Skocz do zawartości

Nowa XTZ 1200 Super Tenere 2009 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W 2009 r ma mieć miejsce premiera nowej yamahy xtz 1200 super tenere . Dla zainteresowanych link z artykułem na ten temat

 

http://bulldogspirit.forumpro.fr/actualite...0-2009-t641.htm

 

Pozdro

Edytowane przez strzykawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wygląda, jakby na fotce 660 ktoś dopisał 1200. no, i domalował drgi kolektor wydechowy :crossy:

...co potwierdza z resztą podpis na obrazku. innymi słowy może w tekście jest nawet nieco prawdy, ale na rzeczywisty obrazek przyjdzie pewnie jeszcze poczekać

BTW kolejna próba ataku na rynkową pozycję gs-a? ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję że Yamaha wzorem małej XTZ-ty wypuści na rynek prawdziwe turystyczne enduro a nie jakiegoś kolejnego uterenowionego klocka typu Varadero, VStrom czy CapoNord... po nieodżałowanej Africe Twin na rynku nastała pustka...i tylko KTM Adventure obecnie ją godnie wypełnia chociaż do niezawodności i trwałości Afri mu trochę brakuje... no ostatnio wszedł też BMW GS800... tak więc jeśli Yamaha pójdzie soją drogą i postawi na solidność, prostotę konstrukcji i nie przekombinuje z elektroniką... zapoda 21 cali z przodu zawiasy o konkretnym skoku i masa nie przekroczy 200 kg na sucho, to może motocyklowi nomadzi wreszcie będą mieli motocykl dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Byłem dwa dni temu na przeglądzie mojej cebeefki w hondzie. Gadałem z mechanikami i jeden z nich coś mówił, że chodzą słuchy, że Honda ma w 2009 reaktywować Afrykę. Coś mi się nie chce w to wierzyć (dwucylindrowca mają w ofercie - Transalp - brzydki (imho) bo brzydki ale jest). bo to by była kanibalizacja marki (choć BMW to robi systematycznie i jakoś na złe mu to nie wychodzi). Sam się przymierzam do zakupu w 2009 enduro i na razie jakoś nowa Tenerka jest liderem prywatnego rankingu (tak naprawdę to chciałbym BMW F800GS ale ta cena...) - poręczna, ładowna i w akceptowalnej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Czy ktoś z Was miał już możliwość jeżdżenia na nowej xtz660? Dziś zapisałem się na jazdę próbną - ale najbliższy wolny termin to dopiero 2 września :evil:

Przymiarka "na sucho" w Uhma-Bike tylko rozpaliła moją ciekawość, motocykl jakby szyty dla mnie na miarę, tylko ta moc... :biggrin: Za to w promocji można teraz wyjechać z salonu z Akrapovicem (Yamaha daje przy zakupie 3,5k zł upustu na akcesoria ;) ).

 

Pozdro,

Mario.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka "na sucho" w Uhma-Bike tylko rozpaliła moją ciekawość, motocykl jakby szyty dla mnie na miarę, tylko ta moc... :)

 

Mocy wystarcza, przynajmniej tak było w XTZ 660 Tenere. Za to mnie dokuczały wibracje na kierownicy od 120 km/h, bo jak sądzę w tym silniku dalej nie ma wałka wyrównoważającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem dwa dni temu na przeglądzie mojej cebeefki w hondzie. Gadałem z mechanikami i jeden z nich coś mówił, że chodzą słuchy, że Honda ma w 2009 reaktywować Afrykę. Coś mi się nie chce w to wierzyć (dwucylindrowca mają w ofercie - Transalp - brzydki (imho) bo brzydki ale jest). bo to by była kanibalizacja marki (choć BMW to robi systematycznie i jakoś na złe mu to nie wychodzi). Sam się przymierzam do zakupu w 2009 enduro i na razie jakoś nowa Tenerka jest liderem prywatnego rankingu (tak naprawdę to chciałbym BMW F800GS ale ta cena...) - poręczna, ładowna i w akceptowalnej cenie..

 

Jaka kanibalizacja???

Nowy Trampek to przecież sprzęt typu pierwsze moto do jazdy po mieście i jednoosobowej turystyki po szosach.

Varadero to juz poważna litrówka do dalszej jazdy nawet we dwoje.

Reaktywacja AT byłaby nareszcie czymś oczekiwanym przez wszystkich, którzy chcą czasem udać się w teren i jednocześnie mieć dość mocy na autostradzie. W tej chwili poza koszmarnie drogimi BMW i KTM nie ma nic na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i udało się pojeździć Tenerką a przy okazji i GS-em 800 :) .

Poniżej odnośnik do mojego posta z opisem wrażeń z jazdy na forum Enduro-Adventure:

http://forum.enduro-adventure.com/viewtopi...e47bea089#28085

 

Pozdro,

Mario.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię, do czegoś takiego silnik 1200 to jakby ciut za dużo. Stawiam raczej na coś bliższego varadero/GS niż KTMowi

czy 1200 to za duzo? jest przeciez HP2. Charakterem na pewno blizszy KTM niz Varader.

 

Mario - bardzo fajny opis. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaka kanibalizacja???

 

 

W takim sensie, że trampek to twin i nowa afryka też pewnie byłaby twinem... (a jak nie to nie byłaby już afryką...). Nie mówiłem o tym, że obecny trampek ni jak się nie ma do dawnej afryki (to oczywista oczywistość jak mawia klasyk retoryki), tylko, że wątpię aby honda w ofercie miała dwa twinowe enduraki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...