Skocz do zawartości

Kawasaki KLE 650


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Co sądzicie o tym motocyklu ? Należy wg mnie do maszyn uniwersalnych, w miasto i w lekki teren, ladniejszy od V-stroma, ciekawszy i nowocześniejszy.

 

Czy wg Was nadaje się na pierwsze moto ?

 

Proszę o sugestie na temat tego motocykla, jednak wcześniej polecam lekturę tego artykułu :

 

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,KLE,650,leb...szyna,2940.html

 

Pozdrawiam :biggrin:

 

Ponawiam pytanie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty masz na prawdę lat? Jeśli 16, to powodzenia, długo się pewnie nie najeździsz. Może na początek kup KLE500 i naucz sie jeździć, później rozglądaj sie za czymś lepszym, wiekszym i silniejszym.

 

A po drugie zastanów sie, ile Ciebie będzie kosztowała eksploatacja i serwis takiego motocykla, chyba że masz bogatego tatusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem przymiarki do KLE650. Pomijając fakt, że Kawasaki jest i jeszcze pewnie długo będzie dość egzotyczne to SUZA daje sprawdzoną technologię (choć wcale nie starą) dobry dostęp do części. Świetnie się prowadzi i jest oszczędna. Ponadto DL jest większy i wygodniejszy, pozwala bez problemu zabrać pasażera(kę) - to już moja subiektywna opinia ale zdaje się że ma potwierdzenie w rzeczywistości.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

wlasnie tez sie zastanawiam nad KLE650... cena calkiem spoko bo 26,9K ... jest jeszcze KLE 500 za 19K ale to juz wyglad ma troche nie teges, no i konstrukcja tez wiekowa poza tym na gaznikach... Do tej pory siedzialem w temacie chopperow (posuwam virago 535 od roq) ale juz mnie troche denerwuje fakt iz na winklach szoruje podnozkami, a gdy tylko wjade w teren szoruje wydechem. Jak na moj gust KLE 650 ma swietny wyglad, jest maly i poreczny, ma charakter szosowo - terenowy, z tym ze aby czerpac przyjemnosc z tego drugiego na dzien dobry inne opony trza zalozyc.

A co do Suzuki 650 V-strom to trza przyznac ze bardzo ciekawa propozycja, tymbardziej ze jestem zwolennikiem silnikow w ukladzie V, zapewne bardziej przyjazny zakres obrotow niz Kawa rzedowa... Ciekawe jak z przeswitem, bo wyglada na nizszego niz KLE650, a to dosyc wazny argument na lagodne enduro. Domyslam sie ze v-strom tez na wtryskach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny motocykl, uniwersalny i nowoczesny...zajebiście komfortowa i neutralna pozycja za kierą (posadziłem swoje 4 litery na nimpodczas targów w Wawie) Jedyny mankament jak dla mnie to ... ochydna przednia lampa... tak spieprzyć taki fajny motocykl... ech żal... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to moto w Boosterze w Katowicach i wygląda nawet nawet, mógłbym się chyba nawet do tej lampy przyzwyczaić. Osobiście nie kupowałbym takiego moto na mój pierwszy sprzęt. Nie wiemy czy przymierzałeś się już do niego, czym jeździłeś wcześniej, choćby jakiś Simson czy coś takiego. Możliwe że jak usiądziesz na tym moto to przestraszysz się jego gabarytów i na pierwsze moto wybierzesz sobie coś mniejszego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze moto nie polecam, chyba że jesteś dużym gościem.

Moc i osiągi to jedno, ale przy tej wysokości i wadze sprzęta masz duże szanse na glebę parkingową w pierwszych tygodniach jazdy, a to w przypadku KLE650 może pokosztować.

 

Jak chcesz moto turystyczne, to pomyśl może o jakiejś typowej szosówce 500-600ccm. A jak drogowe enduro, to np. DRZ400S będzie super.

 

W przypadku KLE650 zapomnij o jeździe w terenie jeśli nie masz doświadczenia. To moto tylko udaje terenówkę, a ew. gleba (o którą na luźnym podłożu bardzo łatwo) to duże koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...