Skocz do zawartości

Projekt Romet


Gość Ogar0wnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i jusz mam pytanie:

 

Mam 3 pojazdy: Romet 205; Ogar 200; I jakiegos Komara (w czesciach).

Chcialem Przebudowac Rometa to znaczy ulepszenie Silnika, wbudowanie lepszego zawieszenia

(bo dobilem o drzewo i skrzywilem) przebudowanie ramy moze cos w stylu cross, i na koncu porzandne lakierowanie nie wiem czym mam lakierowac.. penslem? € Jeszcze cos gdzie mozna dostac opny + denkte dla rometa?

Chcialem wiedziec czy macie jakies pomysly albo instrucie;

niestety jestem nie zbyt kreatywny

 

 

dziekuje za wszystkie rady

 

Ps: przepraszam za bledy orthograficzne ale mieszkam w austrii i tu nie gadam az tak durzo po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum i jusz mam pytanie:

 

Mam 3 pojazdy: Romet 205; Ogar 200; I jakiegos Komara (w czesciach).

Chcialem Przebudowac Rometa to znaczy ulepszenie Silnika, wbudowanie lepszego zawieszenia  

(bo dobilem o drzewo i skrzywilem) przebudowanie ramy moze cos w stylu cross, i na koncu porzandne lakierowanie nie wiem czym mam lakierowac.. penslem?  

Chcialem od was wiedziec czy macie jakies pomysly  albo instrucie;  

niestety jestem nie zbyt kreatywny  

 

dziekuje za wszystkie rady

 

Ps: przepraszam za bledy orthograficzne ale mieszkam w austrii i tu nie gadam az tak durzo po polsku.

 

Co do lakierowania, to nie maloj pedzlem, a oddaj do lakierownika, bo samemu mozesz sobie zrobic zacieki, no chyba ze jestes zapalencem ;))

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to wszystko bedzie robione w polsce. glupie to moze pytanie jest lakierownik w krakowie? i ile kosztuje lakierwoanie ramy?

Cos mi jeszcze wpadlo do glowy jak by to skabinowac zeby rura wydechowa leciala pod siedzeniem przy romecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co sie orientuje to najprostszym do przerobienia bedzie czeski silnik od Ogara 200. Podstawowe i najprostsze przerobki, ktore przy odrobinie szczescia bedziesz mogl wykonac sam to planowanie glowicy, wypolerowanie kanalow cylindra, zmiana zebatki zdawczej, zmiana krucca laczacego gaznik z cylindrem (w oryginale krucce nie maja pelnej srednicy przelotu). Mozesz rowniez skrocic kolektor wydechowy mniej wiecej o polowe jego oryginalnej dlugosci. Jezeli wykonasz wszystkie te czynnosci dostatecznie porzadnie powinienes odczuc minimalna roznice w mocy Twojego bzyczka.

 

Co do opon oraz detki. Mozesz zamowic ze sklepu w Warszawie (przysla Ci bezproblemu poczta do Kraka) Arkadiusz Lesik, ul. Ząbkowska 13 paw. 5, tel: 818-10-04

 

Teraz jezeli chodzi o lakierowanie. Sam dawno, dawno temu polakierowalem kilka moich motocykli wiec moze cos Ci doradze. Przede wszystkim przygotuj odpowiednio powierzchnie lakierowanych elemantow. Powinienes usunac stary lakier - mozesz to zrobic oddajac elemanty do tzw. piaskowania lub tez kupic druciane nakladki na wiertarke i bawic sie samemu. Pozniej odtluszczasz cala powierzchnie najlepiej benzyna ekstrakcyjna badz acetonem.

Na tak przygotowane czesci mozesz polozyc juz pierwsza (z trzech) warstwe podkladu. Podklad mozesz kupic zarowno w sprayu jak i zwyklej puszczce. Po nalozeniu podkladu zabierasz sie za lakierowanie. Kladziesz kilka warstw - pamietaj, ze lepiej by byly one cienkie a bylo ich wiecej a bedzie wtedy latwiej uniknac zaciekow. Musisz dac czas na wyschniecie kazdej z warstw przed nalozeniem nowej. Na samym koncu mozesz jeszcze zastosowac konserwujacy (antystatyczny itp) lakier bezbarwny. Ja uzywalem bardzo dobrych lakierow firmy Motip.

Podana przeze mnie metoda do profesjonalnych sie nie zalicza i osobiscie polecalbym oddac elementy do lakiernika ale wszystko zalezy od Twojego portfela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze w krakowie cos z ogarkami bedzie sie dzialo... chetnie pomoge ;)

 

lakiernikow jest od cholery, sam mam 2 koło domu...

 

a opony i dentki tez dostaniesz na miejscu...

jest kilka sklepów, na mogilskiej czy na balickiej (pewnie nic ci to nie mówi, ale pisze)

 

jak chcesz pogadać to napisz na PW, podpowiem co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co przerabiać tego nieszczęsnego ogarka na crossa?

 

wiesz... chyba na to moda nadeszla ;)

hehe... Ogarki i inne romeciki strzeżcie sie!!! Tjuninkofcy nadchodzą, bedą ciąć i niszczyć :!: :!: :?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi idzie oto zeby miec cos czym mogl bym jezdzic po lesie i cos co sie nie popsuje tak szybko to myslalem zeby ogarka troche przygotowac na to ale macie racie ogarow juz nie produkuja lepiej nie psuc. to w koncu zostalo tylko reperowanie ogara i lakierowanie. no i poszukanie jakiegos pojazdu ktorym moge sie poruszac po lesie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi idzie oto zeby miec cos czym mogl bym jezdzic po lesie i cos co sie nie popsuje tak szybko to myslalem zeby ogarka troche przygotowac na to ale macie racie ogarow juz nie produkuja lepiej nie psuc. to w koncu zostalo tylko reperowanie ogara i lakierowanie. no i poszukanie jakiegos pojazdu ktorym moge sie poruszac po lesie.

 

i bravo - slusznie ;)

 

A do lasu najlepszy jakis szrot niezarejesterowany (np. stara WSK`a) <-- odremontowac, pucinac blotniki i masz lasówke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...