Skocz do zawartości

Tłok


artur.h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zadac kilka pytań.

 

Otóż już dośc długo szukam tłoka do tzr 80 i w końcu postanowiłem dopasowac od dt 80. Po sprawdzeniu wymiarów byłem pozytywnie zaskoczony, ponieważ prawie wszystkie rozmiary się zgadzały, poza jednym, mianowicie wysokośc (od czubka denka do dołu) na moim tłoku jest 57 mm a od dt 58 mm. Czy to wpłynie jakos znacząco na pracę silnika? I następna rzecz: po bokach tam gdzie są otwory na sworzeń są wyżłobienia, a w internecie widuję różne tłoki, z tymu żłobieniami, bez nich i tak dalej... Jaką rolę one mają?

i jeszcze jedno pytanie-jak nazywa się materiał z którego robi się uszczelki? Gdzie go można kupic?

 

Pozdro

Edytowane przez artur.h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornell nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Tłok od DT ma większą odległość od sworznia do denka czy od sworznia do końca płaszcza tłoka? Jeśli ta pierwsza odległość (do denka) jest większa to nie możesz założyć tego tłoka, jeśli druga to wpłynie to na zmniejszenie mocy. Uszczelkę tylko nową oryginalną. O otworach poczytaj - wyszukiwarka. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoku i uszczelki nie kupisz u dilera, jak na necie nei możesz znaleść?

Ja bym w jej dorabianie bawił się na końcu, to nie jest przecież jakiś klasyk do którego się tego nie znajdzie. Ja znalazłem tłok do MTX'a z 85 roku. W ostateczności wytnij ją z Gambitu albo Klingierytu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: w salonie yamahy maja tłoki maksymalnie na drugi szlif który ja mam teraz

po drugie: wołają za nowy tłok 400 zł a komplet cyl+ tłok 1800 (!) zł

po trzecie: w jakim aspekcie pracy silnika mogą w/w otwory przeszkadzac?

Edytowane przez artur.h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...