Skocz do zawartości

Amortyzator skrętu


Gość leon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a propo shimmy to złapałem je kilka razy na tych naszych pięnych "drogach"

raz złapałem takie przej**ane że już sie widziałem na budynku ale na szczęście były kolejne koleiny i prze dodawaniu gazu podbiło mi przód przez to dopiero mogłem to opanować uhhh niewiele brakowało -DLA TEGO NIEPOLECAM NOCNYCH WYŚCIGÓW!!!!ZAWSZE KTOŚ COŚ SOBIE ZROBI SZCZEGÓLNIE PO PARU PIWKACH 8)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to związane z bardzo ostrą geometrią przodu, choppery i inne sprzęty o bardziej leżącym widelcu (jak mój VX) nie mają tego problemu, ale za to są mniej zwrotne i mniej stabilne w łuku.

Shimmy związane jest też z odciążeniem przodu przy ostrym dodaniu gazu na wyjściu z zakrętu.

 

Dokładnie nie napiszę, a jak Cię interesuje ten temat, to poważnie przejrzyj Śm i Motocykle, pojawiał się dość często.

 

... a co do wyścigów po paru piwkach Szramer, to ja ich nie polecam również w dzień na idealnie równym asfalcie. Jak można jeździć po alkoholu? ... i jeszcze się tym chwalić? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co do wyścigów po paru piwkach Szramer, to ja ich nie polecam również w dzień na idealnie równym asfalcie. Jak można jeździć po alkoholu? ...

-można można ale niepochwalam tego ,zresztą trza jakoś wracać z imprez motocyklowych ,a mleka tam sie raczej niepije :lol:

i jeszcze się tym chwalić? :?

-nie chwale tylko przestrzegam!!!!! bo jak sie wypije to sie już o tym niemyśli .ale to dopiero do pierwszej tragedi i niestety taka sie stała...

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdażały imprezki motocyklowe na których nie piłem, a bawiłem się dobrze wiedząc, że spokojnie (niekoniecznie) i bezpiecznie (na ile to możliwe) wrócę do domu.

Można się bawić bez wódy.

 

Pozdro. Każdy bawi się tak jak lubi. Nie zasłaniaj się tym, że musisz się bawić tak, a nie inaczej. Ty decydujesz, czy pić, czy jechać bezpiecznie.

 

Bezpiecznej jazdy życzę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i shimmy, to powodem są nie tylko dziurawe drogi, ale głównie siły działające w przednim zawieszeniu. Kilkadziesiąt lat temu występowało to już przy np. 80 km/h i jest to spowodowane wzajemnym oddziaływaniem na siebie mas zawieszenia, koła, środka ciężkości całego układu kierowniczego, wyprzedzenia koła. O ile sobie dobrze przypominam problem bierze się ze wzajemnej relacji 3 punktów - srodka ciężkości układu kierowniczego, osi iobrotu tego układu i kąta wyprzedzenia (co stanowi o punkcie styku koła do nawierzchni). Przy pewnych prędkościach dochodzi o drgań, czasem nawet bardzo intensywnych i o dużej amplitudzie. Wprowadzenie nowoczesnych zawieszeń na teleskopach znacznie zmniejszyło te problemy. Nie wiem, czy dobrze przekazałem, to co pamiętam, więc proszę mnie nie op...lać za gadanie głupot!!!!!! Wypowiedź ta jest tylko moim prywatnym zdaniem na ten temat.

Amortyzator skrętu zapobiega, a raczej łagodzi te drgania.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze przekazałem, to co pamiętam, więc proszę mnie nie op...lać za gadanie głupot

Dla mnie pierwsza jasna wypowiedź w tym temacie. mam nadzieję że rzetelna. A co do powrotów z imprezem to polecam powrót na piechotkę. Mój rekord to powrót jakieś 15 kilometrów. Jak doszedłem to zaraz musiałem się znowu napić, bo mi za dużo procent po drodze uciekło.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko sie połapać o co chodzi z tymi ang-nazwami. Nawet używając słownika technicznego, słownika zwykłego i swojej intuicji (wyuczonej) dotyczącej jęz. angielskiego nie mogę być pewny, że zrozumiałem właściwie.

Jak nie, proszę o korektę.

 

Ja rozumiem tak:

 

steering head (główka ramy)

caster (wyprzedzenie)

trial (promień koła)??

 

Taaak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...