Skocz do zawartości

Jak myjecie moto?


epterode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

karchera i płynu do mycia naczyń nie używam i nie polecam (karcher ciśnienie, .. i co wy z tym płynem do naczyń?) szmpon z woskiem, wiadro, wąż ogrodowy. Na koniec wytrzeć do sucha, nanieść wosk do chromu i lakieru, jeszcze raz wytrzeć ... to się należy armaturce... no i wygląda później ... (o PLAK'u do plastików, siedzenia, sakwach nie wspomnę, bo nie każdy lubi błyszczące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wcisnę się tu, bo chcę zapytać jak usunąć solny nalot z chromów?

Wystarczy dobry płyn do mycia motocykla, czy trzeba coś specjalnego?

Mój Vstar przypłynął zza Oceanu i po trasporcie został biały nalot.Wydaje mi się, że to sól morska się osadziła.Czy to coś innego? Proszę o poradę.Pozdrawiam.

Edytowane przez virago_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wcisnę się tu, bo chcę zapytać jak usunąć solny nalot z chromów?

Wystarczy dobry płyn do mycia motocykla, czy trzeba coś specjalnego?

Mój Vstar przypłynął zza Oceanu i po trasporcie został biały nalot.Wydaje mi się, że to sól morska się osadziła.Czy to coś innego? Proszę o poradę.Pozdrawiam.

 

Jak najszybciej zmyj ten syf duuuuza iloscia wody ,najlepiej z weza ogrodniczego ,nastepnie umyj moto szamponem z woskiem i bedzie git. :icon_biggrin:

 

Sol jest najwiekszym wrogiem motocykli. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam czy macie jakiś sprawdzony specyfik co to potrafi bez zbędnego wysiłku zdjąć muchy z zafajdanej owiewki? Najlepiej taki psik psik i potem woda, co by się dużo nie narobić :-)

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys spsikalem i mi odbarwilo szybe, zrobila sie taka mleczna w tym miejscu,... wiec zaa specyfiki dziekuje, fakt ze byl to jakis wynalazek z tesco... a nie np castrola czy jakiejs porzadnej firmy

tak czy siak nic nie zastapi mokrej szmaty polozonej na muchy i poczekania 5 minut by odmokly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam czy macie jakiś sprawdzony specyfik co to potrafi bez zbędnego wysiłku zdjąć muchy z zafajdanej owiewki? Najlepiej taki psik psik i potem woda, co by się dużo nie narobić :-)

Do mycia szyby używaj tylko specyfików na bazie alkoholu,tak mi napisali amerykańce w instrukcji z LAMINARa. POZDRO falki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sol niestety bedzie jeszcze przez jakis czas "wylazic" po kilku myciach jak pisali koledzy wyzej bedzie ok

 

mycie nie zawsze pomaga..polerka panowie, polerka

a na starszy brud czy muchy na szybie polecam srodek zwany TFR (nie wiem jak z dostepnoscia w PL)taki rozowy plyn...dziala 100%....

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie nie zawsze pomaga..polerka panowie, polerka

a na starszy brud czy muchy na szybie polecam srodek zwany TFR (nie wiem jak z dostepnoscia w PL)taki rozowy plyn...dziala 100%....

pozdr :buttrock:

 

A co Ty wiesz na temat brudnego motocykla ??? :eek:

Caly czas swojego non stop picujesz i tylko pylki kurzu Ci pozostaja :buttrock:

No moze po trasce do Polski masz troche brudniejszy .... :icon_razz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam czy macie jakiś sprawdzony specyfik co to potrafi bez zbędnego wysiłku zdjąć muchy z zafajdanej owiewki? Najlepiej taki psik psik i potem woda, co by się dużo nie narobić :-)

 

Ja ostatnio kupiłem na SHellu, płyn typu "psik psik" do usuwania much i owadów (roztapia chitynowe pancerzyki). Czyściłem nim i moto (lampa, bak, boki silnika) jak i szybkę na kasku - działa w 100% i nie zostawia żadnych śladów.

 

pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja myje tak w kolejnosci:

1.pije 1 browar + 1 fajek

2.brud splukuje woda z weza ogrodowego -mycie wstepne:)

3. pije 2 browar + 1 fajek

4.nalewam do wiadra jakikolwiek plyn do mycia katamarana zalewam woda

5. biore gabke lub szmate z koszuli flanelowej i lece po calosci-mycie zasadnicze

6. otwieram 3 browar - zona krzyczy ze to srodek tygodnia a wogole to alkoholik jestem:)

7. mimo wszystko wypijam go + 1 fajek

8. czekam az motór wyschnie.

9. biore srodek do polerowania czesci lakierowanych w zwiazku z tym poleruje

10.a potem srodek do chromow i tez poleruje.

11. pale fajka

pozdro szerokosci

 

ps.w weekend tak samo tylko browarow wiecej nooo chyba ze dzieciakiem sie opiekuje to wtedy mycie w srodku tygodnia:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...