Skocz do zawartości

Jak hamować przy bardzo wysokich prędkościach?


Driver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja pie**ole, teraz bedziesz sie slowek czepial? argumentow brakuje?

 

Do kogo masz pretensje ? Jak cos piszesz to przemysl. Co do argumentow jakos mi nigdy nie brakowalo. :biggrin:

 

PS: jakby to bylo takie zajebiste to by montowali wszedzie, ale jakos nie montuja.

 

Podobno wlasnie od przyszlego roku maja zaczac montowac, wlasnie w Honda'dzie. Zwroc uwage ile osob hamuje czy nieprawidlowo, czy wlasnie w tym momencie poprzez refleksyjny bodziec blokuje przednie kolo.

 

Co innego tor a co innego ruch publiczny, chyba inna bajka ?

 

podobnie jak z elektronicznymi amorami skretu, ciekawe dlaczego wszyscy je wypieprzaja i zakladaja normalne hydrauliczne amorki ohlinsa, hyperpro czy harrisa, pewnie tez sie nie znaja i kiepscy z nich eksperci ?

 

Bo jak narazie sa lepsze, daj japoncom troche czasu a dopracuja ( moze :icon_twisted: )

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co innego tor a co innego ruch publiczny, chyba inna bajka ?

 

dla mnie akurat to samo :) no może troche więcej przeciwników ;)

btw na torze też zdarzają sie dziury , olej , ostatio wpadłem w kępe trawy która kolesiowi odpadła z motocyklą którym wyglebił przedemną ;)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ""dobrego"" ABSu. To kontroluje on czy występuje poślizg koła nawet do 50 razy na sekundę(standard to około 20). Choć sam jestem przeciwnikiem ABSu w motocyklach(chyba, że jest mokro), to wątpię, że człowiek jest w stanie szybciej zareagować niż ABS. Przy zablokowaniu koła człowiek potrzebuję około sekundy, żeby odbić hamulec i koło odzyskało przyczepność. ABS robi to dużo szybciej i nawet nie odczuwa się, że koło się niustanie blokuje na ułamki sekund i odpuszcza, dzięki czmu jest to hamowanie na naprawdę granicy przyczepności(oczywiście cały czas jest mowa o dobry, dopracowanym ABSie)

I choć tak jak mówiłem jestem przeciwnikiem ABSu, to chciałbym go mieć gdy jest mokro/ślisko, bo wtedy on naprawdę może uratować tyłek.

Bo można sobie wyrobić nawyk skutecznego hamowania na suchym, ale gdy nagle będzie mokro i będziesz musiał gwałtownie hamować to odruchowo z wbitą w podświadomość siłą hamulców zablokujesz koło/koła. Choć mam małe doświadczenie w jeździe na motocyklu to jak jest mokro to po prostu jadę powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale rece opadaja!!

 

 

Sorry za oftopa ale lepiej rece niz czlonki :icon_eek:

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszesz dlaczego jesteś przeciwnikiem? Bo nie rozumiem w takim razie reszty wypowiedzi. Piszesz, że go nie chcesz a później tłumaczysz, dlaczego warto go mieć ...

 

bo przez caly czas jest klotnia czy warto czy nie warto jest miec ABS. Wiec napisalem o ABSie, jakie ma zalety.

 

Ale takze wyrazilem swoje zdanie ze nie chce go miec. No chyba, że jest funkcja włączania i wyłąćzania go kiedy chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przez caly czas jest klotnia czy warto czy nie warto jest miec ABS. Wiec napisalem o ABSie, jakie ma zalety.

 

Ale takze wyrazilem swoje zdanie ze nie chce go miec. No chyba, że jest funkcja włączania i wyłąćzania go kiedy chce.

 

Po jakich drogach jezdzisz ? ? ? Oczywiscie gdy ABS jest wylaczony wtedy jest...... :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie powiem tyle w temacie : ostatnio z ponad 250 musialem sie zatrzymac prawie do zera - konczyla sie ekspresowka i auta przede mna zaczely hamowac i zjezdac na jeden pas, a ze zza luku nie bylo tego widac cisnalem dalej - tutaj dodam ze jakis kolega sie podczepil i tak sobie lecielismy troche szybciej, jak juz wyjechalem zza luku i zobaczylem swiatla stop aut zaczolem hamowac przednim bo o noznym nawet nie mialem czasu pomyslec, cisnolem i cisnolem hebel do oporu, kolana wciskajac w bak i jedyne co mialem na mysli to te auta przede mna zbizajace sie coraz bardziej, serducho to mi ladnie zabilo :biggrin: i w koncu odbilem na lewy pas (ten zwezajacy do lprawego) i jakies 3 auta minelem na wcisnietym heblu - czulem wielki smrod - tylko nie wiem czy palacej gumy, czy palacych klockow czy czegos innego :D - kolega jadacy za mna podejrzewam ze tez mial cieplo, reasumujac : w takiej sytuacji czlowiek dziala odruchowo i nie mysli racjonalnie, wciska hebel (w moim wypadku zawssze hamuje przednim i nie uzywam tylnego) i patrzy co sie dzieje przed soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja Cię grzecznie proszę, byś napisał DLACZEGO. Dlaczego nie chcesz mieć układu ABS - który według Ciebie ma tyle zalet.

 

 

bo nie lubie, kiedy cos mi przeszkadza(wtraca sie) w przyjemnosci, bo jazda na motocyklu nią jest.

 

Chciałbyś, żeby ktoś się wtrącał kiedy kochasz sie ze swoją dziewczyną?? Albo zalos sobie elektroniczna gumke ktora bedzie bzyskac za Ciebie, bo po co sie meczyc.

 

nie lubie ukladow ktore beda korygowac to co zrobilem zle tj. ABS ESP(dot. samochodow). Takie uklady odbieraja czesc frajdy ajkim jest prowadzenie pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie lubie, kiedy cos mi przeszkadza(wtraca sie) w przyjemnosci, bo jazda na motocyklu nią jest.

 

Chciałbyś, żeby ktoś się wtrącał kiedy kochasz sie ze swoją dziewczyną?? Albo zalos sobie elektroniczna gumke ktora bedzie bzyskac za Ciebie, bo po co sie meczyc.

 

nie lubie ukladow ktore beda korygowac to co zrobilem zle tj. ABS ESP(dot. samochodow). Takie uklady odbieraja czesc frajdy ajkim jest prowadzenie pojazdu

..."niestety" takie są fakty :)

 

"niedługo" będziemy wpisywać adres, gdzie chcemy się znaleźć i (drzemka) pojazd sam nas zawiezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś, żeby ktoś się wtrącał kiedy kochasz sie ze swoją dziewczyną?? Albo zalos sobie elektroniczna gumke ktora bedzie bzyskac za Ciebie, bo po co sie meczyc.

 

O czym Ty tu pitolisz ? Tematy Ci sie po***ocenzurowano*** :flesje:

 

nie lubie ukladow ktore beda korygowac to co zrobilem zle tj. ABS ESP(dot. samochodow). Takie uklady odbieraja czesc frajdy ajkim jest prowadzenie pojazdu

 

Powiedzial mistrz kierownicy ktory ma przejechane ..... ile km?

 

Wez idz do warzywniaka, i oszczedz czytania bzdur.

 

Miales ?

 

Jezdziles w ogole z tym systemam ?

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty tu pitolisz ? Tematy Ci sie po***ocenzurowano*** :biggrin:

 

po prostu dalem porownanie

 

Powiedzial mistrz kierownicy ktory ma przejechane ..... ile km?

 

Miales ?

 

Jezdziles w ogole z tym systemam ?

 

:bigrazz:

 

Nie uwazam ze jestem mistrzem kierownicy

 

Jechałem na CBF 600 ale nie miałem okazji sprawdzić działania ABS-u

 

Wez idz do warzywniaka, i oszczedz czytania bzdur.

 

Teraz to nie wiem o co Ci chodzi. Napisałem o działaniu ABSu i o swojej opini na jego temat. Napisz mi, co z tego jest bzdurą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...