Skocz do zawartości

wymiana uszczelniaczy w przednim zawieszeniu


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a w sumie to dlaczego chcesz je wymieniać ???? pytam bo jakoś nie wydaje mi się żeby w sprzęcie z 2006 roku już leciały :P

i to jeszcze w hondzie :D

 

motorek jest ciezko eksploatowany-stunt heh i w momencie kiedy jedziesz na tylnym kole i opuszczasz motorek (nie zawsze wychodzi to łagodnie) strasznie obciążane jest przednie zawieszenie no i prawa laga zaczela troche zygac takze musze ją szybko wymienic.

 

Potrzebuje wymiary uszczelniaczy do tej hondy (cbf250 z 2006r) nie na reke jest mi rozbieranie przed kupnem

 

 

 

patapon dzieki ten artykuł przyda sie ewidentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam wymieniałem uszczelniacze przedniego zawieszenia i mogę doradzić żebyś nie żałował przy zakupie nowych,w serwisie założyli mi tanie i wytrzymały dwa tygodnie w następnym założyli podobno droższe i po paru miesiącach to samo,w końcu rozebrałem sam i się okazało że były to dwa różne zimeringi ( takie za dwie dychy),kupiłem nowe za 60 zł (Larsson),spolerowałem lagi pastą polerską i jak na razie jest wszystko ok.

Przed podniesieniem sprzętu warto poluzować wszystkie śruby i nakrętki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno sam wymieniałem uszczelniacze przedniego zawieszenia i mogę doradzić żebyś nie żałował przy zakupie nowych,w serwisie założyli mi tanie i wytrzymały dwa tygodnie w następnym założyli podobno droższe i po paru miesiącach to samo,w końcu rozebrałem sam i się okazało że były to dwa różne zimeringi ( takie za dwie dychy),kupiłem nowe za 60 zł (Larsson),spolerowałem lagi pastą polerską i jak na razie jest wszystko ok.

Przed podniesieniem sprzętu warto poluzować wszystkie śruby i nakrętki.

Pozdrawiam

 

a jak z iloscia oleju zalewales na oko czy miales podane ile go zalac?? jakim olejem zalales lagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to jakiś Fork oil. Masz kilka gęstości od wyboru. Ja polecam MOTULA.

 

Sigma - Kostrzyn Wlkp jest przedstawicielem i mają super ceny (ok 20-30% lepsze niż w larssonie)

 

Jak chcesz tel do przedstawiciela to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary uszczelniacza powinien mieć każdy warsztat moto w katalogach. Ilość oleju musisz mieć dokładną, z książki. Jak nalejesz za dużo to przód będzie sztywny i może wysadzić uszczelniacz bardzo szybko a jak dasz za mało to przód bedzie szmatławy jak w WSK 125. Ilość mierzy się pojemnością (ml) lub wysokością powierzchni płynu w ladze po jej wcześniejszym ściśniećiu, czesto bez sprężyny mierząc od górnej krawędzi lagi.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z iloscia oleju zalewales na oko czy miales podane ile go zalac?? jakim olejem zalales lagi?

 

Co do ilości to najlepiej ściągnąć serwisówkę w której znajdziesz wszystko :biggrin: ile,jaki itd.

Do mojego jest przewidywany SAE 5 ale ja zalałem 15-tką (średnio-twardy), przewidują max-395 cm3 lub poziom 86mm od rantu amorka. :lalag:

Na forum był dział z serwisówkami,jest trochę szukania ale skoro mi się udało wyszukać do ZX9 z 1995r to tobie uda się spokojnie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...