Skocz do zawartości

Suzuki DR 350 regulacja gaźnika cd.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem zaczął się gdy umyłem filtr powietrza.. a pozniej nasmarowalem go w castrolowskim spray do filtrów.. On w ogole nie przepuszcza niczego.. to dziala jak klej.. Gdy wezme filtr do reki to sie nie odkleja.

 

Wybacz, i nie obraź się , ale jak nie umiesz nawet filtra powietrza nasmarować sprayem, to nie grzeb przy tym motocyklu, bo nawet rady jasnowidzów z tego forum Ci nie pomogą.

PS: Poza tym jak jak masz strasznie luźną przepustnicę to będzie problem ze schodzeniem z obrotów.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do filtrów ma działać jak klei a zamoczenie filtra w oleju skończy się zarzyganiem gaźnika i wnętrza silnika albo smrodem dwusuwa. Po za tym miałeś sprawdzić króciec między gaźnikiem a głowicą tak jak Ci napisałem, bo to tam są największe problemy z ustawianiem dawki. Wydech akcesoryjny często wymaga zmiany dyszy na większą zwłaszcza jeśli jest wielką pustą tubą.

Jeszcze wczoraj o 12 twierdziłeś, że przepustnica jest wytarta a teraz, że luźna. Z takim podejściem to nic nie zdziałamy, albo robisz porządnie albo daj sobie spokój.

 

NIe moge pojac... jak moze tak filtr powietrza sie kleic? przeciez on od reki sie nie odrywa, to jakim cudem moze tam przechodzic powietrze? bo dla mnie w tym momencie jest on zaszczelny. W oleju nie moczylem bo kupilem ten nieszczesny spray. Mam nowy filtr stozkowy, jutro go zaloze i sprawdze czy to jest przyczyna.

Co do krucca, to sprawdzilem kazdy..

Przepustnica jest wytarta.. o powoduje ze ma luzy .. ciezko to zrozumiec nie? czepiacie sie, bo pewnie sami nie wiecie co to jest.

 

Pierwszy raz mam duze enduro.. Przeczytalem instrukcje i posikalem ten filtr.. a jak pokazalem pozniej mechanikowi, to zapytal jak to ma dzialac? jak to sie cale klei i w ogole powietrza nie zaciaga..

Wiec nie wiem czy to az takie dziwne

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe moge pojac... jak moze tak filtr powietrza sie kleic? przeciez on od reki sie nie odrywa, to jakim cudem moze tam przechodzic powietrze? bo dla mnie w tym momencie jest on zaszczelny. W oleju nie moczylem bo kupilem ten nieszczesny spray. Mam nowy filtr stozkowy, jutro go zaloze i sprawdze czy to jest przyczyna.

Co do krucca, to sprawdzilem kazdy..

Przepustnica jest wytarta.. o powoduje ze ma luzy .. ciezko to zrozumiec nie? czepiacie sie, bo pewnie sami nie wiecie co to jest

Wybacz, i nie obraź się , ale jak nie umiesz nawet filtra powietrza nasmarować sprayem, to nie grzeb przy tym motocyklu, bo nawet rady jasnowidzów z tego forum Ci nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Przepustnica jest wytarta.. o powoduje ze ma luzy .. ciezko to zrozumiec nie? czepiacie sie, bo pewnie sami nie wiecie co to jest.

....

 

Nie czepiamy tylko precyzujemy przyczynę a to wymaga wniknięcia w temat. A skoro twierdzisz, że i tak nie wiemy to po co pytasz nas ? maluczkich. Przytarcie a porządne wyrobienie przepustnicy to dwie różne rzeczy i jeśli nie wiemy jak to wygląda to łatwo się pomylić.

Kontynuując. Ja sam osobiście używałem spray'u do filtrów na serwisie i sprzęty odpalały bez proszenia.

Tak jak napisałem poprzednio. Sprawdź czy masz właściwą dyszę w gaźniku i załóż fabryczny wydech jak go masz, bo akcesoryjna tuba i zbyt mała dysza główna czasami powoduje zbyt szybkie opróżnianie cylindra.

Jak dziura będzie nadal to zostaje przepustnica albo elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filtr i stawiam jednak na przepustnice w gazniku.. Mam mikuni copr... gaznik. Czy taki gaznik zdjety z ktm bedzie pasowal ?

 

http://allegro.pl/gaznik-mikuni-ktm-lc4-600-620-640-lc-4-japan-i2179145913.html

 

Lub taki od dr 600?

 

http://allegro.pl/gaznik-mikuni-od-suzuki-dr-600-i2188879293.html

 

Tutaj jest od dr 350 ale cholernie drogi..

 

http://allegro.pl/gaznik-mikuni-tm-33-sportowy-dr-350-xl-xr-xt-i2191743499.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuni corp to nazwa firmy a corp. to skrót od Corporation czyli Korporacja. Prawdopodobnie w serwisówce w której miałeś sprawdzić rozmiar zalecanej dyszy opisany też jest typ gaźnika montowany do tego motocykla.

 

5 minut szukania i tak jak myślałem DR z homologacją ma BST33 a offroadowa ma TM33 czyli ten z ostatniej aukcji.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksiazce ktora mam, jest ze posiada mikuni tm33ss. Ale to jest ksiazka od dr 350s wiec raczej to nie to..

Ja mam identyczny gaznik jak ten..

 

http://allegro.pl/gaznik-mikuni-corp-suzuki-dr350-ktm-honda-yamaha-i2169611851.html

 

Dokładnie taki sam

 

Dzisiaj nastąpił przełom.. gdy zakreciłem kranik.. moto ku mojemu zdziwieniu nie dławiło się.. na jałowym jak i podczas jazdy.. wIADOMO po tych 15-20 sekundach moto gasnie bo konczy sie paliwo.. Wpadlem na to przypadkiem gdy juz chcialem go zgasic, ale wczesniej zakrecilem ten kranik.. Wiec wychodzi na to ze sie zalewa.. ?

 

Później ustawiałem kranik na poł otwarty pół zamkniety ale tez nic to nie dawalo..

 

Wiec wyjąłem bak i podłączyłęm pod gaznik butelke z paliwem, w nadzieji ze wina lezy przy kraniku. Niestety to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić? ja sprawdzałem to zaworek ogólnie nie zacina sie itd..

 

Chodzi ten zaworek od lewej strony? Jak go sprawdzic?

 

http://www.select-sh...100-p-8947.html

 

Przyczyną była wychaczająca się iglica.. Moto dziala,,i jest pelna MOC. wieć w las!!!

 

Dzięki za wszystkie porady !

 

Witam. Mam jeszcze maly problem z elektronika.. Chcę zrobić swiatła z prądnicy ale..

 

Prądnice daje 20v na wysokich obrotach, a na wolnych 8v i chciałbym zrobić żeby było max 13v. Jakiego regulatora uzyć?

Ten mój oryginalny nie ładuje..

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...