Skocz do zawartości

Olej w Filtrze powietrza.


Pawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ty sprawdź lepiej gdzie masz wyprowadzoną odmę z slinika, w drzecie przewód idzie do puchy filtra i czasem jak się wyglebi to lubi rzygnąć tamtędy olejem, tak jak ostatnio przy zrobieniu frontflipa na dużej kłodzie (silnik nie zgasł) :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ten sam link:http://www.pressmedia.com.pl:8080/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=3306&Itemid=158

nic dodać tylko uważnie czytać

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. tez slyszalem to ze przy przechylach pompa moze miec klopot z zassaniem oleju i dlatego tez leje 2 do 3 mm poza max poziom oleju. mysle ze w tedy moge tego uniknac. jesli nie powinienem tak robic to prosze o poprawe

 

No to kolega jest madrzejszy od inżynierów projektujacych silniki do motocykli hehehehehe.

 

Skoro masz na bagnecie kreski min i max to jest jasne ze poziom oleju ma się utrzymywać w tych granicach i już! Tak to jest zaprojektowane, ktoś to obliczył i tyle masz lac oleju. To jest proste jak pir...e.

A jakby Ci ktoś kazał wsypać piachu do miski olejowej bo podobny wtedy ma lepszego kopa to tez nasypiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty sprawdź lepiej gdzie masz wyprowadzoną odmę z slinika, w drzecie przewód idzie do puchy filtra i czasem jak się wyglebi to lubi rzygnąć tamtędy olejem, tak jak ostatnio przy zrobieniu frontflipa na dużej kłodzie (silnik nie zgasł) :banghead:

 

No ja mam tak samo ale raczej duzo gleb nie zaliczam - nie ma gdzie...

 

A czy moze byc sytuacja ze cos jest tam wsrodku przytkane i robi sie cisnienie i wyrzyca olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie suchej miski....tak, wiem ze pisze ze ma byc oleju miedzy min a max, ale w przypadku suchej miski to chyba nie ma znaczenia na to , ile oleju dostanie sie do silnika? Wtedy jest osobny zbiornik z ktorego pompa bierze olej do silnika, wiec zwiekszony stan oleju z tym zbiorniku nie ma znaczenia dla silnika, bo i tak poziom oleju w samym silniku jest uwarunkowany wydajnościa pompy. Jezeli sie myle, to prosze mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie suchej miski....tak, wiem ze pisze ze ma byc oleju miedzy min a max, ale w przypadku suchej miski to chyba nie ma znaczenia na to , ile oleju dostanie sie do silnika? Wtedy jest osobny zbiornik z ktorego pompa bierze olej do silnika, wiec zwiekszony stan oleju z tym zbiorniku nie ma znaczenia dla silnika, bo i tak poziom oleju w samym silniku jest uwarunkowany wydajnościa pompy. Jezeli sie myle, to prosze mnie poprawić.

W przypadku suchej miski nieduży nadmiar oleju nie stanowi problemu trzeba tylko uważać żeby nie przegiąć, bo pompa musi mieć miejsce gdzie odpompować olej. Poza tym olej odpompowywany ze silnika jest spieniony i o tym też trzeba pamiętać. To ile oleju dostaje się do silnika zależy od sekcji smarującej, która pobiera olej zależnie od obrotów smarując nim silnik i skrzynie po czym olej ścieka na dno silnika skąd jest odpompowywany do zbiornika. Tak naprawdę ilość oleju w układzie suchej miski zależy od pojemności zbiornika, i nie ważne czy będzie on miał 2,5L czy 100L, ilość oleju w silniku reguluje pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...