Skocz do zawartości

2 lampy z przodu, podwójna lampa


WilQ_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanie bo do swojego Gpz założyłem do przodu 2 lampki wygląda to tak

http://www.bikepics.com/pictures/1336391/

i mam pytanie jak to teraz powinno być bo w jedna lampka służy za postojuwkę a w drugiej są światła mijania i drogowe (długie i krótkie jak kto woli) i tutaj zaczynam wątek czy wystarczy jak będę jeździł na 1 lampie postojowej czy muszę włączać obie lampki mowa oczywiście o jeździe w dzień jak to wygląda od strony ruchu drogowego

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania: chcesz jeździć na postojówce, czy pytasz czy może być jedna lampa świecąca światłem mijania/ drogowym w takim układzie jak teraz? bo oczywiście na postojówkach jeździć nie wolno, jak sama nazwa wskazuje. natomiast co do jednej lampy świecącej w takim tandemie, to niby przepisy mówią, że światła jednośladu mają być symetryczne, ale nie sądzę, żeby w praktyce ktoś się obecnego twojego układu czepił. nowe motocykle też często mają 2 lampy, a na mijania świeci jedna (vide fazer)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo vide Ducati (chyba się nie pomyliłem-hę?).

 

Btw, moim zdaniem przy tej Kawie przydała by się jeszcze jakaś mini owiewka która zagospodarowała by puste miejsce pomiędzy lampą a zegarami.

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na kogo sie trafi. W kilku np skuterach sa dwie lampy i swieci albo jedna, albo druga.

Zdaza sie ze czepiaja sie o to. Z tego co pamietam to nie jest to jakos szczegolnie wyroznione przepisowo...

Hmm... Wyglada ladnie.

A tak wogole to sam mam powalone w elektryce troche i krotkie swieci mi jedno a dlugie dwa.. :D

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

 

PS: Przy okazji, czy moglby mi ktos powiedziec czy podswietlenie tablicy rejestracyjnej jest obowiazkowe ?

A co jesli fabrycznie nie jest zamontowane ?

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na kogo sie trafi. W kilku np skuterach sa dwie lampy i swieci albo jedna, albo druga.

Zdaza sie ze czepiaja sie o to. Z tego co pamietam to nie jest to jakos szczegolnie wyroznione przepisowo...

Hmm... Wyglada ladnie.

A tak wogole to sam mam powalone w elektryce troche i krotkie swieci mi jedno a dlugie dwa.. :biggrin:

Pozdrawiam :crossy:

 

PS: Przy okazji, czy moglby mi ktos powiedziec czy podswietlenie tablicy rejestracyjnej jest obowiazkowe ?

A co jesli fabrycznie nie jest zamontowane ?

 

Nie wiesz nic a zaczynasz teksty zalezy na kogo sie trafi :icon_mrgreen:

 

Oczywiscie, ze podswietlenie tablicy rej. jest obowiazkowe.

 

Na swiatle / ach postojowym / ych jezdzic nie wolno, od tego sa swiatla mijania.

 

Na Twoim miejscu podpial bym tak aby w obydwu byly postojowe ( o ile mozliwe ) mijania i drogowe.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy można jeździć na 1 lampce czy obie muszą świecić

bo np. z tego co mnie na kursie na prawko uczyli (kat. B) odnośnie dodatkowych świateł stop to może ich być dużo ale wszystkie muszą być sprawne czyli świecić

a jak jest z przednimi ?? w samochodzie wiadomo muszą być wszystkie sprawne ale jak to wypada w moim przypadku

pzdr

 

PS. odnośnie owiewki to już mi coś chodzi po głowie :biggrin:

Edytowane przez WilQ_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powinieneś mieć w obu lampach światła postojowe ale mijania możesz mieć już tylko jedno ponieważ lampy są za blisko siebie i nie mogą świecić oba mijania jednoczesnie, regulują to odpowiednie przepisy.W Twoim przypadku powinno wyglądać to tak (patrząc z pozycji kierowcy)-prawa lampa mijania i postojowe ,lewa lampa drogowe (długie) i postojowe.Podczas używania świateł mijannia w lewej lampie powinno świecić tylko postojowe po przłączeniu na długie -świeci wszystko jednocześnie.

Edytowane przez kogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powinieneś mieć w obu lampach światła postojowe ale mijania możesz mieć już tylko jedno ponieważ lampy są za blisko siebie i nie mogą świecić oba mijania jednoczesnie, regulują to odpowiednie przepisy.W Twoim przypadku powinno wyglądać to tak (patrząc z pozycji kierowcy)-prawa lampa mijania i postojowe ,lewa lampa drogowe (długie) i postojowe.Podczas używania świateł mijannia w lewej lampie powinno świecić tylko postojowe po przłączeniu na długie -świeci wszystko jednocześnie.

witaj,

a czy mógłbys podać jakie konkretnie przepisy? zastanawia mnie to w obliczu mojej xtz. też ma podwójną przednią lampę i działają jak klony :bigrazz: tzn pozycyjne w obudwu, mijana i drogowe tak samo. co więcej tak jest fabrycznie na rynku włoskim (stamtąd sprowadzona). w niemczech czy szwajcarii juz jest inaczej (świeci jedno mijania).

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powinieneś mieć w obu lampach światła postojowe ale mijania możesz mieć już tylko jedno ponieważ lampy są za blisko siebie i nie mogą świecić oba mijania jednoczesnie, regulują to odpowiednie przepisy.W Twoim przypadku powinno wyglądać to tak (patrząc z pozycji kierowcy)-prawa lampa mijania i postojowe ,lewa lampa drogowe (długie) i postojowe.Podczas używania świateł mijannia w lewej lampie powinno świecić tylko postojowe po przłączeniu na długie -świeci wszystko jednocześnie.

Nieprawda. Sprawa jest regulowana przez Dziennik Ustaw nr 32 z roku 2003, dokładnie przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. ,,W sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia''. Załącznik nr 6 dotyczący warunków szczegółowych świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepy mówi o motocyklu w ten sposób: cyt:

Wyposażenie motocykla w światła:

1. Drogowe - 1 lub 2

2. Mijania - 1 lub 2

3. Kierunkowskazy przednie - 2

4. Kierunkowskazy tylnie - 2

5. Kierunkowskazy boczne - 2 (jeżeli motocykl nie jest wyposażony w kierunkowskazy przednie i tylne)

6. Hamowania ,,STOP'' - 1 lub 2 (dla motocykla trójkołowego muszą być dwa światła)

7. Oświetlająca tablice rejestr. - obowiazkowa (powinno zapewniać mozliwośc odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy z odległości co najmniej 20m.)

8. Pozycyjne przednie - 1 lub 2 (widoczność z co najmniej 300m w nocy)

9. Pozycyjne tylne - 1 lub 2 (widoczność z co najmniej 300m w nocy)

10. Odblaskowe tylne inne niż trójkątne (widoczność z odleglości co najmniej 150m w nocy przy oświetleniu światłem drogowym)

11. Odblaskowe przednie - 1 lub 2 (warunki j.w.)

12. Odblaskowe boczne - 1 lub 2 po każdej stronie (warunki j.w.)

13. Przeciwmgłowe tylne - 1 lub 2 (jeżeli jedno to umieszczone po lewj stronie lub pośrodku pojazdu, jeżeli dwa to symetrycznie)

14. Przeciwmgłowe przednie - 1 lub 2

15. Światło do jazdy dziennej - nie dopuszcza się.

Światła pojedyńcze motocykla powinny być umieszczone w podłużnej płaszczyźnie symetrii pojazdu, z wyjątkiem świateł drogowych i mijania umieszczonych obok siebie, które powinny być symetryczne względem tej plaszczyzny; światła występujące parami powinny być symetryczne względem podłuznej płaszczyzny symetrii pojazdu.

To chyba tyle, oczywiście w dużym skrócie. Jeżeli chcesz dokładnych informacji to pytaj o konkretne światła.

Pozdrawiam

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zaczę od tego, że wczoraj byłem na przeglądzie i diagnosta robiący przegląd powiedział mi, że nie mogę mieć w mojej Majesty 125 dwóch świateł mijania, drogowych, pozycyjnych - tak jest oryginalnie. Posiadam homologację do mojego skutera zakupionego w salonie, który został dopuszczony do ruchu. Zastanowiłem się nad moim Fazerem posiadającym dwa światła mijania i innymi motocyklami posiadającymi takie rozwiązanie.

 

Czy ktoś się już spotkał z taką opinią?

 

Mam tutaj ostatnie rozporządzenie.

http://www.mi.gov.pl/files/0/1791200/DzUNr752009639.pdf

Jak można to interpretować?

1 lub 2 ale jak przekracza szer. 1,3 to zawsze 2 tak jak samochód?

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...