Skocz do zawartości

Cbr 929rr czy cbr600rr


Rekomendowane odpowiedzi

sadzilem ze otrzymma bardziej konkretne odpowiedzi od doswiadczonych motocyklistow a nie jakies docikni ;/ polatal bym dluzej xx ale moto poprostu nie jest moje i dlatego che kupic cos takiego i darujcie sobie texty gtypu bedize co zbierac itd (jedyna konkretna odp to to ze oddaje moc liniowo" i mniej wiecej o to mi chodzi a nie o docinki:)

 

 

hmm co do pokory mysle ze ja mam jak jezdzilem na xx i do tej pory nie zdazylo mi sie odkrecic manetki na maxa i swirowac na autostradzie mam troszke oleju w glowie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jedyna konkretna odp to to ze oddaje moc liniowo" i mniej wiecej o to mi chodzi a nie o docinki:)

 

skoro to jest dla Ciebie istotna informacja, to chyba faktycznie wielkiego pojęcia o nich nie masz. BTW to jest IMHO właśnie powód kpin, nie samo pytanie. ale może coś wyłowisz np. z tych wątków. na temat 600rr toż sporo napisano, więc proponuję poszukać w archiwum

 

samego pomysłu nie komentuję, bynajmniej nie dlatego, iżbym uważał za rozsądny; Twoja łopatka, twoje grabki - uważaj tylko na innych w tej samej piaskownicy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, niech bierze 929 -> części zawsze się przydadzą :biggrin:

Wiele postów dziś przeczytałem, ale ten mnie rozwalił. Polejcie mu! :) btw - kto o zdrowych zmysłach na rok pożyczył ci xx? Pozdrawiam:)

Zapraszam na Botea.pl - projektuję i wykonuję meble na wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zamiast jezdzic siedzicie na forum i pier...... farmazony ....najwyrazniej znalazl sie ktos taki kto mi pozyczyl xx i nie narzeka... zreszta kogo ja sie tutaj pytam jak srednia wieku jest tu 22 lata to zero starzu chyba macie i doswiadczenia sadzilem ze znajde tu konkretnych ludzi a nie teoretykow smigajacych vespami:) i madrujacych sie.... najwyrazniej mam poukladane w glowie jak przez rok smigalem xx i bez wypadku darujcie sobie te wasze komenty bo jestescie zalosni( nie mowie tutaj o prawdziwych motocyklistach tylko o tych smiesznych teoretykach ktorzy siedza caly dzien w domu i pisza te bzdury na forum a jak wsiadaja na motor to tylko po bulki do sklepu i mowia za duzo smigaja ) :) prawdziwi motocyklisci pewnie wlasnie teraz smigaja a nie wdaja sie w dyskuty na forum

 

Pozdro dla was teoretycy :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........zreszta kogo ja sie tutaj pytam jak srednia wieku jest tu 22 lata to zero starzu chyba macie i doswiadczenia ................

hmm albo źle umiem czytać albo masz dokładnie taki wiek wpisany w profilu 22 lata :evil:

 

prosisz o rade czy 929 jest skrajnie sportowym motocyklem bardziej niż RR ????? :buttrock:

wystarczyło by ciutke poczytać archiwalnych postów a nie prosić o gotową receptę to byś doczytał że ze wszystkich wymienionych przez ciebie sprzętów ten akurat jest najmniej "radykalnym sportem" :clap:

 

a o sprzętach do nauki i ew dalszych"stopniach wtajemniczenia " jest bardzo dużo tematów (podobnie zresztą jak o wszystkich tych modelach które wymieniłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zamiast jezdzic siedzicie na forum i pier...... farmazony ....najwyrazniej znalazl sie ktos taki kto mi pozyczyl xx i nie narzeka... zreszta kogo ja sie tutaj pytam jak srednia wieku jest tu 22 lata to zero starzu chyba macie i doswiadczenia sadzilem ze znajde tu konkretnych ludzi a nie teoretykow smigajacych vespami:) i madrujacych sie.... najwyrazniej mam poukladane w glowie jak przez rok smigalem xx i bez wypadku darujcie sobie te wasze komenty bo jestescie zalosni( nie mowie tutaj o prawdziwych motocyklistach tylko o tych smiesznych teoretykach ktorzy siedza caly dzien w domu i pisza te bzdury na forum a jak wsiadaja na motor to tylko po bulki do sklepu i mowia za duzo smigaja ) :rolleyes: prawdziwi motocyklisci pewnie wlasnie teraz smigaja a nie wdaja sie w dyskuty na forum

 

Pozdro dla was teoretycy :)

 

Powiedział TEORETYK. Reszty Twojego postu nie skomentuję. Totalna intelektualna żenua. :icon_mrgreen:

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zamiast jezdzic siedzicie na forum i pier...... farmazony ....najwyrazniej znalazl sie ktos taki kto mi pozyczyl xx i nie narzeka... zreszta kogo ja sie tutaj pytam jak srednia wieku jest tu 22 lata to zero starzu chyba macie i doswiadczenia sadzilem ze znajde tu konkretnych ludzi a nie teoretykow smigajacych vespami:) i madrujacych sie.... najwyrazniej mam poukladane w glowie jak przez rok smigalem xx i bez wypadku darujcie sobie te wasze komenty bo jestescie zalosni( nie mowie tutaj o prawdziwych motocyklistach tylko o tych smiesznych teoretykach ktorzy siedza caly dzien w domu i pisza te bzdury na forum a jak wsiadaja na motor to tylko po bulki do sklepu i mowia za duzo smigaja ) :icon_mrgreen: prawdziwi motocyklisci pewnie wlasnie teraz smigaja a nie wdaja sie w dyskuty na forum

 

Pozdro dla was teoretycy :rolleyes:

 

prawdziwi motocykliści "pomagają" tylko prawdziwym motocyklistom, a ty do nich nie nalezysz bo piszesz te bzdury zamiast własnie jeździć.

moim zdaniem gs500 .....

a jesli koniecznie z tych dwóch to cbr600rr bo ma mniejsza moc niż 929. więc być moze nie bedzie prowokować tak jak "litr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zamiast jezdzic siedzicie na forum i pier...... farmazony ....najwyrazniej znalazl sie ktos taki kto mi pozyczyl xx i nie narzeka... zreszta kogo ja sie tutaj pytam jak srednia wieku jest tu 22 lata to zero starzu chyba macie i doswiadczenia sadzilem ze znajde tu konkretnych ludzi a nie teoretykow smigajacych vespami:) i madrujacych sie.... najwyrazniej mam poukladane w glowie jak przez rok smigalem xx i bez wypadku darujcie sobie te wasze komenty bo jestescie zalosni( nie mowie tutaj o prawdziwych motocyklistach tylko o tych smiesznych teoretykach ktorzy siedza caly dzien w domu i pisza te bzdury na forum a jak wsiadaja na motor to tylko po bulki do sklepu i mowia za duzo smigaja ) :icon_mrgreen: prawdziwi motocyklisci pewnie wlasnie teraz smigaja a nie wdaja sie w dyskuty na forum

 

Pozdro dla was teoretycy :flesje:

Wyobraz sobie, ze ja wszystkie swoje posty pisze w godzinach kiedy jestem w pracy i robie sobie drobne przerwy, zeby sie oderwac od robotki... bo wiesz, zeby smigac trzeba miec benzynke, a zeby mec benzynke trzeba miec kase. Proste jak budowa cepa, ze Ty calymi dniami tylko 'smigasz' to wiesz... pozazdroscic...

Jeszcze dodam, ze mialam 1200, teraz jezdze czsowo 750 a kupuje 500 i czasami tak trzeba zrobic, wiele sie wtedy zrozumie, wyczuje inny motocykl i nabierze pokory do mocniejszych sprzetow, i nie chodzi o to ze 1200 za mocne dla mnie bylo, poprostu skasowalam je bo znalam jego mozliwosci i chcialam je wykorzystac maksymalnie i dostalam prosta nauczke -pozegnalam sie ze sprzetem. Wiec teraz podusze 500 i jak wycisne z niej ostatnie poty to biore 600 itd szczebelek po szczebelku... No nic koncze posta bo wracam do pracy. Ty pewno teraz smigasz wiec szerokosci :clap:

Edytowane przez IsKra66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy chcesz się nauczyć dobrze jeździć czy poprostu masz ochotę zapier** przed siebie na prostej?

Bo jeśli chcesz się czegoś nauczyć .. to kup sobie GS500, albo coś podobnie wysilonego co zmusi cie do skupienia się na technice jazdy a nie ograniczy tylko do operawoania rolgazem.

A jak masz to w dupie i chodzi ci tylko o to by laski kwiczały a koledzy otwierali szeroko usta z wrażenia to śmiało kupuj 929 i życzę dużo szczęścia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli piszesz że 929 to skrajnie sportowy motocykl, wynika że nie wiele wiesz o moto klasy 1l. 929 to najbardziej potulne ze wszystkich litrów nie latałem na 600rr, ale 929 jest do opanowania przez każdego:)

 

No już tak oficjalnie tego nie mów bo wszystkie dzieciaki zaraz będą śmigac na 929 :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem przyjemność zrobić kilkanaście kilometrów 600RR i 929. Z tych dwóch wybrałbym bez dwóch zdań 600RR.

-jest zwrotniejsza

-ma zauważalnie lepsze hamulce (myślę,ze to kwestia niższej masy)

-sprawia wrażenie, jakby przekładanie z winkla w winkiel przychodziło jej łatwiej

-wg.mnie fajniejszy design i nowsza konstrukcja

 

929 ma nieco większy ciąg, zwłaszcza powyżej prędkości turystycznych, wydaje mi się,że podczas jazdy z pasażerem mniej zauważalne pogorszenie osiągów (jeździłem solo, to tylko przypuszczenie)

Edytowane przez DEALER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność zrobić kilkanaście kilometrów 600RR i 929. Z tych dwóch wybrałbym bez dwóch zdań 600RR.

-jest zwrotniejsza

-ma zauważalnie lepsze hamulce (myślę,ze to kwestia niższej masy)

-sprawia wrażenie, jakby przekładanie z winkla w winkiel przychodziło jej łatwiej

-wg.mnie fajniejszy design i nowsza konstrukcja

 

929 ma nieco większy ciąg, zwłaszcza powyżej prędkości turystycznych, wydaje mi się,że podczas jazdy z pasażerem mniej zauważalne pogorszenie osiągów (jeździłem solo, to tylko przypuszczenie)

 

Akurat mnie nie bawią porównania klasy 600 i 1000 :) Dwie różne bajki, charakterystyka silnika, przeciązenia, reakcje. Laikowi różnicy między dwoma tak poważnymi sprzętami nie wytłumaczysz :) Doświadczenie niestety jakieś trzeba mieć, żeby w ogóle myśleć o rozpoczęciu jazdy na 600 a nie wspomnę już w ogóle o klasie 1000. A co do wyboru klasy według mnie to jest kwestia indywidualnych upodobań. Jednych kręcą 600 innych 1000 a jeszcze innych Ducati :P :) To tak jak z kobietami... Ja szatynki, Ty blondynki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam witam

Obecnie jeżdże na cbr 600 f2 i jest to moje piersze moto w ogóle, i pierwszy mój sezon,

ucze się na kole jeździć i juz nawet wychodzi ale mniejsza o to bo piona i tak sie boje narazie ;/

 

Więc tak kumpel ma 954 i mówi ze jak komuś brako by w 954 to albo jest dup...ty albo ...

 

Ja osobiście chciałbym kupić w nowy sezon 929 ale jesli bedzie za mało kasy to SC33 :(

 

I teraz informacja :

przy próbowaniu jazdy na kole cbr musisz albo z sprzegła przy niskich obrotach , prędkościach , albo z gazu dupnąc ja do maxymalnych odpuscic i znowu odkręcić,

a w fireblade sutyacja jest całkiem inna:

ona przy 3000tyś obrótow na jedynce jakbyćś odkręcił to idzie bez problemu na koło

 

więc teraz chyba masz porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...