Skocz do zawartości

elektryka w amaha tt 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie czy w Yamaha tt 600 musi być akumulator?Jeździłem już parę miesięcy i nic się nie działo, lecz dowiedziałem się że może się spalić regulator napięcia.

Czy regulator może nagrzewać tak że aż parzy.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo!

 

co rok to prorok widze. chcialem spytac kolege ktory poleca odpiecie regulatora jak wyobraza sobie zasilanie obwodow motocykla (w tym modulu sterujacego zaplonem) zmiennym trojfazowym napieciem pochodzacym z pradnicy? co do tego czy akumulator byc powinien czy nie - wg mnie nie ma to wplywu na obciazenie regulatora - akumulator w prawidlowo pracujacym ukladzie zachowuje sie jak kolejny odbiornik pradu - nic wiecej. pozdrawiam.

 

szynszyll

xtz660

 

p.s. dla zainteresowanych:

 

http://www.motoinfo.yoyo.pl/Yamaha/Yamaha%20TT600RE.pdf

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha TT600 nie ma akumulatora

 

 

jesli mowimy o wersji bez rozrusznika to masz racje, wersja z rozrusznikiem naturalnie ma aku i wowczas koniecznie musi on byc wpiety w obwod bo nie jest to tylko i wylacznie jeden z odbiornikow ale rowniez swego rodzaju "bufor elektryczny" pojazdu.

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie dziękuję za porady.

Przez cały czas jeżdżę i nic się nie dzieje.Zastanawiam się tylko dlaczego tak się nagrzewa regulator.

Moja TT-etka jest zwykła i kupiłem ją bez akumulatora.

Kumpel ma wersję Belgrad bez rozrusznika i ma akumulator.

Jakie ciśnienie powinno być w kołach na oponach terenowych?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, ja mam taki problem. odpaliłem wczoraj TT600E normalnie z rozrusznika - wszystko pięknie. za2 minuty zgasł z braku prądu bo przestał kręcić rozrusznik. odpaliłem ponownie na kable ze samochodu i po 2 minutach znowu padł... akumulator co prawda wygląda jak z I wojny światowej ale obawiam sie że może być coś poważniejszego - zauważyłem kiedyś że nie chce pracować po odlączeniu akumulatora - czyżby brak ładowania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...