Skocz do zawartości

Bendix rozrusznika - fzr1000


Michałs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich :)

I niestety zdaje się, że mam poważny problem z moją fzr'ką. Ślizga się bendix rozrusznika. Nie pomogła wymiana rozrusznika, a mechanik twierdzi, że bendix jest w środku silnika i żeby go wymienić trzeba rozbierać cały silnik :buttrock: Szukam jakiegoś mniej czasochłonnego (i mniej kasochłonnego) rozwiązania. Może ma w tych sprawach jakieś doświadczenia?

pzdr

Edytowane przez Michałs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie slizga czy zalapuje na pare obrotow i zaczyna sie slizgac ? Jezeli to drugi przypadek to nie zaszkodzi zmienic olej na cos innego.

Sprzeglo rozrusznika w twoim sprzecie jest uwrazliwine na rodzaj uzytego oleju.

 

Jak dlugo masz ten sprzet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien na cos innego,z mojego doswiadczenia rozrusznik w YZF1000r ( ten sam w sumie silnik) absolutnie odmawia kooperacji z syntetycznymi olejami Mobil 1,wlanie czegokolwiek innego "ulecza" problem jak reka odjal.

10w/40 jest O.K.,to nie ma nic wspolnego z gestoscia,ja bym wlal jakis tani mineralny w celech diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmien na cos innego,z mojego doswiadczenia rozrusznik w YZF1000r ( ten sam w sumie silnik) absolutnie odmawia kooperacji z syntetycznymi olejami Mobil 1,wlanie czegokolwiek innego "ulecza" problem jak reka odjal.

10w/40 jest O.K.,to nie ma nic wspolnego z gestoscia,ja bym wlal jakis tani mineralny w celech diagnostycznych.

ja mam to przetestowane na znajomego motocykla, motocykl bral olej a koles lal tam wszystko, jakiekolwiek oleje, wszelkie jakie byly pod reka:) panewka padla ale na rozrusznik nie mialo to zadnego wplywu

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło jednokierunkowe znajduje się w silniku pod skrzynią biegów. Silnik z motocykla cza wyjąć i lepiej kup nowe sprzęgło, bo średnia przyjemność wyciągać silnik drugi raz. Używkę pchasz na własną odpowiedzialność a o zestawie naprawczym za 140 pln nigdy nie slyszalem, ale kolega devil666 czy jakos tak podesle Ci pewnie link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fzr sprzęgło jest nad skrzynią , lecz i tak nie zmienia to faktu że trzeba wyciagać silnik, i żeby było ciekawiej trzeba rozebrać dosłownie cały silnik żeby to naprawić (kochana YAMAHA :notworthy: ) miałem ten sam problem w swojej i przełożyłem to sprzęgło od YZF 750 i śmiga , a co do zestawu naprawczego to widziałem na jakiejś stronce w necie jak znajde to podeśle link Pozdro dla wszystkich posiadaczy FZR litrówki ;)

 

znalazłem z cenom sie pomyliłem o połowe tu jest za 70 zł

po otworzeniu linku kliknij po lewej stronie na "silnik" i na 6 stronie masz zestaw naprawczy :notworthy:

http://www.sklep1.larsson.pl/Parts.aspx?Ca...nd&motId=111865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem troche załapuje, jak jest rozgrzany to udaje się go nawet tak odpalić. Olej jest 10W40 syntetyk Fuchs'a. Olej zalać jakiś gęściejszy? Może mineralny?

Jeżdże tym moto od maja tego roku.

Zalecane przez producenta parametry oleju w FZR1000 to 20w40

Amen

 

Druga sprawa to wątpię aby zmiana oleju przyczyniła się do "regeneracji" zużytego bendiksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...