Skocz do zawartości

Honda xl 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Znajdzie się jakiś specjalista który mi powie czy moduł zapłonowy z modelu PE04 podejdzie do modelu PD04. Wtyki to wiem ze pasują, ale jak z resztą :icon_exclaim: :icon_question: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na motulu, wczesniej 10w40 półsynt., teraz 20w50 minerał

 

mam pytanie: czy w xl 600 na przestrzeni lat zmieniały się zabieraki do których przykręca się zębatkę tylną tzn. rozstawienie śrub mocujących?

 

nadszedł czas wymiany napędu w mojej kozie a tak patrzę na alledrogo i kazda xlka ma inną zębatkę i ciekawi mnie czy to wynika tylko z różnych ilosci zębaów na zębatce bądź różnych producentów czy moze chodzi własnie o to ze były rózne zabieraki w r-kach, lm czy rm-kach i trzeba szukac zebatki pod swoje moto?

 

gdzie kupic napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zębatki z xr pd04 , xl pd03 i dominator można przekładac i pasują, róznią sie tylko ilością zębów więc między różnymi modelami xl pewnie też nie będzie różnicy

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zębatki z xr pd04 , xl pd03 i dominator można przekładac i pasują, róznią sie tylko ilością zębów więc między różnymi modelami xl pewnie też nie będzie różnicy

 

Tutaj pozwolę sobie skorygować (dot. XL PD03 '86 i dominatora RD02 '93) :

- przednie zębatki mają inny wielowypust (ilość zębów), nie są zamienne

- tylna zębatka w dominatorze na większą średnicę śrub mocujących (ok. 0,5mm z tego co pamiętam) - gdy przekładaliśmy tylną zębatkę z XLi do NX'a trzeba było je rozwiercić. Rozstaw śrub ten sam

 

pozdrawiam, Adam

 

P.S. Gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż PD03 - wymaga trochę pracy, ale cena niska. 605 146 650

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest aby do komory spalania dostawał się olej przez uszczelkę pod głowicą?

jedynie od strony łańcucha rozrządu ale tam jest ze 2 cm uszczelki ...

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

szlag by to trafił, w czerwcu zalozylem nowy łancuszek rozrządu DIDa<kupiony w sklepie intercars, wiec chyba nie podróba> i nową sprężynę napinacza w hondzie, pojechałem 1600km i juz zaczyna byc słyszalne charakterystyczne 'cykanie' -lancuszek uderza o gorną czesc napinacza :banghead:

 

podejrzewalem ze gdzies ok. wiosny będę musial kuppic nowy bo mam juz zmęczone zębatki, ale zeby tak szybko, ehh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znajomy wątek łańcuszków DID powraca :biggrin: którego kiedyś drążyłem http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=109978&st=20 ja kupiłem zakutego DIDa od Olek Motocykle założyłem na początku roku po nie pamiętam ilu chyba 4tys skontrolowałem zużycie ściągając pokrywę sprzęgła (na podstawie położenia prowadnicy) wyszło brak zużycia, teraz mam rozebrany silnik po 9tys km (bo zestaw uszczelek za 100zł puścił) i łańcuszek może dalej pracować siedzi na kołach i znaki rozrządu dalej się pokrywają.

 

Intercars przysłał zakuty czy do zakucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz lepsze zebatki, ja mam juz mocno zjechane i pewnie one niszczą mi łańcuszek, a poza tym ja jezdzę głównie w terenie na 1ce i 2jce co tez pewnie ma wpływ na rozrząd

 

kupilem zakuty, jedno ogniwo miało inny odcień

 

rozejrzę się za lepszymi zebatkami i wtedy rozbiorę, musze kupic zakuty bo nikt nie ma zakówarki u nas, łancuszek DID mam za 168pln wiec nie ma tragedii, ale sporo roboty i trzeba uwazac nagwinty

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...