Skocz do zawartości

Po czym poznać ze łańcuch jest zużyty???


rolnik896
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiej sprawdzić czy jest wyciągnięty na tylnej zębatce z tyły na środku zębatki odciągnąć łańcuch ręką do tyłu, jeżeli się odchyla tak że widać na przelot pomiędzy łańcuchem a zębatką to znaczy że jest wyciągnięty.

 

A zużycie oceniamy tak jak kolega napisał wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnej zebatce nie moge polegac gdyz jest do wymiany (nie które zeby przypominaja kształtem banany )

poprzedni wlasnciciel powiedzial ze łancuch jest nowy ale trzeba wymienic zebatki tylko teraz nie jestem pewien czy nie zostałem oszukany bo łancuch jest luzny (na dolkach nawet strzela) a nie da sie go juz bardziej naciagnac

 

myslałem o skruceniu go ale nie wiem czy mozna tak zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnej zebatce nie moge polegac gdyz jest do wymiany (nie które zeby przypominaja kształtem banany )

poprzedni wlasnciciel powiedzial ze łancuch jest nowy ale trzeba wymienic zebatki tylko teraz nie jestem pewien czy nie zostałem oszukany bo łancuch jest luzny (na dolkach nawet strzela) a nie da sie go juz bardziej naciagnac

 

myslałem o skruceniu go ale nie wiem czy mozna tak zrobic???

 

Jak zebatka jest do wymiany to lancuch z pewnoscia tez jest do wymiany.

Kup caly komplet, tak sie kupuje czyli lancuch i zebatki, gdzyz po kupnie samych zebatek stary lancuch moze je szybko znieszczyc.

Na takich zeczach sie nieda oszczedzac, wiec jesli nei chcesz kupowac zebatek drugi raz, to kup caly komplet i ciesz sie jego dlugo zywotnoscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli krótko mowiac zostałem oszukany poniewaz poprzedni własciciel oznajmił ze cały naped był wymieniany pod koniec sezonu 2007

Skoro juz mowa o łancuchach to na sówa mi sie pytanie czy łancuch na którym pojawia sie taki rdzawy kolor na łaczeniach nalerzy naoliwic/nasmarowac??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktos z was o gotowaniu łancucha w graficie???

 

bosszzzz.... czasy wuesek przeminęły, technologia produkcji łańcuchów też się zmieniła w okresie minionego półwiecza. tak, czytałem o tym - mam książkę abc motocyklisty, z r. 1962 :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszaem tez ze nie nalezy smarowac łancucha bo do takiego nasmarowanego łancucha przykleja sie piach i łancuch sie wtedy sciera ale nie wiem czy to prawda

 

No wlasnie, dlatego najlepszym rozwiazaniem sa te spreye, mozna tez nafta

Edytowane przez Ziuteek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...