Skocz do zawartości

..xt 600 - wypadajacy drugi bieg


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Latalismy w tym roku w dwojke (+naprawde sporo bagazu) po Rumunii, czasem wyskakiwala dwojka.

Nieco pozniej przy przejezdzie przez Alpy sytuacja sie powtarza. (nie musze chyba tlumaczyc, ze dwojka jest mocno przydatnym biegiem w Alpach.. bez niej jest idiotycznie - jedynke niemal na maksa wykrecic, dwojke tylko ledwo i od razu wpinac trojke posilkujac sie dlugo sprzeglem, by nie szarpal lancuchem)

 

Jakie sa propozycje? Remoncik od razu? Czy tez mozna poczekac? Co moze byc do wymiany? Jakie moga byc koszty samych czesci? Jak jezdze teraz sam, to narazie nie wyskakuje, ale jakos przesadnie mocno tej dwojki nie krece.

Niemniej jednak lacznie w tym roku zdarzylo sie to razem ze 20x. Zawsze przy jezdzie we dwoch i z bagazem. Czy to juz zwiastun zaglady skrzyni, czy tez mozna mu to wybaczyc?

Na mechanice sie nie znam, nie bede tego robil sam. A na sprawnej skrzyni mi zalezy, bo czasem odwiedzam na XTku inne kontynenty niz Europa.. :D

Moto ma 75000km przebiegu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wspolpracujace kola do wymiany + prawdopodobnie wodzik jak dluzej z tym pojezdzisz. Jak jeszcze dluzej to dojdzie bembenek sterujacy wodzikami.

Droga naprawa na oryginalnych czesciach, ale tylko to daje gwarancje dlugiej pracy po remoncie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Skoro robisz takie trasy to nie radziłbym oszczedzania na tej skrzyni. XT wytrzyma bardzo duzo, ale we 2 i bagaż to spore obciazenie dla niego + takie kilometry ktore robisz.

To, że 2 kwalifikuje sie do naprawy to juz wiesz, jak rozbierzesz skrzynie to wyjdzie co ew. jeszcze jest bliskie koncowi.

A jak CI sie 5 bieg zachwowuje? Jest cichy czy wyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz takie trasy to nie radziłbym oszczedzania na tej skrzyni. XT wytrzyma bardzo duzo, ale we 2 i bagaż to spore obciazenie dla niego + takie kilometry ktore robisz.

To, że 2 kwalifikuje sie do naprawy to juz wiesz, jak rozbierzesz skrzynie to wyjdzie co ew. jeszcze jest bliskie koncowi.

A jak CI sie 5 bieg zachwowuje? Jest cichy czy wyje?

 

Aaaarniii.....myśle że w rok to on to spokojnie zrobił :biggrin: Zatrudniłeś się w górnictwie? :icon_mrgreen:

 

:flesje:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi? jakie górnictwo?

 

Jezdzi po Alpach, Rumunii i poza kontynent....to sa dalekie trasy dla tego moto, ktore swoje ma juz nabite na liczniku.

 

 

 

 

 

SHIT !!! dobra, zwracam honor :D juz zajarzyłem....ale dziś padł nowy post w tym temacie, wiec odruchowo przeczytałem i odpowiedziałem :P

zdrowie !

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...