Skocz do zawartości

Zostałem konfidentem!


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się! Pierwszy raz w życiu dobrowolnie pojechałem do komisariatu policji z donosem! Nie powiem, żebym czuł z tego powodu jakąś dumę ale też nie mam wyrzutów sumienia.

Dlaczego to zrobiłem? Otóż jadę sobie do domku. Przede mną jedzie ciężarówa, wielki, oplandekowany TIR. Zapyla 100-110, no to ja za nim. Nie wyprzedzam bo po co? Jak tak pociaskał w terenie, jego sprawa, ale kiedy przeleciał przez wioskę nie ujmując gazu, no dżygit! Na podwójnym winklu /90st w prawo i zaraz 90st w lewo/, z dośc ostrej górki /ograniczenie do 40/ poleciał, zwalniając do 80! Byłem pewien, że poleci prosto! Dalej walił 110, na szczęście już poza terenem zabudowanym. Po drodze na 3-go wyprzedził troje rowerzystów! Ostatniego omal nie wciągnęło pod tylnią oś. Wreszcie dojechał do mojej miejscowości. Znowu 2 winkle, podobne do tych wcześniejszych, ale bez górki, ograniczenie do 60 a on nieco ponad 80! Normalnie osobowym strach tam latac szybciej, niż 80 km/h. W całej miejscowości jest ograniczenie do 50, a ten co? Leci równą setką! Normalnie oczom nie wierzyłem! A że po drodze jest komisariat, to zajechałem, powiedziałem co widziałem, podałem numery i tyle. Straci prawko? Straci pracę? Szczerze mówiąc, mam to gdzieś! Mam nadzieję, że durnia zatrzymają, zanim kogoś zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to dobrze zrobiles. Ale nasuwaja mi sie dwa pytania:

1) Czy policja patroluje czy sie opier***?? Jak trzeba nigdy ich nie ma, a zeby cos zrobili musi sie cos stac, albo trzeba im powiedziec.

2) Czy gdyby popedzal motocyklista i stwarzal porownywalne zagrozenie, to czy tez bys tak zareagowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie zrobią, co najwyżej mandat za niebezpieczną jazdę, w co też wątpię. Gdyby był drugi świadek, to może jeszcze by sąd dał wiarę, a tak każdy adwokat wybroni tego kierowcę. Żeby udowodnić przekroczenie prędkości należy mieć pomiar z legalizowanego urządzenia. W innym wypadku adwokat podda pod wątpliwość wskazania prędkościomierza samochodu. Poza tym zeznania jednego świadka to za mało, bo kierowca się wszystkiego wyprze i sąd będzie miał wątpliwość komu uwierzyć.

Należy mieć twardy dowód, np. nagranie video, ale w ten sposób też nie udowodni się przekroczenia prędkości. Nawet posiadając legalizowane urządzenie (np. tachograf) można się nieźle zdziwić, bo też można ponieść karę za przekroczenie prędkości.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie zrobią, co najwyżej mandat za niebezpieczną jazdę, w co też wątpię. Gdyby był drugi świadek, to może jeszcze by sąd dał wiarę, a tak każdy adwokat wybroni tego kierowcę. Żeby udowodnić przekroczenie prędkości należy mieć pomiar z legalizowanego urządzenia. W innym wypadku adwokat podda pod wątpliwość wskazania prędkościomierza samochodu. Poza tym zeznania jednego świadka to za mało, bo kierowca się wszystkiego wyprze i sąd będzie miał wątpliwość komu uwierzyć.

Należy mieć twardy dowód, np. nagranie video, ale w ten sposób też nie udowodni się przekroczenia prędkości. Nawet posiadając legalizowane urządzenie (np. tachograf) można się nieźle zdziwić, bo też można ponieść karę za przekroczenie prędkości.

 

Z tego co wiem to tacho to wlasnie twardy dowod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tacho to wlasnie twardy dowod

No raczej. Też tak myślę. Skoro kontrole drogowe sugerują sie wykazami tacho co do czasu pracy to chyba jest legalne urządzenie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupie mini kamerę sprzegowską wielkości guzika i flashdisk 2GB i będe latał po okolicy nagrywając szaleńców. Będę nowym strażnikiem Texasu. :buttrock:

 

Ach..gdybym tak mógł wkręcic się do drogówki.....to by zobaczyli co to jest patrol dróg. Co trzeci kierowca wróciłby do domu PKS-em.

A tak na serio to powinnien być u nas przepis zwany w UK 'reckless driving" i baaaardzo ostre kary za to. Nawet więzienie i utrata prawka za taką jazdę. Może wtedy byłoby normalnie na ulicach , tak jak w cywilizowanych krajach.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupie mini kamerę sprzegowską wielkości guzika i flashdisk 2GB i będe latał po okolicy nagrywając szaleńców. Będę nowym strażnikiem Texasu. :buttrock:

 

to moze od razu zglos do policji? :buttrock: sprzet dostaniesz, kamere full wypas i wtedy bedziesz dopiero konfidentem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie zrobią, co najwyżej mandat za niebezpieczną jazdę, w co też wątpię. Gdyby był drugi świadek, to może jeszcze by sąd dał wiarę, a tak każdy adwokat wybroni tego kierowcę. Żeby udowodnić przekroczenie prędkości należy mieć pomiar z legalizowanego urządzenia. W innym wypadku adwokat podda pod wątpliwość wskazania prędkościomierza samochodu. Poza tym zeznania jednego świadka to za mało, bo kierowca się wszystkiego wyprze i sąd będzie miał wątpliwość komu uwierzyć.

Należy mieć twardy dowód, np. nagranie video, ale w ten sposób też nie udowodni się przekroczenia prędkości. Nawet posiadając legalizowane urządzenie (np. tachograf) można się nieźle zdziwić, bo też można ponieść karę za przekroczenie prędkości.

 

 

Troche sie mylisz.Już powyżej 3,5 T kazdy pojazd obowiązkowo ma tachograf który jest wystarczającym dowodem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shipp moj uznanie sam widzialem w Maju dokladnie to samo tylko, ze Dzigit po drodze zalapal sie na kontrole i stal w deszczu przez dobre pol godziny ( tyle trwaj mniej wiecej moj obiad )

 

1) Czy policja patroluje czy sie opier***?? Jak trzeba nigdy ich nie ma, a zeby cos zrobili musi sie cos stac, albo trzeba im powiedziec.

2) Czy gdyby popedzal motocyklista i stwarzal porownywalne zagrozenie, to czy tez bys tak zareagowal?

 

1. Trudno wymagac aby byli zawsze wszedzie

2. osobiscie ciezko by mi bylo powiedziec co by bylo gdybym byl motocyklista :buttrock:

 

 

Nic mu nie zrobią, co najwyżej mandat za niebezpieczną jazdę, w co też wątpię. Gdyby był drugi świadek, to może jeszcze by sąd dał wiarę, a tak każdy adwokat wybroni tego kierowcę. Żeby udowodnić przekroczenie prędkości należy mieć pomiar z legalizowanego urządzenia. W innym wypadku adwokat podda pod wątpliwość wskazania prędkościomierza samochodu. Poza tym zeznania jednego świadka to za mało, bo kierowca się wszystkiego wyprze i sąd będzie miał wątpliwość komu uwierzyć.

Należy mieć twardy dowód, np. nagranie video, ale w ten sposób też nie udowodni się przekroczenia prędkości. Nawet posiadając legalizowane urządzenie (np. tachograf) można się nieźle zdziwić, bo też można ponieść karę za przekroczenie prędkości.

 

Pierwsza zasada forum nie wiesz nie pisz pier**l. W samochodach powyzej 3,5 t nakaz posiadania Tachografu ( i jego co dwu letnia kontrola dokladnosci zapisu ) wiec to jest jak to mowisz twardy dowod i twardszego nie ma :buttrock:

 

Zeznanie jednago swiadka w polaczeniu z wykresem to tak jak DNS / odciski palcow na miejscu zbrodni, zreszta nawet swiadka nie potrzeba

 

Tachoscheibe ( wkladka ) jest uznanym dowodem w calej Europie wiec o czym pitolisz ? Zaden kierowca nie pojdzie nawet do adwokata, bo sam ewidentnie wie, ze bedzie skucha, kumasz ?

 

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tacho nie tacho, ale jak dla mnie zdecydowanie gorsi sa kierowcy ciezarowek niz puszek osobowych. Chwilami ich chamstwo to szczyt mozliwosci. Jakis czas temu na forum bylo, jak taki jeden otworzyl drzwi chlopakowi przeciskajacemu sie w korku. Szok! I trudno sie nie zgodzic, ze wyhamowanie kilkudziesieciu ton to nie to samo co kilkuset...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasista drogowy ;)

Zostań na pewien czas kierowcą tira.

 

Rozwin co przez to rozumiesz ? Maja moze jakas taryfe ulgowa ? ? ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...