Skocz do zawartości

..Afryka zdobyta ;)


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram wybór Maroka - jest to w miarę autentyczne arabstwo ale w miarę bezpiecznie. Np. ta pani w takich krótkich spódniczkach w innych miejscach nie byłaby mile widziana (zresztą nawet i tam troszkę z przekąsem na takie wdzianka patrzą).

 

Pozazdorścić i pogratulować trasy!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilismy po 40 dniach z wypadu..

nie bede nic mowil, pare fotek jest tutaj:

 

http://picasaweb.google.pl/neverending.guapea

Ale jaja, mijaliśmy Was 2 razy w Szwajcarii :wink: Jechaliście z Brig`u w stronę Chur`u. Tankowaliśmy nawet na tej samej stacji COOP- ubieraliście się wtedy zziębnięci i widać było po Was zmęczenie. Gdyby nie ta rejestracja to bym pewnie zagaił. Może pamiętacie niebieskiego GS`a na polskich blachach? :icon_mrgreen: Jechaliśmy tylko z kufrem centralnym pośmigać po przełęczach a reszta gratów była na campingu. Nasza RELACJA i fotki w tym temacie. Może nas skojarzycie :smile:

 

P.S. Niezła wyprawa i fotki :clap:

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilismy po 40 dniach z wypadu..

nie bede nic mowil, pare fotek jest tutaj:

 

http://picasaweb.google.pl/neverending.guapea

 

 

Człowieku wielki szacunek :icon_biggrin: Pozdrawiam!i oby wiecej takich podrozy oraz powrotow! :lalag:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak - super piękne!!!

 

Napisz więcej:

- jak sprawowała się maszyna

- jak podróż

- ogólne wrażenia

 

Sam planuję podobną podróż (za kilka lat), ale na większej maszynie :wink:

 

maszynka ok - 2x urwana linka sprzegla, w alpach wyskakiwal drugi bieg, wykapalo mi z niego pare litrow oleju, a w maroko mi sie urwal lancuch :biggrin: ogolem jest bardzo fajnie, maroko pozostawilo bardzo fajne wspomnienia.. z gorek najbardziej mi do gustu przypadly dolomity i pireneje.. ekstra!

czemu na wiekszej maszynie? tak jakby na tym, co masz, sie nie dalo nigdzie skoczyc..

 

pamietam Was :wink: byliscie jedynymi spotkanymi na trasie Polakami! patrzylem na Waszego GSa i nawet nie sprawdzalem, skad jestescie, bo sadzac po tym, ze macie tylko jeden kuferek, myslalem, ze jestescie lokalni.. a tu nas potem wyprzedzacie i patrze - polskie blachy :P fotki przegladalem, macie super!

 

powodzenia na nowej drodze zycia ;)

 

pozdrawiamy

 

Powiedz, jesteście Czechami czy Polakami? Bo w tym Szengen wszystko się miesza.

 

Polakami.. moja Martynka mieszka w Polsce, a ja 300m od granicy do Polski..

moto jednak kupilem w czechach, stad te czeskie blachy..

 

 

 

PS: forum mi sie wali, jedna wiadomosc wysylam po kilka(nascie) razy, wiec w tej ostatniej jest troche chaos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe było wam ciasno we dwójkę z takimi bagażami ?

 

Jeśli chodzi o fotki mogłeś trochę przesegregować, jest troche nieostrych i powtarzających niemal oraz ciemnych. ;)

 

potraktuj to jak konstruktywna krytykę. :)

 

Napisz ile trwał wyjazd, i ile kosztuje przeprawa promowa i miedzy jakimi miastami- portami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe było wam ciasno we dwójkę z takimi bagażami ?

 

Jeśli chodzi o fotki mogłeś trochę przesegregować, jest troche nieostrych i powtarzających niemal oraz ciemnych. ;)

 

potraktuj to jak konstruktywna krytykę. :)

 

Napisz ile trwał wyjazd, i ile kosztuje przeprawa promowa i miedzy jakimi miastami- portami.

 

bylo ciasno :crossy: jak na mnie to bylo w porzadku, ale moze sie wypowie moj plecaczek? ;)

wyjazd trwal rowno 40dni..

przeprawa: plynelismy z algeciras (kawaleczek od gibraltaru) do ceuty.. przyplyniesz do ceuty i dopiero tam jest granica i wjazd do maroka.. na dwie osoby+motocykl bilet w obie strony kosztowal jakies 210-220 euro..

aha.. no i w ceucie warto zatankowac - ponizej 1E za litr ;)

(ale mozesz plynac do tangeru albo jeszcze gdzies..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować wyprawy :clap:

Fotki fajne, tylko przydał by się dokładny opis wyprawy dzień po dniu.

Na 125cc taka trasa z plecaczkiem, wielki szacun za odwagę, zwłaszcza dla plecaczka :P

 

NIe było wam ciasno we dwójkę z takimi bagażami ?

W tym wieku to czym ciaśniej tym lepiej :) , dopiero później mięsień piwny i inne części ciała zwiąkszają swoją objętość :lalag:

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ci*ki narzekają na wibracje singla w trasie :icon_mrgreen:.

Tak, bo ja to jestem baba z jajami. :biggrin:

 

Nie pozostaje mi nic innego jak podziekować publicznie mojemu kierowcy za odpowiedzialnosc, cierpliwosc i wytrwalosc :buttrock:

Polecam wszystkim takie wyprawy, dla mnie to byla pierwsza tak dluga, tak daleka i tak ekstremalna.. Szczerze mowiac jadac do Maroka nie ma sie czego bać.. Na kazdym kroku bylismy przez miejscowych ostrzegani przed zlodziejami, jednak niczego nie stracilismy, nawet nocujac na dziko, lub na plazy Atlantyku :] (moze dlatego, ze niczego cennego nie mielismy, ot :biggrin:)

 

Po tej podrozy zaczelam rozumiec ludzi takich jak Cejrowski, Gauguin czy Rimbaud - mysle ze kazdy kto zetknie sie blizej z kultura pozaeuropejska ("mniej cywilizowana") zgodzi sie ze ma ona specyficzny urok. Moze jest to spowodowane niesamowitym fatalizmem tych ludzi - zupelnie nie przejmuja sie tym co bedzie, naprawde zyja chwila :icon_razz:

I to tak blisko Europy! Nie siedziec przed kompami tylko jechac!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...