Skocz do zawartości

Zostałem konfidentem!


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W którym kraju? Bo o ile sie orientuje to nawet w kraju Wielkiego Brata (UK) nie ma czegoś takiego. A tachograf tylko rejestruje prędkość a nie ogranicza ją.

 

Mają w GB do ok 50 mph powyżej 12 ton i ok 70 mph poniżej 12t, od tego roku w Polsce jest już obowiązek posiadania ogranicznika do 90 km/h nie będę wnikał w szczegóły które pojazdy się pod to łapią ale bohater tematu powinien mieć ten ustrój jeżeli pierwsza rej, była powyżej 2001 roku.W starszego typu autach łatwo to obejść czasami wystarczy wyjąć odpowiedni bezpiecznik ale w nowoczesnych samochodach nawet dobry magik nie pomoże.Poza tym jeśli ktoś swiadomie zdejmie blokadę i spowoduje poważny wypadek to jest duża szansa ,że resztę życia spędzi w pasiakach.Istnieje jeszcze możliwość ,że był to driver zza wschodniej granicy -Ci jeżdżą tak ,że brak mi czasami słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek,prędkości itd.akurat wiem coś o tym,bo na codzień siedzę trochę wyżej jezdni co nie zmienia faktu,że szajbusów trzeba tępić,ale wszystkich, a nie tylko cieżarówki!!! a ty konfidencie zanim zaczniesz pie**olić bzdury, które są niemożliwe do zrobienia na drodze,pogadaj z pierwszym policjantem drogówki,to ci powie kto jest bardziej niebezpieczny,tiry/nie znasz nawet znaczenia tego słowa/czy, samochody osobowe? itd.każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.ty niestety, nie jesteś tych rzeczy świadom,bo ciężarówką nie potrafiłbyś ruszyć z miejsca,a chciałbyś obarczać kierowców odpowiedzialnością za biegające po ulicy dzieci bez opieki itd.?jest napisane w kodeksie drog." kazdy uzytkownik drogi ma prawo wymagać od innych znajomości i respektowania przpisów". chcesz skarżyć?rób to,tylko najpierw rozejrzyj się wokół na drodze,to zobaczysz,gdzie jest więcej po*ebów i od skarżenia kogo masz zacząć.niektórzy z nich trafiają przypadkiem za kirownicę tira,mozę jechaleś właśnie za jednym z nich.wiedz o tym,że my też zwalczamy ich wśród nas.na koniec spróbuj zakrętu 90stopni przy 100km/h na motocyklu,zyczę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek,prędkości itd.akurat wiem coś o tym,bo na codzień siedzę trochę wyżej jezdni co nie zmienia faktu,że szajbusów trzeba tępić,ale wszystkich, a nie tylko cieżarówki!!! a ty konfidencie zanim zaczniesz pie**olić bzdury, które są niemożliwe do zrobienia na drodze,pogadaj z pierwszym policjantem drogówki,to ci powie kto jest bardziej niebezpieczny,tiry/nie znasz nawet znaczenia tego słowa/czy, samochody osobowe? itd.każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.ty niestety, nie jesteś tych rzeczy świadom,bo ciężarówką nie potrafiłbyś ruszyć z miejsca,a chciałbyś obarczać kierowców odpowiedzialnością za biegające po ulicy dzieci bez opieki itd.?jest napisane w kodeksie drog." kazdy uzytkownik drogi ma prawo wymagać od innych znajomości i respektowania przpisów". chcesz skarżyć?rób to,tylko najpierw rozejrzyj się wokół na drodze,to zobaczysz,gdzie jest więcej po*ebów i od skarżenia kogo masz zacząć.niektórzy z nich trafiają przypadkiem za kirownicę tira,mozę jechaleś właśnie za jednym z nich.wiedz o tym,że my też zwalczamy ich wśród nas.na koniec spróbuj zakrętu 90stopni przy 100km/h na motocyklu,zyczę powodzenia :D

 

Z tego co zrozumiałem to Autor nie chciał potępiać/skarżyć wszystkich kierowców TIR'ów, tylko akurat tego który tak szalał po drodze... To by było tak jak by skarżyć/potępiać wszystkich motocyklistów, kierowców puszek itp. za paru debili... To byłaby tak zwana odpowiedzialność zbiorowa, stosowana z tego co pamiętam z historii przez hitlerowców (za akcję paru partyzantów brano z łapanki paredziesiąt/parest osób, stawiano pod ścianą i rozstrzeliwywano...)... Ale sam przyznajesz że tych paru debili trzeba tępić (oczywiście nie potępiając wszystkich jak leci...)...

 

Też w moim Poście pisałem na temat tych sytuacji/kierowców pokazanych w linkach... Jak jeżdżę to TIR'y też mi co milsi kierowcy zjeżdżają mi na bok/pobocze żebym mógł wyprzedzić... Jest też sporo takich którym się nie chce zjeżdżać :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek (...)

 

w tym miejscu stop

mowa była o JEDNYM, a jak sam raczyłeś niżej napisać - sami kierowcy ciężarówek starają się zwalczać takie czarne owce. personalne czepianie się autora, że zrobił to samo jest nie na miejscu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram twoją postawę shipp

 

dzieki niej jest szansa że żaden debil, będący użytkownikiem drogi nie będzie się czuł bezpiecznie i może pomyśli zanim zakozaczy i stworzy niebezpieczeństwo

 

im więcej takich osób tym większa szansa na poprawe bezpieczenstwa i nauczenie się jeżdżenia zgodnie z przepisami

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i dochodzę do wniosku, że to chyba kwestia wychowania.... w takich Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, USA nawet, takie zgłoszenie na policję jest czymś naturalnym - prawo jest aby go przestrzegać i OBYWATELE SAMI TEGO PILNUJĄ...

 

... a u nas lata komuny i walki z władzą (znaczy z prawem...?) nauczyły nas, że zgłaszanie CZEGOKOLWIEK na policję, to DONOSICIELSTWO. I wstyd! :P

 

...ale jednocześnie nic nie robimy i sami narzekamy że inni leją na PRAWO co często stwarza bezpośrednie zagrożenie również DLA NAS... (ile jest postów o puszkach, tirach, traktoreaz :) )...

 

To znaczy, że jak Kali ukraść, to gicio, ale jak Kalemu, to już nie jest OK...? :)

 

No, kurcze, trzeba się zdecydować: albo z tym żyjemy i nie wypłakujemy się że ktoś stworzył dla nas zagrożenie albo zabił nam kumpla, albo sami zaczynamy popierać OBYWATELSKIE tępienie piratów... znaczy też NAS :) ;)

 

BTW, nie wiem jak jest z przepisami, ale ponieważ przynajmniej dwa razy na tydzień robię trasę Wa-wa Katowice, to wiem na pewno, że TIR zapie**alający powyżej 110 to WCALE NIE JEST WYJĄTEK :) ...przynajmniej na dziś :evil:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek,prędkości itd.akurat wiem coś o tym,bo na codzień siedzę trochę wyżej jezdni co nie zmienia faktu,że szajbusów trzeba tępić,ale wszystkich, a nie tylko cieżarówki!!! a ty konfidencie zanim zaczniesz pie**olić bzdury, które są niemożliwe do zrobienia na drodze,pogadaj z pierwszym policjantem drogówki,to ci powie kto jest bardziej niebezpieczny,tiry/nie znasz nawet znaczenia tego słowa/czy, samochody osobowe? itd.każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.ty niestety, nie jesteś tych rzeczy świadom,bo ciężarówką nie potrafiłbyś ruszyć z miejsca,a chciałbyś obarczać kierowców odpowiedzialnością za biegające po ulicy dzieci bez opieki itd.?jest napisane w kodeksie drog." kazdy uzytkownik drogi ma prawo wymagać od innych znajomości i respektowania przpisów". chcesz skarżyć?rób to,tylko najpierw rozejrzyj się wokół na drodze,to zobaczysz,gdzie jest więcej po*ebów i od skarżenia kogo masz zacząć.niektórzy z nich trafiają przypadkiem za kirownicę tira,mozę jechaleś właśnie za jednym z nich.wiedz o tym,że my też zwalczamy ich wśród nas.na koniec spróbuj zakrętu 90stopni przy 100km/h na motocyklu,zyczę powodzenia :icon_biggrin:

Przeczytałeś te wszystkie posty i po co? Z tego co raczyłeś napisac, widac chu*a zrozumiałeś.

Wiem, co oznacza skrót TIR, sam jeżdziłem cięzarówką /nie TIRem/ i mam kierowców ciężarówek, którzy jeżdżą po świecie TIRami, w rodzinie. Mam więc pełną świadomośc, jak prowadzi się takie auto, jak zachowuje się na drodze i jakie ma ograniczenia. Nie życzę Ci, żeby jakiś Twój kolega po fachu na przykładzie członka Twojej rodziny pokazał Ci, że są to jednak pojazdy niebezpieczne, szczególnie kiedy za kierownicą zasiada ktoś nieodpowiedzialny. Podobnie jak na motocykle wsiadają nieodpowiedzialni ludzie.

I jak ktoś wyżej zauważył, nie robię nagonki na kierowców ciężarówek. Mi chodziło tylko i wyłącznie o ten jeden samochód i jego kierowcę, którego wczoraj widziałem. A wycieczki personalne z powodu niezgadzania się ze mną, są delikatnie mówiąc, niesmaczne.

Edytowane przez shipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek,prędkości itd.akurat wiem coś o tym,bo na codzień siedzę trochę wyżej jezdni co nie zmienia faktu,że szajbusów trzeba tępić,ale wszystkich, a nie tylko cieżarówki!!! a ty konfidencie zanim zaczniesz pie**olić bzdury, które są niemożliwe do zrobienia na drodze,pogadaj z pierwszym policjantem drogówki,to ci powie kto jest bardziej niebezpieczny,tiry/nie znasz nawet znaczenia tego słowa/czy, samochody osobowe? itd.każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.ty niestety, nie jesteś tych rzeczy świadom,bo ciężarówką nie potrafiłbyś ruszyć z miejsca,a chciałbyś obarczać kierowców odpowiedzialnością za biegające po ulicy dzieci bez opieki itd.?jest napisane w kodeksie drog." kazdy uzytkownik drogi ma prawo wymagać od innych znajomości i respektowania przpisów". chcesz skarżyć?rób to,tylko najpierw rozejrzyj się wokół na drodze,to zobaczysz,gdzie jest więcej po*ebów i od skarżenia kogo masz zacząć.niektórzy z nich trafiają przypadkiem za kirownicę tira,mozę jechaleś właśnie za jednym z nich.wiedz o tym,że my też zwalczamy ich wśród nas.na koniec spróbuj zakrętu 90stopni przy 100km/h na motocyklu,zyczę powodzenia :icon_biggrin:

 

No normalnie pomyślałem, że to komentarz na WP, jak jakaś sekta-ja pier%^le.

 

Shipp, jeśli to naprawdę była parodia jazdy to dobrze zrobiłeś.

100km/h po mieście, wiosce to za dużo, nie mówię bo tak wypada, na wisłostradzie przyciskać sobie jak mogę do tych 200 puszka jak i motocyklem. Ale w mieście100 nie zdarza mi się często. Mówiąc miasto mam na myśli ulicę, do której dochodzą inne uliczki, wyjazdy z parkingów, PRZEJŚCIA dla pieszych itp. Chyba jestem normalny, nie zwracam uwagi na znaki z ograniczeniem prędkości, zwracam uwagę na to czy dohamuje i dam radę wyminąć jak ktoś mi wyjedzie 20 metrów przed koło.

Ale czy tym tirem sobie dohamuje i wyminie kogoś na tych pasach to nie wiem...

 

Gdyby ktoś z Was widział kiedyś jak tiry czasami przelatują przez Czosnów(często wo widuję)- krew sie gotuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...które są niemożliwe do zrobienia na drodze

 

Hm, z tym bym sie raczej nie zgodzil, bo sam wiesz najlepiej co zdarza sie czasami i w zyciu i na drodze.

 

każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110

 

Hm, to tak jak w przepisach kazdy motocyklista ( uzytkownik ) musi jechac poza terenam zabudowanym 90 km / h Jaka predkosc obowiazuje kierowcow samochodow o D.C.C. powyzej 3,5 t ?

 

manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.

 

Dalbys sobie uciac reke, ze wszyscy nie manipuluja i maja sprawne ? Ja nie !

 

Dwa lata temu jechalem od Szczecina a strone Gdanska. ( Chyba na wysokosci Kozia Gora krotko przed Karlinem z gorki ) Przed Karlinem mam zjazd w lewo na Klobrzeg, ograniczenie do 70 km/h. Przedemna rzad conajmniej 5 ciu sam. osobowych, 2 lub trzy za mna. za kolumna posowa ciagnik siodlowy ( bez znaczenia czy pelny czy pusty ).

 

Ze wzgledu na to, ze jest z gorki trucker decyduje sie na manewr wyprzedzania. Na wysokosci skrzyzowania nie moge skrecic w lewo bo akurat mam na nim Tira z lewej strony ( jestesmy juz na pasie wydzielonym z ruchu - biale poprzeczne linie ). Zmuszony jestem jechac dodatkowe 3 km doi nastepnego zjazdu. Kierowca oszolom konczy manewr wyprzedzania dobre 3 km dalej juz na " wiadukcie ". Ciekawy jestem, co by bylo gdyby akurat z naprzeciwka nadjechal obojetnie jakis pojazd ( brak mozliwosci zjazdu na pobocze, ktorego brak).

 

Jako, ze do pracy dojezdzam autostrada. ( mam co prawda o 4 km dalej ale zyskuje troche na czasie ) jade z regoly 90 km /h ( ruchoma ograniczenia predkosci miedzy 60 - 100 km/h ) autem nie ma dylematu, mimo tego, mam mieszane uczucia gdy 40 t siedzi mi na ogonie w odleglosci ca. 10 m. Zdarzaja sie i tacy ktorzy robia to samo gdy jade motocyklem. Czesto mam ochote tez takiego podac.

 

:bigrazz:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela,

 

A widziales zapodane filmiki jak TIR wyprzedza samochody osobowe i wali na czolowe z jadacymi z naprzeciwka ??? :wink:

Tak ze Oni musz uciekac na pas awaryjny ??? :)

Czy to jest, ku*wa, normalne zachowanie kierowcy TIRa, ojca, glowy rodziny ??? :)

I nie pisz ze on mila sprawny tachograf ........ :icon_mrgreen:

Az strach do tej Polski przyjezdzac jak czlowiek spokojnie w UK jezdzi :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomki z filmów to się nieźle są wyluzowani, ale ile takich filmów jest z motocyklistami?? :)

 

No pewnie jest sporo filmów z wariatami motocyklistami !

Ale sam przyznasz (jak pisałem) chyba że jak wyprzedzasz moto na trzeciego to raczej nie musi koleś z przeciwka hamować awaryjnie i uciekać CAŁY na pas awaryjny albo jeszcze nawet poza niego !? No chyba że wyprzedzasz 3 metrowym "kółkiem"... A do tego jeśli masz mocne moto to taki manewr trwa parę sekund a nie parędziesiąt (albo i dłużej...)...

O innych chwilowo manewrach moto się nie wypowiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.przeczytałem te wszystkie posty i widze,ze tylko kilku z kolegów ma jakieś pojęcie o tym,co pisze na temat kierowców ciężarówek,prędkości itd.akurat wiem coś o tym,bo na codzień siedzę trochę wyżej jezdni co nie zmienia faktu,że szajbusów trzeba tępić,ale wszystkich, a nie tylko cieżarówki!!! a ty konfidencie zanim zaczniesz pie**olić bzdury, które są niemożliwe do zrobienia na drodze,pogadaj z pierwszym policjantem drogówki,to ci powie kto jest bardziej niebezpieczny,tiry/nie znasz nawet znaczenia tego słowa/czy, samochody osobowe? itd.każda cięzarówka musi mieć sprawny ogranicznik prędkośći i tj.89km/h a nie jakieś 110 jak napisałeś i zakręty 90 stopni, w lewo,prawo przy tej prędkości,odrazu by leżał nawet pusto jadąc,poza tym manipulowanie przy tachografie to kara min 3tys.zł,to tylko miesiąc pracy,bagatela, nie?zwłaszcza mając rodzinę na utrzymaniu.ty niestety, nie jesteś tych rzeczy świadom,bo ciężarówką nie potrafiłbyś ruszyć z miejsca,a chciałbyś obarczać kierowców odpowiedzialnością za biegające po ulicy dzieci bez opieki itd.?jest napisane w kodeksie drog." kazdy uzytkownik drogi ma prawo wymagać od innych znajomości i respektowania przpisów". chcesz skarżyć?rób to,tylko najpierw rozejrzyj się wokół na drodze,to zobaczysz,gdzie jest więcej po*ebów i od skarżenia kogo masz zacząć.niektórzy z nich trafiają przypadkiem za kirownicę tira,mozę jechaleś właśnie za jednym z nich.wiedz o tym,że my też zwalczamy ich wśród nas.na koniec spróbuj zakrętu 90stopni przy 100km/h na motocyklu,zyczę powodzenia :)

 

kolego, powiem ci tak - to wasze tepienie to moze i jest, ale wystarczy TYLKO NA CHWILE wlaczyc CB i posluchac, co macie do powiedzenia o wszystkich innych uzytkownikach drog poza ciagnikami siodlowymi z naczepami, inaczej zwanych koniami. NIe pier....l mi tutaj jacy to swieci nie jestescie, bo jak jest korek to CELOWO blokujecie pasy ruchu wszystkie mozliwe, zeby przypadkiem ktos was nie wyminal. I nie mow tylko, ze robicie to po to, zeby cos NIBY w waszym oczywiscie odczuciu usprawnic. Jestescie mistrzami w blokowniu drogi. Moj rekord - wleklem sie dokladnie 19 km, az jeden z was wyprzedzil kolege, i teraz ciekawe, czy kolega wyprzedzany nie mogl zwonlic o DOSLOWNIE kilka km, zeby wyprzedzajacy mogl szybciej zjechac i nie blokowac aut jadacych za nim??? Wiem, ze rozpedzenie kilkudziesieciu ton nie jest takie proste, ale bez jaj, wyhamowaniu do np 85 kiedy kolege ciagnie te prawie 90 chyba nie spowoduje wielkiego klopotu?

Mozesz powiedziec jak to tepicie? Ale tak konkretnie, jakis przyklad podac? kto wymyslil na CB skrot "dawca nerek", ktory jednoznacznie okresla motocykliste w slangu cb? Kto robi koleiny, a pozniej ich konesekwencja sa frezy? Moze przeladowny 2oo, albo np puszka osobowa? Ilu z was jezdzi mega przeladowanych? Tak tak, wiem, jest ITD.... jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...