Skocz do zawartości

Yamaha xj600s diversion na pierwsze moto. Co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje czegoś na pierwsze moto. Interesuje mnie motocykl szosowo-turystyczny ( Yamaszka xj600S diversion ). Niektórzy piszą że sie nadaje , niektórzy że nie. Sam już nie wiem co o tym sadzić. Nie potrzebuje rakiety. Należę do osób raczej rozsądnych (tak sądzę ;) ) Dodam że mam wzrostu 176cm , waga 75kg, jesli chodzi o doświadczenie - zero (albo mniej), ale każdy kiedyś miał zerowe doświadczenie. Oczywiście przymiarki do tej Yamaszki robiłem, więc nie jest tak że widziałem ją tylko wirtualnie.

 

Po zdobyciu prawa jazdy kat. A myślałem o tym moto. Miałem nawet jeden na oku... ale koledzy przekonali mnie do czegoś mocniejszego i nie żałuję.

Wszystko jest w głowie. Jeden ogarnie 150KM, inny nie da rady z 30KM.

 

Moja rada... przymierz się do moto, sprawdź, przejedź się, przetestuj. Na forum często ludzie powielają ogólnikowe opinie, którze gdzieś przeczytali. Wiele osób nie miało doświadczenia z danym moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ta xj 600 z rocznika 2009 nie jest w moim zasięgu ( pod względem kasy , ale tez mi się już tak nie podoba. ) Jestem, jak na razie szczęśliwym użytkownikiem xj 600S ( 2003r) i tak pozostanie raczej na długo ;)

 

Zgadzam sie Dobi , że jeden ogarnie 150kM, a inny zaliczy glebe na rowerku bobo ;P. Szczerze mówiąc 60 KM jest dla mnie wystarczające.

 

ehh widzę że już prawie rok minął , a temat wciąż aktualny. To dobrze dobrze, może ktoś początkujący tez będzie miał takie dylematy jak ja.

 

Dzięki serdeczne za odpowiedzi i sugestie ;)

Edytowane przez 21robson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję zadowolonemu użytkownikowi. ;)

Sam się właśnie nad takowym zastanawiam ok 2000r ale bez owiewki. JA mam duży dylemat, bo podobają mi się i nakedy i chopperki. W zasadzie to jestem nastawiony raczej na kierunek chopper/cruiser, z tym że myślę czy nie lepiej na pierwsze moto kupić coś tańszego i lżejszego żeby lepiej ogarnąć temat, po pierwszym sprzęcie może pójdę w innym kierunku - tak jak wielu po pierwszym sprzęcie zmieniało preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zadowolonemu użytkownikowi. ;)

Sam się właśnie nad takowym zastanawiam ok 2000r ale bez owiewki. JA mam duży dylemat, bo podobają mi się i nakedy i chopperki. W zasadzie to jestem nastawiony raczej na kierunek chopper/cruiser, z tym że myślę czy nie lepiej na pierwsze moto kupić coś tańszego i lżejszego żeby lepiej ogarnąć temat, po pierwszym sprzęcie może pójdę w innym kierunku - tak jak wielu po pierwszym sprzęcie zmieniało preferencje.

 

Czy ja wiem....

Sam zacząłem od Fazera i nie żałuję wyboru.

Fakt, miałem jedną glebę, ale to było przez głupi błąd. Od momentu zakupu moto przejechałem może z 3tys. km bez większych przygód (oprócz tego, ze parę ciot w puszkach chciało mnie zabić... ale tak każdy ma).

Przed kawałkiem wróciłem z niedzielnej wycieczki - ok.250km. Może niedużo, ale radość ogromna.

Zapas mocy się przydaje nawet na autostradzie. Nie blokujesz lewego pasa. Potrzebna prędkość - przekręcasz manetkę i ją masz. Można jeździć 90km/h. Można też gnać 180km/h - wszystko zależy od Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem trasę Szczecin - Kraków. 700 km w 9h, najczęściej jechałem 100-120 km/h, spalanie wyszło w kolejności tankowania:

3.61/100

3.70/100

za Legnica wjechałem na A4 i powiem wam chłopaki, że takich nudów to dawno nie przeżyłem. Xjotka sprawdzała się wyśmienicie i dowiozła mnie całego z bagażem do domu :)

Sprzęta polecam, bo dobry do ekonomicznej jazdy i na tyle dynamiczny, żeby dobrze wyprzedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co jest tu napisane to prawda więc niebede sie powtarzać

 

jedyne co mnie wkurza w tym motocyklu to zbyt krótkie biegi (ale za to jest lepsze przyspieszenie) oraz niekulturalna praca silnika - po prostu brzydko gada, wiem ze ten typ tak ma :P

 

ale ogolnie to jestem pozytywnie zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem na temat XJ i od dawna noszę się z zamiarem kupna takowej ale również bez owiewki z okrągłymi zegarami itd (to chyba wynik moich marzeń o chopperze). Mam jednak inne pytanie- czy przy moich gabarytach 186cm i 120 kg nie jest zbyt mały. Zaznaczam, że obecnie nie stać mnie na droższy motor. I 2 pytanie dlaczego szukac po 98r, nie znalazłem odpowiedzi. Ja akurat takiego szukam 98-99. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto wydaje się bardzo rozsądne jak na pierwszy motocykl. Ja jestem zadowolony. Mam 175 cm i 140kg wagi a motorek daje rade. Może przy mojej wadze można mieć wrażenie że yamaha jest "przygnieciona" ale nie jest tak źle.

 

Diva od rocznika 98 została wyposażona w dwie tarcze hamulcowe z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie tarcze i grubsze lagi, co wyeliminowało dwa podstawowe problemy: słabe hamowanie i wiotkość widelca

za mały na pewno nie będzie, nie ma obawy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...