Skocz do zawartości

Po wyczyszczeniu filtra, zamula i wolno zchodzi z obrotow.


pikus91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajomy wyszyscil filtr powietrza a dokladnie umyl i nasaczyl filtr. Po zamontowaniu go do motocykla, odpalil normalnie, ale podczas jazdy przy naglym dodaniu gazu motocykl zamiast wyrywac to zamula i potrafi czasem zgasnac. Na luzie motocykl kreci sie tak jak powinien, ale przy zchodzeniu z obrotow dojdzie do pewnych obrotow, postoi chwile i zejdzie na odpowietnie obroty. W motocyklu czyscilem gaznik i regulowalem, ponownie wyczyscilem filtr powietrza bez nasaczania i zadnych efektow. Gaznik regulowalem iglica, rozne poziomy i srubka od powietrza i zadnych efektow. Sprawdzalem krociec ssacy i nie jest nigdzie spekany. Yamahya po wyczyszczeniu filtra ma jak by z 30koni mniej.

 

Motocykl Yamaha yz426f

 

Pozdrawiam pikus91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej będzie jak ustawisz fabryczne nastawy iglicy i śruby od ilości mieszanki, o ile oczywiście dysze są standardowe. Jak nagłe otwarcie przepsutnicy to może wina pompki? Śruba od regulacji czasu wtrysku nie była ruszana?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie po kopce czuc ze motocykl ma slabsza kompresje. Ide sprawdzic luz na zaworach.

 

Zawory ssace 0,10 zawory wydechowe 0,20. Wiec jest ok. Mysle jeszcze zeby pobawic sie dyszami kupic pare mniejszych i wiekszych? Motocykl odrazu po kupnie strzelal przy zchodzeniu z obrotow, pozniej jak filtr powietrza sie zasyfil przestal strzelac i teraz slabo jedzie.

 

Jakiej firmy jest to tlumik? Bo na orginal to nie wyglada. ZDJECIE

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie to samo tylko ze w 2t 250. Nie wiem co moze byc. Swiece,gaznik,filtr,regulacje ze 100 razy. Jak nie wyreguluje to wplywa na prace silnika ale tego zamulenia przy dodaniu gazu albo tego zatrzymania sie na pewnych obrotach przy schodzeniu i dopiero pozniejszym ustabilizowaniu sie nic nie zmienia. Kompresja jak wczesniej przed problemem na kopce a mocy chyba mniej. Stalo sie to w zasadzie nagle. Zreszta jak mialem juz mocno przelatany tłok to chodziła ok a ten na półmetku dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze w poniedzialek, ale bedzie problem z mierzeniem sprezania bo w tych silnikach jest takie dojscie ze glowa mala, a ja mam manometr na stale. A u mnie w walczu zeby dorwac manometr na gumowym przewodzie to jest wyzwanie. Probowalem rowniez przytykac filtr powietrza delikatnie szmata i zadnych efektow.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...