Skocz do zawartości

Luzy na tylnej zębatce...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś przy kontrolowaniu naciągu łańcucha zauwazyłem przez przypadek, że tylna zębatka ma luzy.

Rusza się do przodu i do tyłu i na boki też nie jest od końca stabilna...

 

Rozebrałem tył bo myslałem, ze wysypało się łożysko, ale wygląda bardzo zdrowo i luzow na boki też nie ma. Sprawdzałem z serwisówką czy może jakiegoś elementu mi brakuje, ale wszytsko jest oki.

 

Ta guma amortuzująca tez cała i niegdzie ani nie przerwana ani nie poszczępiona.

 

Ale chyba wychodzi na to, ze guma poprostu ma dość... Wcześniej nigdy tego nie miałem w rzadnym motocyklu...

 

Tą gumę się co jakiś czas wymienia czy u mnie się coś rypneło :crossy:

 

W rozpoczynającym się sezonie nie mogłem sie nacieszyć mocą więc przyznam sie bez bica odkręcałem jej równo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zebatka ma ruch do przodu i na do tyłu to wydaje mi się właśnie całkiem normalnym zjawiskiem uklepania gumy, ale czy ta guma ma wpływ na ruchy zebatki na boki :) :icon_mrgreen:

 

Moim zdaniem NIE... Ale nich wypowiedzą się Ci którzy mieli z tym do czynienia bo nie chce jakis swoich filozofi tworzyc...

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdjąłem kapę gdzie zanjduje się wałek zdawczy z zębatką i zauważyłem luz między wałkiem a zębatką. Nie jestem jakimś specem ale wydaje mi się że tak nie powinno to wyglądac gdyż luz zmienia osiowośc pracy zębatek napędu. Może powinna byc tam jakaś podkładka? Pomóżcie motocykl Varadero 1000 Dodam że przejechałem na tym już parę dobrych kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie części do wymiany:

Łożysko w zabieraku zębatki

Guma absorbera

 

Jak tam Panie Dudek z terminami u Pana bo chcial bym podjechac pokazac moj naped bo tez nie do konca podoba mi sie jego praca. obawiam sie ze tez bedzie podobnie jak u kolegi ktory zalozyl temat.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdjąłem kapę gdzie zanjduje się wałek zdawczy z zębatką i zauważyłem luz między wałkiem a zębatką. Nie jestem jakimś specem ale wydaje mi się że tak nie powinno to wyglądac gdyż luz zmienia osiowośc pracy zębatek napędu. Może powinna byc tam jakaś podkładka? Pomóżcie motocykl Varadero 1000 Dodam że przejechałem na tym już parę dobrych kilometrów

 

w wielu motocyklach jest tak ze przednia zębatka na wałku zdawczym ma drobne luzu. i to jest tak robione fabrycznie. nie pamietam teraz dlaczego ale już w paru moto słyszałem ze tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem koło jeszcze raz i faktycznie Piotr Dudek ma rację ;)

 

Gumy uklepane... Tylko pytanie czy łatwo je dostać w sklepie motocyklowym czy tez trzeba sprowadzać je na zamówienie :wink: Tak czy siak luz nie jest duży także moge zamówić a na tych narazie jeździć :)

 

Wybiłem łożysko ze zbieraka zębatki i naprawdę wygląda jak nowe i aż się wierzyć nie chce, ze z nim coś nie tak... Ale faktycznie po usztywnieniu w imadle łożysko kołoysze sie delikatnie na boki co na zębatce daje już całkiem niezłe luzy... Ale to pryszczyk - łożysko dostane od ręki :)

jakie polecacie :wink: Dużo na forum sie mówiło o firmie SKF... Chyba najlepsze, co :) :)

 

bart_b do Piotra to aż wstyd z taką pierdołą jeździć :) sciągnąć tylne koło i obejrzeć gumy jak i łożyska to naprawdę pryszcz :)

 

borys_moto najlepeij to zajrzeć do Hyanesa i sprawdzić czy niczego nie barkuje. U mnie jest to rozrysowane idealnie wiec sprawdzałem element po elemencie.

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lozysk to oczywiscie ze SKF albo KOYO i nic wiecej. (no moze ew OPTIMAL)

 

co do podjechania na warsztat to chetnie sie przejade i dowiem od mechanika jak ma byc prawidłowo.

 

Nie musisz jechać tak daleko, kup sobie kilka książek i poczytaj ale na razie nie psuj motocykli swoim klientom bo ktoś w końcu Cię opisze na tym forum.

moderator

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie problem jest znacznie poważniejszy... :banghead:

 

Byłem w sklepie z łożyskami i gośc bierze moje łożysko do ręki i mówi, że niczym nie odbiega od nowego. Wyciaga mi nowe łożysko z pudełka(SKF) i okazuje się że ma dokładnie takie same minimalne luzy na boki. Twierdzi, że łożysko musi miec takie luzy bo inaczej by się zatarło.

 

Kazał przywieśc całe koło.

No wiec przywoże mu całe koło do sklepu no i doszliśmy do jednego. Wytarta jest oś jak i tuleje(dystanse) usztywanijace własnie to łożysko. I luz nie bierze sie z tego ze zebatka lata na łozysku tylko, ze całość lata pomiedzy tymi dystansami a ośką :banghead: Tzn to bardziej na ośce wygląda na odcisnięcia :/

 

http://img358.imageshack.us/my.php?image=koovp5.jpg

 

Czy to jest normalne :) :) Albo ktoś kiedyś tego nie dokręcił albo, co :)

 

Czy to tak działa te 175km na takie elementy :lapad:

 

Mam dwie możliwości:

1. kupić kompletną używaną ośkę z nakrętką i dystansami za 100zł - jutro obejrze w jakim jest stanie...

2. dotoczyć ciaśniejsze tuleje(dystanse).

 

w ogóle nie kumam dlaczego tak sie stało... Przeciez to siedzi na sztywno i wcale nie nie obraca...

 

Ps. Gumy amortyzujące do tylnego koła kosztują 260zł :biggrin: Myślałem, ze to tańsze troszkę :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Od tamtej pory wymienił pewnie wszystkie łożyska. Nie rozgrzebuj starych tematów. Pozdrowienia z 2008 roku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...