Skocz do zawartości

Nowe motorowery z rosji--co sądzicie ?


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, powiem Wam , że połowa z Was ruskiego sprzętu na oczy nie widziała (nie chodzi mi o urale itp, tylko o małe pojemności) a gadajjacie bzdury takie, że śmiać mi się chcei(nie wszyscy!!), ja mam od niedawna minska (wcześniej etz 250) i jak bym miał ją porównywać do minska pod względem zawodności, przyczepności na zakrętech i ogólnie prowadzenia to mz mógłbym na złom wywalić. Cobrę ma mój koleś delikatnie przerobioną (tzn. kierę i lacze). (jechałem nią) ma niby 15 km. a przyśpieszenie miał porównywalne do etz 250 (!!!) a jeśli miał bym wybierać Zid,a 50 a simka to wybrałbym Zida- ładniejszy, mocniejszy, nowszy i na 100% bezawaryjniejszy.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli miał bym wybierać Zid,a 50 a simka to wybrałbym Zida- ładniejszy, mocniejszy, nowszy i na 100% bezawaryjniejszy.

 

popieram w 100%

 

Dobrze zrobiony Simek i Mz potrafi sie odwdzięczyć a taki rusek za 2 tyś po kupnie nadaje sie do "remontu"

Podobno trzeba wszyskto dokręcać i smarować.

 

"Podobno" ... bez urazy ale twoja teoria "2tys KM = "remont" " jest co najmniej smieszna. Jezeli robisz wszystkie czynnosci uzytkowe regularnie to taki "rusek" pojazdzi bardzoooo dlugo i tez ci sie odwdzieczy. Za swoich czasow vierchvina bila na leb ko(sz)mary a nawet romety. Simsona nowego nie dostaniesz ... nawet odpucowany nie dorowna ZSRR ;) nowce... moze z zalozenia ma lepsze osiagi ale NIE JEST NOWY.

 

A wg mnie ten sowa (cobra) przypomina MZ jak żywo. Maja ogolnie jakis urok, i ceny nie za duze

 

MZ jest 10x ladniejsza - a to jest makabra :|, jeszcza ta "owiewka" a`la Hornet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole poczciwe Simsony i MZ

Dobrze zrobiony Simek i Mz potrafi sie odwdzięczyć a taki rusek za 2 tyś po kupnie nadaje sie do "remontu"

Podobno trzeba wszyskto dokręcać i smarować.

Chciałeś mnie tym zdenerwować?? jechałeś kiedyś na rusku ( może czy w ogóle na jakimś motorze jechałeś?) Ja jakos minskiem który jest z 88 przejechałem już ponad 2000 i jakoś wymieniłem tylko linkę sprzęgła, a mz przejechałem może z 500 km i mi się zadarła poza tym mz pali jak smok (przynajmniej mi ) i jeszcze ten text podobno trzeba wszystko smarować i dokręcać mnie roz**bał smarować i dokręcać trzeba nawet co jakiś czas w HAJABUUZIE, człowieku nie wiesz co mówisz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem w cudzysłowiu "remont"=podstawowe naprawy, czyli nie do końca to miałem na myśli że kapiotalka i kaplica i nie pisałme o Dnieprach itd tylko o tym co na allegro bez urazy chopaki ale wole MZ i Simki

 

spox, np. ja wole Japonie - model obojetny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19833997 - no, no zamknij lewo oko i jest OK

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19834190 - jedna wielka porazka

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19834480 - ehh taki brzydalowaty

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19834261 - wyglada jakby mial sie rozleciec ... kupa plastiku

Ekhm, podzielam zdanie Ice'a. Nie za cudo te wehikuły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak, co do tych ruskich sprzętów, to wiadomo, że silnik i inne podzespoły

główne są podobne jak w większości dwusuwów, ale jakaś śróbka, łożysko, pod kładka

może być inna i wtedy może być kłopot. Na pewno jeśli sprzęt jest w dobrym stanie,

to nie musi się zepsuć od razu, ale z czasem, gdy trzeba będzie coś zmienić, to jest

raczej utrudniony dostęp do części i innych podzespołów. W każdym razie u nas jest mało

sklepów (jeśli są) z dostępem do nich.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc moim skromnym zdaniem to za 2000zł naprawdę warto kupić taki sprzęt. Simsony kosztują niewiele mniej a są dużo starsze. Poza tym wiadomo- ruska gniotsa niełamiotsa czy jakoś tak;) Małolitrażowe ruski naprawde są fajne. Wiem bo jeździłem kiedyś (dzięki Łosiu!). Ten sprzęt jest nowy więc się nie będzie psuł zabardzo. Poza tym nie radze się kierować opiniami zasłyszanymi. Przez takie obiegówki miałem mętlik przy kupnie motora. Jeden powie- sypneły mi się zawory, inny a wiesz kolega ma honde i mu się zawór sypnął następny- w hondzie albo suzuki kolegi sypnią się gaźniki albo zawory i tak idzie opinia ;) Zawodność motocykla zależy tylko i wyłącznie od każdego egzemplarza, jak był utrzymywany, konserwowany itp. Wiadomo, że jak ktoś tuż po odpaleniu motocykla piłuje go na maksa to ten silnik nie wytrzyma długo. A później jest narzekanie, że taki albo inny motor się sypie nawet jak jest nowy. Bo nie został prawidłowo dotarty!! Kończąc powiem jeszcze, że moim zdaniem one są atrakcyjniejsze od simsonów (na pewno wizualnie). A części sprowadza pewnie ta firma co je sprzedaje (choć nie wiadomo czy nie pasują od jakiś starszych motorków)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phahaha, tak wiem ze to nie ladnie ale .... phahahahhaha nie moge ;) :lol: :lol: :lol: :lol: jaki wyploch pheheh.

A teraz powaznie:

Widac ze zawieszenie nie nalezy do najlepszych i nie nazwalbym ten motorowerek endurakiem, ale do dojazdu do szkoly czy po kartofle :) nadaje sie jak ulala :). Do tego bezawaryjny :flesje: . Szkoda ze jednoosobowy.

 

 

Szczerze ... zajebisty - nawet plastiku nie przypomina :flesje: , tez niestety jednosobowy.

 

 

geez jakie ceny ... na allegro to istna hurtownia, chciaz tam chyba nie daja gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym bym simsona nish to i to nie tylko dlatego ze teraz mam simsona' date=' ale ruskiemu sprzetowi bym nie uwiezyl [/quote']

czasy sie zmianiaja, technika tez ... a to sa (salo)nowki

No cosh to jest tylko moje zdanie i nie wszyscy musza sie zgadzac. Ty sadzisz inaczej twoje zdanie ja go nawet nie proboje zmieniac. Tak wogle nie bardzo mi sie widza te motorki (a moze to tylko te zdjeica ?). Ogolnie narazie nie bardzo mi sie widza takie maszyny jak ktm itp (bez urazy do tych co je kochaja). Jak narazie lubie swojego simsona, widza mi sie tez scigacze, ale zabilbym sie odrazu na takowym ;) Moj kumpel niedlugo bedzie mial moze wsk 175 to sobie pojezdze :DD (troche zaczynam robic off-topic ale trudno sie mowi;)). Tak wogle na 18 tak sobie mysle czy by nie sprzedac simsona i nie kupic mz 150 (150 bardziej mi sie podobaja, choc maja mniejsze osiagi i sa slabsze od 250) choc moze moc wezmie gore i 250 :). Ale to zobaczymy. Wsk tez mi sie podobaja straszniej jakos. Nie wiem dziwne uczucie z jednej strony zajebiscie mi sie podobaja starsze maszyny jak wsk, mz, simson, a z drugiej strony np nowy fazer, albo ninja. Popadam w skrajnosci...

Pzdr DDR ROXX:)

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie poruszyliście jednej ważnej sprawy

simson (np sr50) 12sto letni tak 3 tata temu jak i teraz kosztuje ok2000zł

kupisz nowego Zida :lol: (już sama nazwa mnie rozpie**ala)za 2000zla za rok nikt nie da ci więcej niż 500zł

ponadto jak Ci się spierdoli to części za chu*a nie dostaniesz

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś autokorekta nie działa i wulgaryzmy pokazuje w całości ;) -jeszcze nikt "chu*a" nie dodał do bazy wulgaryzmów :lol:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...