Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli problem z opaską się powtarza bo u mnie też to było przyczyną

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

poczytałem, ależ forum rośnie w strony :) a jeszcze nie tak dawno było wolnozmienne... można było zajrzeć raz na dwa tygodnie i było się całkiem na bieżąco... :)

 

wyjazd/zlot/zjazd/wspólna przejażdżka/itp

mam taką pracę i tzw uwarunkowania rodzinne, że niestety nie jestem w stanie przewidzieć tudzież zaplanować weekendu [łikendu ;)], ale jeśli tylko będę miał możliwość, to bardzo chętnie bym dołączył...

właściwie miejsce jest dla mnie bez znaczenia, a że się nie wpisuję z deklaracją to nie mam co gadać na ten temat.

anyway jak będzie termin, to będę kombinował, żeby się załapać.... :)

 

ktoś tu pisał o serwisówce i instrukcji obsługi. Mam tez angielską, a jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to mogę przesłać i przetłumaczyć co tam napisali ciekawego na jakiś konkretny temat (nie całość!!! :) )....

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Karo w końcu sie odezwałeś . Jak widzisz przybyło parę maszyn i już zrobił sie ruch na forum .

Kostass. A co sie stanie jak sprzedasz Garfilda? Konno przyjedziesz? :)

Kujawiak "nie boj" , dam radę . Tak , chce sprzedać Garfielda ale następca już zostal wybrany , oczywiście nie egzemplarz tylko model . Nie wiem kiedy zmiana nastapi ale mam nadzieje ze jak najszybciej .

Ja sezon zakonczylem 21 października , jak sobie wspomnę popredni sezon kiedy smigalem do połowy listopada to troche żal .

Czytając inne fora troche mnie śmiesza opowieści "baikerów" któzy nadal kręcą i szczyca sie tym , że nakręcili kolejne 100 czy 200 km .

Zachowują sie jakby chcieli nadrobić czas z całego sezonu i nakrecić teraz ile sie da , zeby moc sie chwalić "zrobiłem 4567km w tym sezonie "

Ale cóz i tacy sa wśród nas . Poniewaz do nowego sezonu zostało raptem 4 miesiące to czas najwyższy zapalnowac jakąś wyprawę . Ktoś planuje coś albo ma jakąs ciekawą propozycję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz do nowego sezonu zostało raptem 4 miesiące to czas najwyższy zapalnowac jakąś wyprawę . Ktoś planuje coś albo ma jakąs ciekawą propozycję .

 

Kostass mysle, ze pomysl na wyprawe jest prosty, "uroki Norwegii odkrywane na moto", a przy okazji zycie nocne na promie ;) i przejazd przez Szwecje. Ja oczywiscie nie moglbym uczestniczyc w calej wyprawie, ale juz w Karlskronie czy Ystad dolaczylbym do gorna uczestnikow i wspolnie ruszylibysmy na Polnoc ku nieznanej przygodzie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posprawdzalem wszystkie wezyki wychodzace z baku, ale to nie bylo przyczna.

Podnioslem bak i odpalilem na zimnym silniku, w miejscu gdzie wtryskiwacze wchodza w cylindry (miejsce pod rama mala dostepne) zobaczylem paliwo, czyli juz bylo wiadomo ze bedzie to grubsza sprawa i przyznam szczerze, ze troche mnie to zezloscilo. Zaczalem dokladniej sie przygladac i analizowac cala sytuacje i sprawa sie wyjasnila. Wtryski polaczone sa ze soba krotkim wezykiem, ktory wg mnie jest odprowadzeniem nadmiaru paliwa podanego przez pompe. Na tym przewodzie sa oslonki, cos w rodzaju i o wygladzie tasmy izolacyjnej, a pod ta otulina znajduja sie opaski zaciskowe, ktore utrzymuja wezyk na wtryskach. Obejmy te sa zascisakne a nie skrecane i dlatego moga popuscic i wtedy pojawiaja sie wlasnie takie wycieki. U mnie jedna z opasek byla luzna i przewod paliwowy swobodnie zsuwal sie z wtryskiwacza, a to powodowalo pojawianie sie paliwa na zeberkach cylindra.

 

Moje moto bylo jakis czas temu wzywane do servisu Yamahy bo wykryta wade fabryczna ukladu paliwowego, ktora w rezultacie moze spowodowac pozar, i tak to wsumie czytam i to chyba jest to z czym Wy macie/mieliscie problem, sprawa zalatwiona bezplatnie.

 

http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/expand.asp?uniqueID=CE0288F7873A82988025793D003058AD&freeText=Blank&tx=VOS

 

stronka po angielsku, ale mam nadzieje, ze pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje moto bylo jakis czas temu wzywane do servisu Yamahy bo wykryta wade fabryczna ukladu paliwowego, ktora w rezultacie moze spowodowac pozar, i tak to wsumie czytam i to chyba jest to z czym Wy macie/mieliscie problem, sprawa zalatwiona bezplatnie.

 

http://www.dft.gov.u...xt=Blank&tx=VOS

 

stronka po angielsku, ale mam nadzieje, ze pomoze

 

g.zielin czy serwis sam do Ciebie sie zglosil, czy Ty zglaszales im problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.zielin czy serwis sam do Ciebie sie zglosil, czy Ty zglaszales im problem

 

Ogolnie o sprawie dowiedzialem sie calkiem przypadkiem, nie mialem z przeciekiem problemu, dzwoniac do servisu w innej sprawie, koles spytal o numer rejestracyjny, i tak wyszlo, ze na moto jest recall wlasnie w tej sprawie, takze inaczej pewnie troche by mi zeszlo zanim bym sie dowiedzial, bo z tego co sie orientuje, serwis kontaktuje sie z pierwszym wlascicielem, potem jak zaczalem szukac na necie, okazalo sie ze jest dosc sporo informacji na ten temat.

Edytowane przez g.zielin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była akcja serwisowa w modelu XV 1600,polegająca na wymianie zabezpieczenia na wałku w skrzyni biegów.Zainteresowani posiadacze musieli sami skontaktować się z serwisem,który sprawdzał po nr vin czy dany egzemplarz kwalifikuje się do naprawy.Naprawa obejmowała większość egzemplarzy z lat 1999-2004 bez względu na kraj pochodzenia,czyli wersje USA rrównież.Więc może trzeba zadzwonić do serwisu zapytać o akcję serwisową dotyczącą Waszych moto,podać nr vin i mieć to zrobione z gwarancją i za darmo.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karo nikt nie wie czy mu coś nie wyskoczy dopisuje do listy

1.Kostass-Łódź/Kalisz

2.Królik-Kalisz

3. Pablo - Łódź/Rybnik

4-5. pyra + Beata - Wlkp

6.MarMar - Kołobrzeg

7-8. RENIA i LUCJAN -Tychy

9. Wiedźma - Puszcza.........

10. Wadera -Wrocław

11. erykma - Norwegia

12. Karo - Warszawa

 

Nie znam języka ale rozumiem że w akcji serwisowej chodzi o motocykle wyprodukowane w roku 2007 ?

Kostas widzisz jaka sielanka w odmieńcach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Poniewaz do nowego sezonu zostało raptem 4 miesiące to czas najwyższy zapalnowac jakąś wyprawę . Ktoś planuje coś albo ma jakąs ciekawą propozycję .

 

ja planuje dokończyć to czego nie udało mi się zrobić wracając w tym roku z Rumunii czyli trasa adriatycka i docelowo Grecja . Ale jak będzie jakiś ciekawy temat to można plany zmienić

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karo nikt nie wie czy mu coś nie wyskoczy dopisuje do listy 1.Kostass-Łódź/Kalisz 2.Królik-Kalisz 3. Pablo - Łódź/Rybnik 4-5. pyra + Beata - Wlkp 6.MarMar - Kołobrzeg 7-8. RENIA i LUCJAN -Tychy 9. Wiedźma - Puszcza......... 10. Wadera -Wrocław 11. erykma - Norwegia 12. Karo - Warszawa Nie znam języka ale rozumiem że w akcji serwisowej chodzi o motocykle wyprodukowane w roku 2007 ? Kostas widzisz jaka sielanka w odmieńcach :cool:

 

Tak, 2007, a ciekawi mnie czy Ci ktorzy opisuja wlasnie problemy z ukladem paliwowym to roczniki 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...