Skocz do zawartości

Regulator Napięcia K-750


max264
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram.............................miałem taki - działał bez zarzutu.....

Tani i szeroko dostępny (mówię oczywiście o zwykłym mechanicznym.............................elektronicznego nie probowalem);

 

od jakiej cz , jaki schemat podłączenia - czy tak samo jak oryginalny rr302

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie regulator od CZ 350 np typ 472.5 podejdzie, tylko on jest z minusem na masie, więc trza przemagnesować prądnice. Nawet możecie kupić sobie elektronika. Choć ja w oryginalną puszkę mam wstawiony elektronik i nic nie widać z zewnątrz:D

 

Pavello odezwij sie w sprawie reglera elektronika jesli chcesz :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem regler od CZ 175 yp 487 (w 350-ce jest taki sam) - czyli taki - http://moto.allegro.pl/item380298761_nowy_..._iz_i_inne.html

 

Wojtas - po co chcesz przemagnesowywac pradnice? Przeciez Kaska tez ma minus na masie.......... (stara pradnica w Emce - ta 45W - miala odwrotnie). Tutaj nie potrzeba bylo zadnych zabiegow do podlaczenia mechanicznego reglera (moze przy elektroniku jest inaczej - ale przy mechanicznym nie trzeba nic robic);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kręciłeś w tą stronę co trzeba?

 

1) kierunek obrotów prądnicy nie zależy od biegunowości prądnicy, a od sposobu podłączenia uzwojenia wzbudzenia;

 

2) biegunowość prądnicy (podczas wytwarzania prądu) zależy od magnetyzmu szczątkowego, czyli ukierunkowania magnetyzmu w nabiegunniku;

 

3) zmiana magnetyzmu odbywa się przez przyłożenie napięcia do swobodnych końców uzwojenia wzbudzenia - zależnie od potrzeby; podłaczamy do akumulatora lub prostownika na ok. 1 sek.

 

4) biegunowość prądnicy nie ma znaczenia dla pracy regulatora napiecia mechanicznego (sprawdzone w działaniu);

 

5) biegunowość prądnicy ma znaczenie przy regulatorze elektronicznym z uwagi na elementy półprzewodnikowe;

 

6) dobór regulatora zleżny jest od sposobu regulacji czyli sposobu podłączenia uzwojenia wzbudzenia w prądnicy. czasem wzbudzenie łączone jest na masę przez regulator, czasem na szczotkę prądową (wtedy drugi koniec jest połączony na stałe z masą)

 

7) dobór regulatora zależy od mocy prądnicy z tym, że regler o wyższej mocy (nominalnie) bedzie chodził ze

słabszą prądnicą, odwrotnie - raczej nie pożyje długo (słabszy regler - mocniejsza prądnica)

 

itd. itd.

 

może się komuś przyda

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze wam moj problem.

1. ladowanie 5.80V

2. niegasnie kontrolka ladowania

 

nie mamy juz pomyslu co moze byc wina tego.regler zmienilismy kilka razy.czasami ladowanie jest 6.80V. ale to tylko czasami.

i teraz nie wiem bo na wyjscu z Ja wychodzi nap jakies 0.8 V.

 

macie pomysl co moze byc. mnie sie wydaje ze cos z pradnica jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze wam moj problem.

1. ladowanie 5.80V

2. niegasnie kontrolka ladowania

 

nie mamy juz pomyslu co moze byc wina tego.regler zmienilismy kilka razy.czasami ladowanie jest 6.80V. ale to tylko czasami.

i teraz nie wiem bo na wyjscu z Ja wychodzi nap jakies 0.8 V.

 

macie pomysl co moze byc. mnie sie wydaje ze cos z pradnica jest

 

Sprawdź w poniższy sposób prądnicę:

"Odłączasz przewody odchodzące od niej, kawałkiem drutu łączysz zacisk SZ (podobny do widełek) z masą a zacisk JA (odwrócone R) z żarówką o mocy ok. 35 W, którą przykładasz do masy. Jak żarówka świeci to prądnica jest OK. Jak nie to jest albo padnięta, albo odwrotnie spolaryzowana. Polaryzacja prądnicy polega na właściwym podłączeniu jej do prądu tak by podłączona do akumulatora obracała się zgodnie z kierunkiem pracy przy włączonym silniku. "

Jeśli efekt będzie taki, że żarówka się nie świeci to prądnicę trzeba zregenerować. Jeśli żarówka świeci wina jest po stronie reglera albo w jego niewłaściwym podłączeniu. Cudów nie ma i w końcu elektryka musi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...