoś przedostać się na drugą stronę Alp (następna trasa-przewóz moto na pociągu) Poczułem namiastkę tego co czują himalaiści mając 50m do szczytu i nie mogąc go zdobyć, a przygotowań było wiele miesięcy. Jednym słowem kurwica. Ale ma to też swoje plusy, już wiem gdzie jechać w 2009r(oby latem śnieg nie padał) :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy trochę dziwne, że jadąc w taką podróż nie sprawdziłeś choćby w internecie przejezdność przełęczy. Już nie pamiętam adresu ale jest sporo stron gdzie oprócz informacji o oficjalnych komunikatach dotyczących moto są kamerki. Warto sprawdzić i od tego zacząć planować podróż :buttrock:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo pisać ale wtedy w Polsce była .b dobra pogoda, urlop miałem zaplanowany i wypisany, sprawdziłem przed samym wyjazdem i w Alpach było do dupy, więc odwróciłem wyjazd o 360 stopni i najpierw pojechałem przez Węgry, Bośnię do Chorwacji (strasznie zmokłem niejednokrotnie) a potem w drodze powrotnej na Grosenglockner, jakbyś nie wiedzieł to nad Adriatykiem jest prawie zawsze w tym okresie dobra pogoda ale Alpy to inny świat, a będąc w Chorwacji motocyklem trudno śledzić dokładną pogodę w europie. Wyjeżdżasz znad morza i jest +30 stC a docierasz w Alpy i masz śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się jeździ w sierpniu smile.gif.

 

 

Afryczką to i w lutym byś się przebił ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My byliśmy 4 sierpnia i mieliśmy 15 stopni na przełączy i ani jednej chmury.

... to się minęliśmy, ja byłem 2 sierpnia ... w nocy ulewa taka, że buty wiozłem następnego dnia przywiązane do bagażu żeby wyschły, a w dzień ani chmurki i na GG jakies 15 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że świetna wyprawa wam się udała no a widoczki i winkle pierwej sort :buttrock:

Mi tez się marzy podobny wyjazd... może ktos bedzie planował coś podobnego w przyszłym sezonie to niech daje znać na na forum, z chęcią się podczepię :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem na początku lipca, mokro bardzo chmurzyście i stosunkowo chłodno.

 

Za rok chciałoby się Alpy Francuskie (Chamonix i okolice - doświadczył ktoś??), dalej do Monaco, Nicea i Grand Canyon du Veron- byłem polecam, plus Grenoble :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...