Skocz do zawartości

przelotowy tłumik samorobka


DrPlama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam Sv1000 z filtrem KN,

 

Chce poprawić dzwiek na bardziej basowy ale nie chce wydawac > 1000 zł na tłumiki.

 

seryjny tłumik ma wymiary 10,5cm na 12,5 na 50cm

 

kolektor ma 2 cale i tu pytanie ktora opcja bedzie lepsza

 

1 daje 50cm długosci rure o srednicy 10 cm (pusta w srodku- bez rury wewnetrznej) i kombinuje ze srednica jej wylotu (taka sama jak kolektor lub mniejsza)

 

 

lub

2 do tej 100mm rury daje nacinana/ wiercona rurke wew o srednicy takiej jak kolektor i obwijam wata mineralna

 

 

 

które roziwazanie da lepsze efekty dziwekowe i mniej szkodliwe dla silnika?

(jak czesto trzeba nacinac tak rurke wew?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz to opcja 2. Rurę wiercisz w "sitko". Sporo zabawy.

Pusta rura zepsuje dzwięk. Tak jak drag pipes w Harleyach - wysoki, metaliczny dzwięk i wielka krzywda dla silnika. Ewentualny zysk tylko w okolicach górnej granicy obrotów.

 

Pooglądaj na youtube jak chodzą różne wydechy. SV to nie Harley ale też V2 i na HD widać jaki wydech jest - czy drag pipes czy duża tuba a na sportowych moto kazdy ma taki sam wygląd.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 do tej 100mm rury daje nacinana/ wiercona rurke wew o srednicy takiej jak kolektor i obwijam wata mineralna

 

Jeśli masz na myśli budowlaną wełnę mineralną, to po kilkuset kilometrach zostanie rozdrobniona i wypluta na zewnątrz (sprawdziłem) :biggrin:

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wydech długi i trochę tłumiony w środku:

http://pl.youtube.com/watch?v=GOAjj5SXQB8&feature=related

 

Tu puste rury ale dosc duza srednica:

http://pl.youtube.com/watch?v=wwkiUprXnuo&feature=related

 

A tu prawie puste wydechy, na poczatku mają tylko przegrodę a dalrj są puste aż do wylotu:

http://pl.youtube.com/watch?v=CvkKzH_5KPs

 

:flesje: :wink:

 

Do tłumienia użyj stalowych druciaków do mycia naczyń.

 

Duża średnica wydechu, wlot - przejście przez wydech - wylot tej samej średnicy. Tak jak wydechy Scorpion które mają najlepszy bass. :cool:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie będzie tak samo w TL o wysokim stopniu sprężania i czterech zaworach na cylinder, co w flakowatym silniku HD.

Dolnozaworowe sowiety całkiem przyjemnie i nie tak głosno pracują nawet na pustym wydechu.

Bardziej wysilone jednostki są dużo głosniejsze i ta sama recepta może nie poskutkować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste. Podałem tylko przykłady zależności średnicy do dzwięku.

 

PS. Tu je moje marzenie jeśli chodzi o japońskie moto. V2 oczywiście.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=kTP3GB_dymM&feature=related

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie - chce uzyskac troche głosnejsze i basowe brzmienie.

 

jesli wydech bedzie bez zmian a w dolocie zmiany- to zubaza mieszanke?jesli zmiany w wydechu to szybsze oproznianie = zubozenie mieszanki. Jak np bedze KN i sportowy wydech to powinno byc ok? (szybsze zasysanie i oproznianie?) Zreszta komputer tez zrobi swoje i sie dostosuje?

Edytowane przez aryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bedzie latac, tak samo w 2suwie jak i 4suwie wydech nie sluzy tylko do odprowadzania dymu z komory spalania. Samorobki to ja kombinowal w WSce i w MZ ja mial, ale zadnych pozytywnych wrazen. A koledze MZ sie zatarla po zmianie wydechu, wlasnie przez wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa silniki ktore dobrze toleruja wlozenie im czegokolwiek na wydechu a sa i takie ze mala ingerencja w wydech = klopoty, wiec jesli chcesz robic tlumik sam i nie wiesz jak moto zareaguje to moze sie okazac, ze masa energii psu w d...

zawsze bylem i bede za uzyciem akcesoryjnych dedykowanych konkretnemu modelowi, jesli za drogie a trafia sie cos okazyjnie to najpierw sprawdzic czy dziala pozniej kupowac, a jak robisz prototyp to Twoje wlasne ryzyko i nikt Ci na forum na 100% nie odpowie czy ta puszka bedzie po pierwsze miala odpowiedni dzwiek a po drugie czy nie zaszkodzi pracy silnika..

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz KN na ssaniu to nie znaczy ze masz szybsze zasysanie tylko wieksza objetosc powietrza z ktora musi pracowac gaznik, lub wtryski. W oryginale przecież masz puche na filtr powietrza, ktorej objetosc jest obliczona na prace z danym ukladem "zarzadzania silnikiem".

Komputer ma pewna mozliwosc oddzialywania przez wzbogacenie mieszanki, ale nie do nieskonczonosci.

Tymczasem w twoim przypadku chcesz jeszcze zastosowac przelotowy wydech, ktory dodatkowo spowoduje zubozenie mieszanki na zaworze wydechowym, piekne strzaly przy zejsciu z obrotow ( czesc swiezego ladunku mieszanki dopala sie w tlumikach ) i podwyzszenie temperatury w komorze spalania. Radze poszukac w angielskojezycznym internecie porad jak zbudowac tlumik zabezpieczony w jakims sensie przed tymi zjawiskami a jednoczesnie dajacy lepszy bas niz oryginal.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze poszukac w angielskojezycznym internecie porad jak zbudowac tlumik zabezpieczony w jakims sensie przed tymi zjawiskami a jednoczesnie dajacy lepszy bas niz oryginal.

Jeśli można prosić jakieś linki lub pod jakimi hasłami googlować?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...