Skocz do zawartości

luz w kierownicy


pagi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam maly problemik z moto a mianowicie na wybojach strasznie czuje kierownica (tak jakby miała luzy) w głowce ramy na łożyskach - a to wszystko w hondzie x11. Umowilem sie na wizyte w warsztacie i teraz mam pytanko : ile to moze kosztowac tj. : wymiana lożysk (lub ewentualnie rzeczy ktore sie z tym wiaza) chodi wiadomo o to zeby nikt nie zdarl kasy za duzo. Dzieki za info?

P.S. A moze to tylko kwestia dokrecie a śrubek od gory ktoire sa po gumami na lagach?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problemik z moto a mianowicie na wybojach strasznie czuje kierownica (tak jakby miała luzy) w głowce ramy na łożyskach - a to wszystko w hondzie x11. Umowilem sie na wizyte w warsztacie i teraz mam pytanko : ile to moze kosztowac tj. : wymiana lożysk (lub ewentualnie rzeczy ktore sie z tym wiaza) chodi wiadomo o to zeby nikt nie zdarl kasy za duzo. Dzieki za info?

P.S. A moze to tylko kwestia dokrecie a śrubek od gory ktoire sa po gumami na lagach?

pzdr

 

 

być może wystarczy samo dokręcenie śruby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy do regulacji główki ramy śruby nie są na lagach. Nakrętka, o której mowa jest na osi główki ramy pod górną półką. U mnie trzeba postawić moto na ramie (tak aby nie stało na przednim kole) i zdjąc górną półkę. Nastepnie odkręcic nakrętke kontrującą i dokręcic trochę tą regulacyjną. Tej nakrętki nie można zbyt mocno dociągać, tylko tyle, żeby luz zniknął. Jesli po regulacji kierownica (koło cały czas w powietrzu) zaczyna ciężko chodzić, a mimo to jest luz to znaczy, że skończyły się łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...