Skocz do zawartości

Kawasaki Eliminator 125 - bierze olej


kamykwln
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem eliminatora 125 z 1997r. przebieg to niecałe 37tys.. Problem mam taki jak w temacie, motorek bierze olej, jak dla mnie zdecydowanie za dużo 0,9l/1000km. Proszę nie pisać że to 125 i żeby to jechało to trzeba go męczyć, bo olej bierz nawet przy 90km/h. Kawe kupiłem z Niemiec i za raz na początku zmieniałem olej na Mobil półsyntetyczny 10W 40, filtr oleju, filtr powietrza i świece, zawory miałem regulowane jakieś 1500km temu. Przed regulacją zaworów nie zauważyłem żeby mi brał olej, dodam jeszcze że nie kopci mi przy ruszaniu, ani przy spuszczeniu z gazu. Wracając do tej regulacji zaworów to były regulowane na gorącym silniku i nie miałem jeszcze wtedy wymiarów luzów zaworów, także nie wiem czy są takie wymiary jak podają dane techniczne. Śruba od spustu oleju jest sucha, w garażu nie ma żadnej plamy i skąd te branie oleju ? Liczę na waszą pomoc!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniaczye jak by puszczaly to by dala dymka jak schodzi z wysokich obrotow

luz Zaworowy dla Eliminatora 125 00,8 Do ,012 Ssacy 0,15 DO 0,19 Wydechowy i reguluje sie na zimnym silniku

Edytowane przez KRUPSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popatrzec na puszke filtra powietrza czy tam gdzies na dole nie ma oleju moze z odmy cos byc ale nie za dzuzo a jak tam filter nie plyta to inny olej zalej Motul 15W50 i patrz czy to cos zmieni jak nic to moze faktycznie dajesz jej po dupie i olej pali

no chyba ze pierscienie olejowe sie koncza i przpuszczaja <o> wyciag swiece zaplonowa i zrób jej zdjecie moze cos to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem na początku że olej bierze nawet przy 90km/h i nie jeżdzą ciągle na maxa, tylko sobie prumciam 80-90.

Jachuer5 40tys. to nawet dwu suw pociągnie, 4T przy odpowiednim użytkowaniu pociągnie nawet do 70tys. km. Rozmawiałem z jednym kolesiem co jeździł Hondą Rebel 125 i miał ok. 65tys. km i mówił że jeszcze remontu nie robił.

KRUSPKI, zdj. postaram się zrobić jutro, ale wątpie żeby świeca miała coś do tego, ale postaram się jeszcze jutro podjechać do jednego mechanika co się zajmuje motorami, może on mi coś poradzi, ale ja właśnie też by stawiał że to przez olej. A właśnie, sprawdzałem obudowę filtra powietrza i nie ma tam oleju.

Edytowane przez kamykwln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GN 125 też bierze olej ( 1l / 1000km) ale go zbytnio nie oszczędzam ,często czerwone pole sie pojawia:D:D , przebieg też nie jest mały 58 tys bez remontu :biggrin: :buttrock::D no 80-90 to na 5 mam 8 tys. obrotów.

Twoje 0,9 l na 1000km mysle ze jest niedużo przepali to bez żadnego dymku , ja tylko dbam aby był w okienku i latam:P:P

Edytowane przez sadan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadan, ale ty masz 58tys. przebiegu i mówisz że czerwone pole odwiedzasz, a różnica między moim a twoim jest malutka.

R@dek, mój eliminator leci 110km/h, ale to już trzeba się pochylić do przodu, pewnie poszedł by więcej, ale mam napęd ustawiony tak, by jechał w miarę i w miarę sie zbierał

Edytowane przez kamykwln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak mój "gienek" tez 110 i koniec :buttrock::D miałem wcześniej innego GN 125 (32 tys. km) z nauki jazdy niemieckiej to ktos zapomniał olejku sprawdzic i jedna dzwigienka zaworu sie wytarła ale cylek ok:D nowa dzwigienka i smigał elegancko:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachuer5, jak ktoś źle użytkuje motor to tak jest, znasz powiedzenie "jak dbasz, tak masz" to jest temat o tym że mi eliminator bierze olej, a nie o tym ile komu wytrzymuje maszyna.

Pozdrawiam

Edytowane przez kamykwln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...