Skocz do zawartości

Tico, Kadett, Astra czy co?


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W przyszłym roku będę się przymierzał do kupna pierwszego samochodu. Założenia - ma być toto ekonomiczne, do jazdy głównie po mieście, bezawaryjne i ma kosztować góra 5000zł. Silnik do 1,3l, najchętniej sedan.

Póki co mam opcje:

Daewoo Tico - rozważam tylko dlatego, że wujek sprzedaje wychuchany egzemplarz. Autko ekonomiczne ale dla mnie troszkę gabarytowo za małe - w razie co ciężko by się było w nim w nocy przekimać, coś przewieźć większego itd. Ale to akurat wiem, że zadbane i niedrogie.

Kadett - wizualnie mi się podoba, wersja Sedan powinna być pakowna, ale słyszałem od jednego mechanika, że ma to jakieś amerykańskie patenty i w razie co będzie drogo z naprawą. Ponadto ponoć lubi wypić.

Astra - jak wyżej, tylko silnik już się w 1.3 nie mieści (wyższe OC), ale za to nowsze roczniki.

 

Poczytałem trochę, podoba mi się jeszcze Mazda 323 IV (bez F), ale tego jest mało (szczególnie z silnikiem 1.3 i sedan), no i to japonia - części drogie.

 

Poradźcie coś.

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadet sedan amerykańskie patenty a kombi albo hathback (nie wiem jak to się prawidłowo pisze :icon_mrgreen: ) nie ?????

Jakiś dziwny mechanik chyba że miał na myśli pontiaka le mans

 

|Dla wyjaśnienia - kadet i astra są technologicznie bardzo zbliżone (nawiasem mówiąc jak bardzo się uprzesz to możesz nazwać opla amerykańską firma bo należy do general motors :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było na forum przeczytałem, na temat Kadetta znalazłem niewiele.

Kadett hatchback i kombi jak dla mnie może być, ale... mojej pannie się nie podoba i będzie marudzić :icon_mrgreen:. Cóż, w razie co kupię stopery :buttrock:. Z tymi amerykańskimi patentami też się zdziwiłem (przez nie z miejsca odrzucam Fordy). Ile toto pali?

Tico to zrzynka z Suzuki Alto, więc konstrukcja mechanicznie udana (choć wygląda że szkoda gadać), wujaszek podczas 10 lat wymienił paski rozrządu, pompę paliwową i jedno łożysko w kole, więc dość trwała (druga sprawa, że on 80km/h nie przekracza) i powtarzam jeszcze raz - gdyby nie to, że wiem, że ten egzemplarz jest od pierwszego właściciela, regularnie serwisowany itd to też bym się nad nim 5 minut nie zastanawiał.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było na forum przeczytałem, na temat Kadetta znalazłem niewiele.

Kadett hatchback i kombi jak dla mnie może być, ale... mojej pannie się nie podoba i będzie marudzić ;). Cóż, w razie co kupię stopery :). Z tymi amerykańskimi patentami też się zdziwiłem (przez nie z miejsca odrzucam Fordy). Ile toto pali?

Tico to zrzynka z Suzuki Alto, więc konstrukcja mechanicznie udana (choć wygląda że szkoda gadać), wujaszek podczas 10 lat wymienił paski rozrządu, pompę paliwową i jedno łożysko w kole, więc dość trwała (druga sprawa, że on 80km/h nie przekracza) i powtarzam jeszcze raz - gdyby nie to, że wiem, że ten egzemplarz jest od pierwszego właściciela, regularnie serwisowany itd to też bym się nad nim 5 minut nie zastanawiał.

Kadett 1,3 to nie wiem, ale kiedys moi rodzice mieli dawno temu1,6. Palil od 6(trasa ok 90 km/h) do 17 (zima po miescie).Benzyna ,bez gazu :icon_mrgreen: Kadett sypal sie na potege, ale to byly jeszcze czasy skladakow-wiec obiektywna opinia to nie jest. Juz wtedy(10 lat temu) kadetty mialy ogromne problemy z rdza. Teraz to ciezko znalezc takiego co ma wiecej zdrowej blachy niz rdzy.Zreszta ten sam problem dotyczy astry.

Zdecydowanie wolalbym 323, a te niby wyzsze ceny czesci to bzdura. Jak kupisz w miare zadbane auto, to psuc sie nie powinno. A ceny elementow eksploatacyjnych nie sa znowu az takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja koreańczyków nie odrzucam. jeżdżę bezawaryjnie matizem od 8 lat, pali mało bo w zimie po mieście ca. 6,3, opony tanie, części w razie czego też - ostatnio robiłem zawieszenie, kiedyś sprzęgło i tłumik - czyli normalka

na twoim miejscu nie zastanawiałbym się: zakup samochodu to nie wszystko, do tego trzeba liczyć utrzymanie. a to potrafi zaboleć, jak trzeba nagle kilka stówek wywalić, bo coś poszło

jak w motocyklu: lepszy starszy i mniejszy, a za to w dobrym stanie i z pewnych rąk :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zalezy Ci chociaz na wystarczajacych do wyprzedzania osiagach? Ja smigam taty astra 1.4 60KM autko jest u nas od nowosci nic sie nie psuje, ale to nie jedzie :icon_rolleyes:. I pali ponad 7, co na te osiagi to nie zbyt dobry wynik i w dodatku przekracza 1.3 podejzewam ze te mazdy 1.3 beda mialy lepsze osiagi, a i jedno i drugie sie raczej nie psuje.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...