Skocz do zawartości

Najtańszy anty-fog.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ ostatnio poranki u mnie świeże się zrobiły - 5 st - to zacząłem się rozglądać za anty-fogiem (szybką) do kasku. No i najszybciej znalazłem, za 90groszy sztuka, arkusze folii do rzutnika, do kupienia w sklepie papierniczym. Teraz będę rozpoznawał rynek szukając bardziej przejrzystych, ale póki co wersja 1 działa. Trzeba tylko wyciąć wg. uznania i wkleić za pomocą taśmy (im bardziej przeźroczysta tym mniej widać) od wewnątrz szyby.

 

Działa! No i cena jest nie do pobicia. jak znajdę bardziej reprezentacyjną taśmę, to wkleję zdjęcie - bo na razie szkaradnie wygląda.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - że anty-fog kosztuje koło 60 zł - ale takie eksperymenty są dobre - ale tylko podczas improwizacji - kiedy na gwałt potrzebujesz czegoś, żeby Ci się parowało ...

 

Na dłuższą metę lepiej zainwestować to 60 zł :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co też zrobiłem w zeszłym sezonie i więcej tego nie powtórzę. Dlaczego? Bo antyfog to TYLKO sztywna szybka z klejem na obrzeżu. jak zastąpisz klej taśmą (a tutaj estetyka jest drugorzędna) to jedynym kryterium jest przejrzystość szybki. I tutaj mam jeszcze pole do poprawy.

 

Ale na pewno nie wracam do antyfoga za 60zł. Taki sam delikatny (boże broń dotknąć czym innym niz najdelikatniejszą watką) a droższy o.... 6000%.

 

No, ale każdemu według potrzeb. :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego antifoga miałeś? Antifog to nie jest standardowy przezroczysty plastik. Zobacz sobie jak się osadza wilgoć na wizjerach z naklejoną folią, a na pinlockach. Różnica spora, bo na pinlocka trzeba by 5 minut chuchać żeby coś się na nim osadziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo ciekawy temat i na czasie. Z folii polecałbym Ci wypróbowanie specjalnej folii do montaży używanej w poligrafii. Jest IDEALNIE przezroczysta, grubość ma podobną jak folia do rzutnika. Cena ok. 10 zł za arkusz A2 (+- 60 x 40) cm. Do przyklejenia można by użyć specjalnej taśmy (też używanej w poligrafii :icon_biggrin: ) prawie idealnie przezroczystej i nie zostawiającej śladów - podobną taśmę firmy 3M można dostać w niektórych sklepach papierniczych.

 

Muszę ten patent wypróbować, zwłaszcza że często jeżdżę wcześnie rano. Do tej pory stosowałem Ludwik. Podobno ma niedobry wpływ na wizjer, ale na razie nic złego się nie dzieje. Feler jest taki, że trzeba ten zabieg często powtarzać a i sam antyfogowy efekt jest dyskusyjny w czasie upierdliwej mżawki czy mgły.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OXFORD ULTRA CLEAR ANTI FOG INSERT -> z przesyłką około 29 zł .. doszeł do mnie tydzień temu

 

jeszcze go nie założyłem .. ale podobno to samo co fogcity które aktualnie posiadam .. wiec jak założę to porównam

 

 

to co tu kombinujecie z piankami foliami .. hmm .. jestem w stanie zrozumieć jak się ma kask za 100 zł ale .. na droższym kasku to by mi było szkoda wizjera ..

 

 

co do delikatności antyfoga to się nie zgadzam .. ja myje cała szybkę palcami pod bieżącą wodą i wszystko schodzi lux glanz i nie mam możliwości zadrapania.. no chyba że nosisz tipsy hyhyhy ..

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Kupiłem ostatnio antifoga Fogcity. Dokładnie umyłem szybkę, ale cos mnie podkusiło, żeby "odtłuścić" ją jeszcze nasączona spirytusem chustką LEKO (używana do dezynfekcji ran). Potem beztrosko przykleiłem folię :banghead: . Niestety po moim "odtłuszczeniu"pozostały smugi na szybce pod folią, które zmniejszają przejrzystość :evil: Czy macie jakiś sposób na odklejenie od szybki nowego antifoga (nie mam doświadczenia, bo poprzednie odklejały się same - ze starości :icon_biggrin: ) ? Może ktoś dodatkowo zna sposób jak to zrobić, żeby można go jeszcze potem przykleić ponownie :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Kupiłem ostatnio antifoga Fogcity. Dokładnie umyłem szybkę, ale cos mnie podkusiło, żeby "odtłuścić" ją jeszcze nasączona spirytusem chustką LEKO (używana do dezynfekcji ran). Potem beztrosko przykleiłem folię :banghead: . Niestety po moim "odtłuszczeniu"pozostały smugi na szybce pod folią, które zmniejszają przejrzystość :evil: Czy macie jakiś sposób na odklejenie od szybki nowego antifoga (nie mam doświadczenia, bo poprzednie odklejały się same - ze starości :icon_biggrin: ) ? Może ktoś dodatkowo zna sposób jak to zrobić, żeby można go jeszcze potem przykleić ponownie :wink: ?

może suszarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Kupiłem ostatnio antifoga Fogcity. Dokładnie umyłem szybkę, ale cos mnie podkusiło, żeby "odtłuścić" ją jeszcze nasączona spirytusem chustką LEKO (używana do dezynfekcji ran). Potem beztrosko przykleiłem folię :banghead: . Niestety po moim "odtłuszczeniu"pozostały smugi na szybce pod folią, które zmniejszają przejrzystość :evil: Czy macie jakiś sposób na odklejenie od szybki nowego antifoga (nie mam doświadczenia, bo poprzednie odklejały się same - ze starości :icon_biggrin: ) ? Może ktoś dodatkowo zna sposób jak to zrobić, żeby można go jeszcze potem przykleić ponownie :wink: ?

Tutaj masz test fogcity, to jego fragment:

Jako że przez naszą sekcję testową przechodzi wiele kasków, to nieraz zdarzało się demontować FogCity z jednego wizjera i montować na innym. Nie ma z tym żadnych problemów, tym bardziej, że klej mocno trzyma się folii i na wizjerze zostają tylko śladowe ilości, które można łatwo wyczyścić.

 

Podważ czymkolwiek antifog, może być nawet paznokieć/śrubokręt (tylko nie porysuj wizjera) i zwyczajnie oderwij. Robiłem tak sporo razy, ściągnięcie go to moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co tu kombinujecie z piankami foliami .. hmm .. jestem w stanie zrozumieć jak się ma kask za 100 zł ale .. na droższym kasku to by mi było szkoda wizjera ..

co do delikatności antyfoga to się nie zgadzam .. ja myje cała szybkę palcami pod bieżącą wodą i wszystko schodzi lux glanz i nie mam możliwości zadrapania.. no chyba że nosisz tipsy hyhyhy ..

Szkoda wizjera? wszak nic mu złego nie robisz. Więc ten argument tu troszkę nie tego.

Co do delikatności - toteż właśnie pisze że mycie czymkolwiek innym niż palcami lub bardzo delikatną watą to koniec.

 

Miałem fogcity. I owszem, działało, ale za ta kasę oczekiwałem większej trwałości.

 

Anyway - dzięki za podpowiedź z szybką do naświetlania - tylko gdzie to dostać?

 

A w ogóle to kupujcie co chcecie. Pewnie że Agusta F4 jets lepsza od MZtki, tylko że nie wszystkich na nią stać. I to samo się tyczy antyfoga. Podpowiadam co zrobiłem i nikogo nie zmuszam do stosowania.

 

A smarowanie szybki czymkolwiek tylko popsuje widzialność. Chyba że jakieś super specyfiki wojsko wymyśliło. Aha! I jak coś działa w masce do paintballa, tp wcale nie znaczy że będzie dobre do kasku. tez przez ten etap przechodziłem....

 

Życzę powodzenia w walce z parą

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze specjalne środki typu anty-fog np do okularkow pływackich ??

 

Pomagają, ale nie są 100% skuteczne. Nie są całkowicie przejżyste i trzeba odnawiać taką warstwę co jakiś czas. Te środki są dobre na blendę przeciwsłoneczną albo okulary, które też parują - często szybciej niż szybka w kasku.

 

PS.

W nurkowaniu używa się śliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...