Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy przy wymianie wydechu na jakis nie seryjny cobry itp. trzeba zakładać Power commander i czy silnik nie zgłupieje jak tam nie bedzie tej przepustnicy co sie zamyka w orginale. Z góry dzieki wielkie.

 

Witam

Ja u siebie wymieniłem seryjny wydech na Cobra Swept i nic więcej nie dodawałem. Przepustnicę zdjąłem. Silnik pracuje bez żadnych problemów.

LwG.

Four wheels move the body, two wheels move the soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę też coś i ja . Sprzedałem VZR1800 i szukam czegoś innego. Czegoś co pozwoli mi na co najmniej 2 i 3 biegu z lekkim gazem i obrotami 1000,1100 jechać bez szarpania wałem. Mam do wydania ok. 40 tyś a jak trafi się młoda :) perła to i więcej. Zastanawiam się nad Raiderem(najlepiej S) oraz Triumphem Roadster. Roadster spełnia moje wymagania odnosnie charakterystyki silnika a Raiderem jeszcze nigdy nie jechałem i nie miałem styczności. Jestem po VZR więc lepiej czuję się w klimatach nisko i długo. Do Triumpha musiałbym się przyzwyczajać...Miał ktoś osobiście -jeżdżąc -porównanie pomiędzy tymi dwoma motocyklami? Brałem też pod uwagę Victory Hammer S ale to egzotyczne moto i pewnie będzie gorzej przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

 

A ja w innej sprawie.

Jestem świerzakiem jeśli chodzi o Raiderka. Chorowałem na ten motocykl od 3 lat i wreszcie udało się uciułać :-)

Sprzęta kupiłem tydzień temu i wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że niepokoi mnie klekotanie skrzyni na 3 biegu.

Przed kupnem sprawdziłem moto w serwisie motocyklowym w mieście w którym go kupiłem, a wczoraj oddałem go też do ASOjuż z tą konkretną uwagą.

Pojeździli, posłuchali i powiedzieli, że "ten typ tak ma".

 

No i pytanie do Was - czy rzeczywiście taka jego uroda i muszę pokochać klekoczącą trójkę tak jak ręsztę motocykla, czy powinnienem jednak drążyć temat.

Szczególnie, że umowę kupna/sprzedaży obejmuje rękojmia i mogę domagać się naprawy od sprzedajacego lub w ostateczności oddać moto.

 

POMÓŻCIE - a zależy mi na czasie.

 

Pozdrawiam wszystkich Raiderowców.

 

Hihus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie słychać. W tym temacie czytałem o tej wadzie skrzyni biegów http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/55239-yamaha-midnight-star-roadliner-stratoliner/page-88 wprawdzie nie jest to raider ale silnik i skrzynia ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Rocznik wprawdzie 2009, ale problem jest.

Poczytałem też na amerykańskich forach i tam też to znalazłem.

Ciekawe dlaczego te pacany z Yamahy chcą mi wmówić, że wszystko jest OK. Dodam, że to UHMA Bike przy Modlińskiej w Wawie.

Dzisija jadę jeszcze do POL Position przy Połczyńskiej.

 

Wygląda na to, ze kupiłem sprzęta z poważnym problemem - Q-RVA!!!

 

POzdrawiam,

Hihus



Pogrzebałem jeszcze w amerykańskich forach. Wygląda na to, że problem tkwi w montowanej fabrycznie zębatce 3-biegu (part no. 1D7-17131-01-00).

Ponoć Yamaha wie o problemie i wyprodukowała część zastępczą o symbolu 99999-03864-00.

Zmroziło mnie, że goście w Stanach, którzy to naprawiali piszą o wydatku rzędu $1200, jako że rozebrać trzeba niemal całego sprzęta.

Jestem umówiony na oględziny w POL Position w poniedziałek - dam Wzm znać co z tego wyszło.

 

Trzymajcie kciuki, żeby okazało się, że to tylko jakiś mały luzik.... :-(

 

Pozdrawiam,

 

Dzięki Panowie,

 

Rocznik wprawdzie 2009, ale problem jest.

Poczytałem też na amerykańskich forach i tam też to znalazłem.

Ciekawe dlaczego te pacany z Yamahy chcą mi wmówić, że wszystko jest OK. Dodam, że to UHMA Bike przy Modlińskiej w Wawie.

Dzisija jadę jeszcze do POL Position przy Połczyńskiej.

 

Wygląda na to, ze kupiłem sprzęta z poważnym problemem - Q-RVA!!!

 

POzdrawiam,

Hihus

 

Hihus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników Raidera. Od dwóch miesięcy przesiadłem sie z Virago 1100 na Raidera i korzystam z radości jaką daje jazda tym moto.

 

Podzielam zdanie Nowicjusza-macanta tematu - mój raider też nie bardzo toleruje jazdę na obrotach ok 1000, ale już przy 1500-2000 a jakże, zbiera sie bardzo hyżo. Jestem pod wrażeniem dobrego i łatwego prowadzenia tego moto w porównaniu do poprzedniego. Doskwiera mi jednak brak obrotomierza i chciałbym zamontować coś, czego pełno na aukcjach np. http://allegro.pl/obrotomierz-z-czarna-tarcza-do-8-tysiecy-i4232567926.html, ale nie wiem jak go podłączyć, bo z opisu wynika, że kabelek sterujący powinien być podpięty do cewki zapłonowej, tymczasem o ile się orientuję w Raiderze są dwie cewki i tu pytanie: jak zrobić żeby wskazania były poprawne. Czy ktoś może mi pomóc?

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja jeszcze w sprawie problemu z 3 biegiem.

Moto odebrałem z POLand Position wraz z expertyzą.

Chłopaki najpierw jescze rozebrali sprzęgło z nadzieją, że może tam jakiś luz się wdał. "Niestety" tam wszystko ok.

Posłuchali jeszcze, poczytali, posprawdzali w papierach i doszli do wnioski że to uszkodzenie zębatki 3-go biegu, które zdarza się w tej skrzyni.

Jak zaczęli liczyć koszt naprawy, to włosy mi dęba stanęły: samo grzebanie w skrzyni: 3 tys. ponieważ rozebrać trzeba niemal cały silnik. Części: drugie tyle - połowa kosztów to zębatki (w scenariuszu pesymistyczny mogły ulec uszkodzeniu jeszcze 2 koła zębate), druga to komplet uszczelek głowic, cylindrów etc. PO PROSTU dramat.

 

Części można taniej kupić w US, ale za robotę trzeba zapłacić tutaj.

 

I teraz pytanie - czy ktoś z Was zna niezależny, ale znający się na tego typu grubej robocie warsztat w Wawie lub w promieniu 250km, który nie wyssałby resztki kasy?

 

Będę wdzięczny za info.

 

Pozdrawiam,

HIHUS

 

Przy okazji polecam chłopaków i dziewczynę z serwisu POLand Positiion przy Połczyńskiej.

Ceny roboty mają z kosmosu, ale wykazali się chęcią pomocy i znalezienia przyczyny problemu.

Nie co te cieniasy z UHMA Bike. Chyba przeszkodziłem im grać w pasjansa i uraziłem, że kupiłem używany motocykl.

Co za jemioły.

Edytowane przez Hihus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...