Skocz do zawartości

Zakup chroma - raz jeszcze


LuTo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

2 słowa wstępu

 

zawsze kochałem sie w jeżdżących, błyszczących kaloryferach. Jednak czasami tak w życiu bywa, że trzeba się ożenić z rozsądku - dlatego jeżdżę sevenką.

Jednak chyba przyszedł ten czas aby rozsądek porzucić i wybrać prawdziwą miłość :buttrock:

 

zacząłem oczywiście czytać, oglądać, śledzić aukcje.

 

wybór mam prawie jasny. Mato być coś raczej cruiserowego o pojemnościach 800-1100ccm.

ma być wygodne i proste w prowadzeniu. Ma mieć szybę, gmole, sakwy i sisibara.

 

Dlatego tez wybór padł na 3 ewentualności.

 

Volusia 800ccm

Intruder raczej 800ccm

shadow 1100ccm

 

(kolejność raczej nieprzypadkowa)

 

czyli ma to być motong napędzany wałem i kosztować ~15 kpln

 

i pytanie najważniejsze:

 

KTÓRY i DLACZEGO ??

 

 

dodam jeszcze, że (tak jak sevenką) mam zamiar dojeżdżać na moto do pracy (jakieś 110km/dzień), czyli przeciskać sie przez poranne stołeczne korki, oprócz tego przewiduję weekendowe wypady z żoną.

 

proszę o opinie i rady, ale jeśli można prosić, to w miarę obiektywne :bigrazz: :icon_mrgreen:

 

 

PS

 

A może ktoś ma coś ciekawego na zbyciu? a może chciałby się zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuTo, przy tak postawionym pytaniu, to odpowiedzi będą potężnymi elaboratami miłośników każdego z tych motocykli, bo mało kto jeździł nimi wszystkimi. A nie lepiej przejrzeć tematy, które już są (albo były) ? Vide DS1100-HShadow1100, Volusia, Intruder, itp. Pełno tego. Btw do tej listy zdecydowanie dołączył bym DS1100.

A do 15tys. to ciężko będzie znaleźć coś w miarę młodego (do 10 lat) i godnego uwagi we wskazanych typach.

Powiem tak:

1-sza półka: Shadow1100, DS1100

2-ga półka: Intruder, Volusia.

Godne uwagi są też VT750 i VN800.

Wszystkie są tak naprawdę równorzędne w swoich półkach. Bierz co się podoba, zależnie od stanu moto, ubrania i na co Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]mam zamiar dojeżdżać na moto do pracy (jakieś 110km/dzień), czyli przeciskać sie przez poranne stołeczne korki,

 

Z tego to wnioskuje ze raczej chcesz w miare szybko przemknac przez Warszawke i korki, prawda ???

To po co Ci armatura ??? :)

Szeroki motocykl i zostaniesz zablokowany w korku i bedziesz klnal ze nie mozesz sie przecisnac ....

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego to wnioskuje ze raczej chcesz w miare szybko przemknac przez Warszawke i korki, prawda ???

To po co Ci armatura ??? :P

Szeroki motocykl i zostaniesz zablokowany w korku i bedziesz klnal ze nie mozesz sie przecisnac ....

 

 

zgadza sie, ale warszawa i korki to nie wszystko :P

 

BTW,

 

któregoś pieknego dnia przeciskałem sie popołudniu Marsa w kierunku Rembertowa (Warszawiacy wiedzą o czym piszę :biggrin: )nagle coś zagrało, zawyło. Karetka? Straż pożarna? Policja? Nie zdążyłem się zastanowić, poprostu zjechałem. Kto mnie ominął??? starszy gość na HD 2 razy szerszym od mojej SF :P

 

okazuje się, że sposoby jakieś są ;)

 

co do cen,

szukam dojścia do kupna sprzętu za Wielką Wodą. Z tego co widzę ceny są tam zadawalające :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]szukam dojścia do kupna sprzętu za Wielką Wodą. Z tego co widzę ceny są tam zadawalające :P

 

Sprawa dyskusyjna, ale jak masz kogos to probuj :P

Zagadaj z Tatakisem, Onchyba sobie sprowadzil armature :P

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj Harleya. Chromy odpadają po każdym myciu, lakier silnika wyparowuje w mgnieniu oka, ciekną oleje i sie psuję. Nawet ten najnowsze TwinCam`y.

:) :) :D

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. LuTo - usiädz na kazdy wybrany przez Ciebie moto (kolegi, w komisie, gdziekolwiek) -zacznij od tego, to wyjasnia pewne sprawy. Pozdro

 

 

taki mam zamiar :0

 

na razie przetestowałem volusie, ale z szeroką i prostą kierownicą - wygodna to ona za mocno nie była :)

 

a co do reszy.... jutro wybieram sie do moto stodoły - zobaczymy

 

Sprawa dyskusyjna, ale jak masz kogos to probuj :lalag:

Zagadaj z Tatakisem, Onchyba sobie sprowadzil armature :wink:

 

 

 

szkoda, zę ten Twój sprzecior nie jest ciut mocniejszy - pewnei byśmy pohandlowali :)

 

A nie lepiej przejrzeć tematy, które już są (albo były) ? Vide DS1100-HShadow1100, Volusia, Intruder, itp. Pełno tego.

 

czytałem chyba prawie wszystko w dziale Cruiser/choper :P

dlatego zawęziłem pytanie tylko do 3 modeli :P

Edytowane przez LuTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motostodole handlują prawie wyłącznie bitymi sprzętami. Ponoć naprawiają dobrze, ale ..... ?

 

Zajrzyj i pogadaj tu, ja u nich kupiłem swojego RSa, solidna firma, sprzęty pewne, 100% bezwypadkowe, sprowadzają z USA, przebiegi prawdziwe.

http://www.cruiser.autotrader.pl/

Ten Aero i VStar 1,1 z 2002r. wyglądają ciekawie. Trzeba się targować, do10% urwiesz.

 

Zajrzyj jeszcze tu, też dobra firma i bez kantów.

http://www.motomoto.pl/

Edytowane przez TATAKIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten Aero i VStar 1,1 z 2002r. wyglądają ciekawie. Trzeba się targować, do10% urwiesz.

 

 

dzieki za namiary, ale ceny....hmmmm, jak to powiedzieć?? jakieś 5-6 kpln po za moim zasięgiem. Przekręcę do nich z pytaniem o vstara, ael podejrzewam, ze w granicach 20 będą cenić :/

 

szukam, a jak nie znajdę, to poczekam i dozbieram, kupie najwyżej na nastepny sezon :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem chyba prawie wszystko w dziale Cruiser/choper :biggrin:

dlatego zawęziłem pytanie tylko do 3 modeli :crossy:

 

skoro tak, to powinieneś już zauważyć, że:

LuTo, przy tak postawionym pytaniu, to odpowiedzi będą potężnymi elaboratami miłośników każdego z tych motocykli, (...)

 

BTW z cb750 przesiadałbym się na sporo większego choppera (1100), żeby uniknąć poczucia jazdy na czymś znacznie słabszym. jednak różnice w charakterystyce silnika są znaczące

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW z cb750 przesiadałbym się na sporo większego choppera (1100), żeby uniknąć poczucia jazdy na czymś znacznie słabszym. jednak różnice w charakterystyce silnika są znaczące

jsz

 

dokładnie tak, dlatego optimum byłoby chyba cos o poj 1,1. ale ani volusi, ani intruza takiego nie spotkałem, a shadowka, hmmm czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motostodole handlują prawie wyłącznie bitymi sprzętami. Ponoć naprawiają dobrze, ale ..... ?

 

 

....ale można samemu naprawić wg. własnego gustu jak ktos lubi grzebać. A że chopperowcy to ludzie którzy ciągle coś mieszają przy sprzętach to warto się przyjrzeć...

Mam Hadecję z Jedwabnego, swiadomy zakup rozbitka (peknieta, porysowana owiewka, wygięty gmol i zakurzony cały) i jestem happy. Chłopaki gwarantują napęd i podwozie reszta to kosmetyka więc drobiazgi.

Osobiście polecam Motostodołę, kilku osobom też już poleciłem i są happy z zakupu. A za drobną opłatą naprawią u siebie sprzęt a robią dobrze i każdy jest happy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pod rozwage bierzesz te trzy motocykle, to sprawa w tym wypadku bylaby dla mnie prosta - moto powyzej tysiaca pojemnosci :bigrazz:

 

predzej czy pozniej pewnie i tak bedziesz chcial przesiasc sie na cos wiekszego, wie czemu nie od razu? :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

 

KTÓRY i DLACZEGO ??

dodam jeszcze, że (tak jak sevenką) mam zamiar dojeżdżać na moto do pracy (jakieś 110km/dzień), czyli przeciskać sie przez poranne stołeczne korki, oprócz tego przewiduję weekendowe wypady z żoną.

 

proszę o opinie i rady, ale jeśli można prosić, to w miarę obiektywne ;) :)

PS

 

A może ktoś ma coś ciekawego na zbyciu? a może chciałby się zamienić?

 

Jeeeezu stary, już widzę jak się przepychasz takim krówskiem np. między autobusem i dostawczakiem. :icon_mrgreen:

 

Kup sobie Keeway Supershadow taki jak ja: chromów ma tyle, że ci oko zbieleje, a po mieście jest zwinny jak skuter :D

 

 

 

predzej czy pozniej pewnie i tak bedziesz chcial przesiasc sie na cos wiekszego, wie czemu nie od razu? ;)

 

No bo dalej to już tylko Triumph Rocket. Albo jakiś hossboss na zamówienie z silnikiem od samolotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...