Skocz do zawartości

Jakie napięcie na cewce zapłonowej


toowdie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przed kręceniem jest ponad ponad 25V, jak kręce to spada do 12, czasem do 8 (jak słabsze aku), ogólnie męcze się już jakiś czas z odpaleniem tego trupa (stał 3 lata). Gaźniki są wyczyszczone i ustawione, nie pomaga ani paliwo w cylinder ani samostart, wine wiec przenoszę na układ zapłonowy. Świeczki są nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zmierzyć oscyloskopem. woltomierz nie da rady i będzie pokazywał albo średnie napięcie (przy układzie bateryjnym), albo głupoty (w każdym typie zapłonu). Ogólnie powinno być to co DEAD napisał.

Iskra jest? To bateryjny, jakiś tranzystorowy czy CDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fakt, o tym nie pomyślałem, chociaż co do zaworów to wątpię bo moto do końca ładnie paliło, ale nie ma co, sprawdzę

 

no jasne, ze trzeba sprawdzic, wczesniej podlacz pod aku samochodowe, po dlugim postoju, to czesto jest lekarstwem na zawilgocona i sniedziejaca instalacje elektryczna...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku samochodowe podłączone (wcześniej z bandita aku wykręciłem), instalacje kontaktem przeleciałem, oscyloskopem nie dysponuję, a napięcie sprawdzałem na zmiennym (niestety multimetr). Zapłon jest chyba CDI.

Czy kręcąc kołem ręcznie iskra pojawi się? - chcę sprawdzić czy jest w odp momencie

 

P.S. Ekspertem nie jestem, pracowałem 3 lata jako mechanik samochodowy (bez wykszt. mechanicznego), sporo robię przy swoich (i nie tylko) motocyklach, ale ten przypadek jak narazie mnie zagiął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

oscyloskopem nie dysponuję, a napięcie sprawdzałem na zmiennym (niestety multimetr). Zapłon jest chyba CDI.

Czy kręcąc kołem ręcznie iskra pojawi się? - chcę sprawdzić czy jest w odp momencie

(...)

Tak tego napięcia nie zmierzysz. W CDI występują impulsowe przebiegi o dość wysokich napięciach.

Kręcenie ręką może być zbyt wolne do zaindukowania odpowiedniego napięcia.

Do sprawdzania ustawienia zapłonu służy lampa stroboskopowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro paliło a potem długo stało to często jest tak...przynajmniej z mojego doświadczenia, że niby wszystko ok a odpalić nie chce kiedyś kombinowałem z paliwem w silnik i inne głupoty ale najlepiej mi się sprawdza:

 

-wyczyszczenie świec przedmuchanie cylindrów żeby paliwo odparowało i potem podłączenie mocnego aku albo dwóch motocyklowych równolegle+prostownik i kręcić do bólu bez ssania tylko gazem na max na chwile i odpuścić pokręcić chwilę i znowu na max gaz na chwilę i odpuścić i w końcu załapie (tylko robić przerwy w kręceniu żeby rozrusznika nie popalić)

 

Też kiedyś po postoju cudowałem z moto: cewki, moduł zapłonowy świece, przewody, akumulator, elektryka wszystko posprawdzałem było ok. a on nie palił po postoju i dopiero moje gusła przyniosły efekt teraz przerzucałem silnik z moto co stało rok na dworku i tak samo się sprawdziło tyle że zaskoczył gdzieś po kilku minutach takiego cudowania a potem już palił od strzała...

 

a na cewkę wchodzi 12 volt (około)

Edytowane przez prezesartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sprawdziłem w dejtaszicie, Ty masz tam poprostu kszywkę i patynki, zapłon jak w WSK175. Weź to rozbierz i paierkiem 600-1000 (wodnym) wyczyść platyny i będzie gadał. Możesz też najpierw sprawdzić iskrę wykręcając świecę żeby mieć pewność że to platyny padły.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...