Skocz do zawartości

Problem z wysokimi obrotami.


Yamaha Rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam yamahe DT 50 która ma cylinder 90ccm oraz gaźnik Dellorto 19 PHBG CS. Już po zakupie dusił się na wysokich obrotach więc go wyciągłem i dokładnie przeczyściłem wszystkie dysze itp. Nic to nie pomogło nawet regulacja nic nie pomogła. Moim zdaniem jest za mało benzyny w komorze pływakowej gdyż wchodzi na wysokie obroty ale na parę sekund i się zaczyna dusić aż do momentu gdy naleci dość benzyny i znowu wysokie obroty na parę sekund. Wykrzywiłem blaszkę na pływaku żeby był większy poziom benzyny lecz to też nic nie dało. Jedynie co to na trochę dłużej te obroty trzymię na ssaniu. Już sam niewiem w czym jest problem więc może będzie tu jakiś specjalista co się zna na tym. Wole go naprawić gdyż nie chce kupywać nowego. Myślę że powietrza dostaję dość.post-80866-0-79624400-1427565763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz jaką masz dysze główną.

Znowu go wyciągnąłem i główna dysza to 75

 

 

 

A pomyślałeś, że może łapać lewe powietrze?

No ok, ale skąd? wszystko jest w miare szczelne ..

Edytowane przez Yamaha Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsiukaj plakiem albo czymś łatwopalnym w okolice gaźnika.

Po co? nie widzę sensu..

 

Jak działa po zaciągnięciu ssania ? sprawdz czy paliwo zlatuje swobodnie .

Paliwo jak najbardziej swobodnie i szybko zlatuje nic go nie blokuje. Po włączeniu ssania ma te obroty na parę sekund dłużej.

Edytowane przez Yamaha Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? nie widzę sensu...

 

Kolega dał Ci radę jak dojść do problemu,który Cię dręczy,a Ty pytasz jak dziecko po co,na co itp.

 

A ja napiszę Tobie,aby zaprowadził motonga do speca i położył mu kilka "władków" za wykonaną usługę.

 

AMEN

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega dał Ci radę jak dojść do problemu,który Cię dręczy,a Ty pytasz jak dziecko po co,na co itp.

 

A ja napiszę Tobie,aby zaprowadził motonga do speca i położył mu kilka "władków" za wykonaną usługę.

 

AMEN

Dobra nie znam się, ale po co mam psikać powiedzmy dezodorantem do gaźnika co mi to niby ma dać? tu nie chodzi o odpalanie też byście mogli powiedzieć jakie to efekty daje zrobienie takiego czegoś bo ja sam nie wiem po co mam psikać dezodorant do gaźnika.. tu chodzi o to że on wchodzi na te max obroty ale na te parę sekund aż mu benzyny braknie i muszę czekać aż ponownie naleci... więc nie wiem jakim cudem psikanie czymś łatwopalnym może coś zmienić, chyba że się mylę to mi napiszcie o co chodzi.

Edytowane przez Yamaha Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do gaźnika tylko dookoła gaźnika, na mocowanie z cylindrem etc. Twoje obydwu mogą wskazywać nieszczelność, a to jest najprostsza druga do jej znalezienia.

WD40 tak może być tak ? i w te miejsca łączenia i tam przy filtrze powietrza jak jest ta guma co do gaźnika się przyczepia też tak? :) spróbuję jak mi wyschnie gaźnik bo go w occie gotowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wd 40 bo wd40 niszczy gumę .........

 

plak albo samostart najlepiej w ostateczności dezodorant......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plak przy okazji zakonserwuje

 

wydech masz pod większy cylinder czy standardowy ?

tak samo krucieć ssacy, czy dopasowany średnicą do gaźnika

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...