Skocz do zawartości

po czym poznać że zębatki napędowe są zużyte ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

no więc tak skąd mam wiedzieć czy moje zębatki nadają sie do jazdy czy do kosza ?? oczywiste jest że jeśli np jakiś ząb sie wyłamie to są do kosza a pozatym ?? czy sie jeździ aż zacznie naciągnięty łańcuch przeskakiwać :D ??

 

z góry dzięki na odp

PS temat konkretnie dotyczy hondy mtx 80c 1982 w ogarze to dożywotnio sie na jednym łańcuchu i zębatkach śmiga :biggrin:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki są zużyte jak maja krzywe zęby, czyli są wytarte z jednej strony i tworzy się "kciężyc" , łańcuch przeskakuje lub nie przylega dokładnie. Jak będziesz wymieniał w przyszlości na nowe to porównaj sobie i napewno zobaczysz różnice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki (poprawna nazwa to koła zebate) nadają się do wymiany wtedy gdy łańcuch sie do teog nadaje. Zmieniamy tylko komplet koła + łańcuch.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki (poprawna nazwa to koła zebate) nadają się do wymiany wtedy gdy łańcuch sie do teog nadaje. Zmieniamy tylko komplet koła + łańcuch.

Warto w tym miejscy dodac, ze zalozenie nowego lancucha, na zembakki, ktore teoretycznie jeszcze nie sa bardzo zuzyte, spowoduje o ile mi dobrze wiadomo przyspieszone zuzycie lancucha.

 

zemby w trakcie pracy sie scieraja i robia ostrzejsze niz na poczatku, i robia sie miedzy nimi wieksze luzy, co przeklada sie na inna wspolprace z lancuchem, i jego szybsze zuzycie (tyle co pamietam teorii, bo sam za duzo jeszcze niepowymienialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz odciągnąć łańcuch od tylnej zębatki na jakiś 1 cm to do kosza.

Nawet mniej, jest taka wersja, że jak możesz "światło" zobaczyć po odciągnięciu łąńcucha od zębatki, to komplet do wymiany.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mniej, jest taka wersja, że jak możesz "światło" zobaczyć po odciągnięciu łąńcucha od zębatki, to komplet do wymiany.

 

rozumiem że jeżeli luz łańcucha jest prawidłowy i uda mi sie go odciągnąc od którejś zębatki np śrubokrętem to zębatka do kosza dobrze kapuje ?? bo powinien tak przylegać żeby nie dał sie ruszyć ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śrubokrętem. Palcami. Jeżeli jesteś w stanie odciągnąć palcami łańcuch od zębatki to nie jest dobrze.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...