Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj mechanik mowi, ze ma w baku litr. I syn mu odpala moto co sobote na 5minut.

Kostass az takim neptykiem to ja nie jestem abym nie wiedzial, ze moto jest na wtrysku. Chodzi bardziej aby paliwo wyjezdzic/wypalic i trzymac tylko tyle jak mowi mi mechanik. Benzyna po kilku miesiacach kompletnie traci wlasciwosci wiec jezdzenie pozniej wiosna na zlezalym paliwie to katorga dla silnika i moze sie skonczyc tragicznie. Nie wiem jak jest z powloka antykorozyjna w baku. Musze gdzies poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek o zimowaniu w mechanice. a dla dobra swojego motocykla - zmień mechanika; nie ma lepszej metody na zarżnięcie silnika, niż odpalanie na 5 min zimnego co tydzień, przez całą zimę. no, może jazda bez oleju - praktycznie na jedno wychodzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujawiak , oczywiście ze wiem ze ty wiesz ale w świadomosci pokutuje jeszcze pełno zwyczajów z czasów kiedy byly tylko gaźniki .

Niestety w MS są 2 zbiorniki i chyba nie ma mozliwości spóścić paliwo z rezerwowego no chyba ze przez pompę ale z drugiej storny to chyba lepiej zeby pompa była zalana benzyną . JA bym nie szalał , odstawić moto do ciepłęgo salonu , postawić koło kominka i cieszyc sie jego widokiem przez cala zime . Nawet moze słuzyc za choinkę . Kujawiak jak zmusze Krolika zeby zamiescil film to będziesz miał wspomnienie z lata :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poooowoli lista się wydłuża, zapytajcie znajomych MS-iarzy czy jadą.....

1.Kostass-Łódź/Kalisz

2.Królik-Kalisz

3. Pablo - Łódź/Rybnik

4. brodacz - Wlkp

5-6. pyra + Beata - Wlkp

7.MarMar - Kołobrzeg

8-9 RENIA i LUCJAN -Tychy

10. Wiedźma - Puszcza.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyra , torchę pojechałeś z tą wyłącznością zlotu dla posiadaczy MS . Mówiłem , żeby nie wprowadzać ograniczeń . Ośrodek w Ślesinie nie jest za duzy więc ilość miejsc jest ograniczona . Ja pisałem i Johnypl pisał , że najważniejsi są ludzie a nie motocykle na których jeżdżą . A co będzie jak ja sprzedam Garfielda a do zlotu nie zdąże kupic następnego MS ? Odbiję sie od bramy ? Za wcześnie dałeś info na YDS . Najpierw trzeba bylo zrobić sztywną liste właścicieli MS a później w miarę wolnych miejsc zaprosić innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem,bo zaczyna sie mieszanie.Kiedyś padło hasło aby się spotkac w gronie posiadaczy MS-a.Na forum DS przybyło kilka maszyn w ciągu ostatniego sezonu i to spowodowało tą propozycję.Ja uważałem że będzie to spotkanie ludzi ktorzy nabyli MS-y,ludzi którzy nimi już jeżdżą,ludzi którzy o motocyklach wiedzą wszystko(np. Johnypl).Chodziło o wymianę doświadczeń dotyczących eksploatacji,zmian przeróbek itd.Nie ma to nic wspólnego ze zlotem,ot takie spotkanie i zapoznanie się jeżdżących MS,bez dorabiania teorii rozłamowych,bo to robi się śmieszne.Czy jesli będę chciał sie spotkać z ludzmi z którymi znam sie bliżej,np w 4-5 maszyn,zaraz będzie to traktowane jako tworzenie jakiejś grupy?Takie spotkania są organizowane w mniejszych bądż większych grupach i nit nie robi z tego problemu.Nadal zamierzam uczestniczyć w zlotach,spotykac się z ludzmi,ale podczas takiego zlotu "giniemy"w tłumie,a jeśli będziemy chcieli zgrupować sie w jednym miejscu to co będzie?Wiadomo....Więc mimo wszystko ja jestem za spotkaniem w węższym gronie -MS1300,oraz posiadacze 950 i 1900 jako "kuzyni" :) .Decyzja należy do ogółu,ale jak ma byc to spotkanie otwarte,to po co to robić,będzie w maju zlot DS w Chomiązy i można sie spotkać tam.I to by było na tyle jak powiedział klasyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarMar nie kopiuj tego samego postu z YDS . Też uważam ,że zrobiło sie niezłe zamieszanie i kilka osób może stracić ochotę na udział w zlocie .

Proponuję pisać o zlocie tylko na tym forum , jak coś ustalimy w węższym gronie to gotową propozycję będzie można zaproponować na forum MS 950 i 1900 . A jak będą miejsca zaproponowac udział przyjaiołom z innymi rumakami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , gdzieś byl wątek na temat wycieku paliwa z baku . Przeszukałem dzis YDS i to forum i nie moge odszukać tego wątku . Możecie mi podrzucic gdzie i kiedy to było ?

MarMar im większe zamieszanie na początku tym gorzej dla sprawy . Przygotujmy szczegóły dajmy wtedy info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kostass-Łódź/Kalisz

2.Królik-Kalisz

3. Pablo - Łódź/Rybnik

4. brodacz - Wlkp

5-6. pyra + Beata - Wlkp

7.MarMar - Kołobrzeg

8-9 RENIA i LUCJAN -Tychy

10. Wiedźma - Puszcza.........

11. Wadera -Wrocław

 

przybywa nas

spoko, spoko :biggrin: wszystko pod kontrolą

 

 

PS

Brodacz - dotychczasowe ustalenia bez zmian

kostass - pare postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...