Skocz do zawartości

Emeryci na BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! czytam ten wątek,każdy się chwali to i ja muszę ,że we czwartek rozstałem się z Hondą,i tak o to po 14 latach spędzonych w siodłach różnych japonii, w sobotę kupiłem motocykl o którym myślałem już wiele lat BMW R100GS , ach ten stary boxer superrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez od jakiegos czasu korci taki dwuzaworowy GS.

Kylo - dawaj tu szybko foto :icon_exclaim:

 

narazie stoi w serwisie, problemy z elektryką (dlatego jak sądzę został sprzedany) jak odbiorę pstryknie się foty i wrzucę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jako Nowicjusz majacy BMW ale nie mający bardzo małego.

HD i panowie jeżdżący ta marką -nazywam ich laweciarzami. Ładne,wypucowane, i dumnie podnoszące lanserów do góry. Szanuję Motocyklistów ,ale niestety bufoniada nie podniesie ręki jak jadą. Może dlatego,że jak podniosa to już nie chwycą kierownicy z powodu przeniesienia stuków,puków i wibracji.

Ostatnio miałem okazję pojeżdżić Fazerem 800 w różnych wersjach i Tenerą 1200. Fazer silnik bajka, Tenera bardzo wygodna,wysoka ale....niestety dziś wiem dlaczego mój dobry kolega polecil mi BMW R 1200 GS. Szukam dzis motocykla na zmianę i niestety nie ma co wybrać....moze BMW K1200R.

Posiadających motocykle wszystkich marek ...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję pojeżdżić ..i Tenerą 1200. Tenera bardzo wygodna,wysoka ale....niestety dziś wiem dlaczego mój dobry kolega polecil mi BMW R 1200 GS.

Jadę w poniedziałek do Yamahy na jazdę testową nowym XTZ 1200. Podczas dwóch pobytów w salonie panowie opowiadali jak to użytkownicy GS-a po przejażdżce nowym XTZ wybierali tego drugiego jako wygodniejszy i lepszy motocykl z gatunku enduro-tourerów. Czyli Twój kolega nie był jednym z nich :icon_mrgreen:

 

odnośnie HD- w ubiegłym roku w ramach "Tygodnia Samurajów" byłem w salonie owej marki. Ciekawe zjawisko: możesz łazic po salonie pół godziny i nikt nie próbuje ci niczego wcisnąć, jedna znudzona panienka za ladą, druga gdzieś w kącie pomiędzy gratami made in china. Może dlatego że nie mam na sobie żadnego znaczka HD: naszywka MGH, kurtka Modeka, kask Airoh, motocykl Honda? Ale obserwowałem zachowanie dwóch "ownerów" spod znaku HD. Upał 30st, goście w skórzanych portach, buciorach jak do krów, grube koszule i skórzane kamizele, chusty pod szyjami, bandany na głowach. Wszystko oznakowane HD z każdej strony. Twarze czerwone, leje się z nich strumieniami ale twardzi są, nie zdejmą niczego. Szkoda mi ich było ale cóż ... Acha, do salonu przyjechali samochodem, bynajmniej nie amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał 30st, goście w skórzanych portach, buciorach jak do krów, grube koszule i skórzane kamizele, chusty pod szyjami, bandany na głowach.

widac lubia... i nic nam do tego

trzymajac sie tematu, moglbym zapytac polowe uzytkownikow R1200GS po co im ten motocykl, skoro nie jezdza dalej niz 50km od domu... ale nie pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz innych swoją miarą. Ja mam po to ten motocykl by robić tyle wówczas kiedy i jak mi się chce. Czy zrobie 1500km jednego dnia bo i tak bywało,czy 50 frajda i emocje podobne. Ja również niewiele widziałem na temat R1200GS -a dopóki go nie kupilem i sam nie dokonał oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha!

a ja marzę od dawna o bokserze w wersji GS i powiem wam tak

przesiadłem się ze swojej Shadow na małego GS i jest ekstra

zaczynam się poważnie zastanawiać na jaką cholerę mi tak duży motocykl jak R1150GS lub R1200GS

czuję że przy kolejnej zmianie maszyny będzie to GS w twinie i będzie on dla mnie w zupełności wystarczający, zarówno do podróży bliskich jak i dalekich

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w poniedziałek do Yamahy na jazdę testową nowym XTZ 1200.

No i nie wyszło.

 

Zadzwoniła pani z salonu 2 godz. przed terminem że nie będzie jazdy. Bo motocykl się popsuł. Jak zapytałem co się popsuło to usłyszałem że w sumie nic ale kierowca nie dojechał. Nie pytałem czy się popsuł ale zapytałem jak nie dojechał, skoro motocykle nie są wypożyczane na weekend (a chciałem pożyczyć, nawet odpłatnie, bo jechałem w Bieszczady na 4 dni). Pani w sumie nie wie, bo dzwoni żeby zaproponować inny termin. Cóż odmówiłem, niestety tylko ten czas miałem wolny.

Domyśliłem sie więc, że pan kierownik wziął sobie motocykl demo na weekend, co nieco zawalczył :flesje: i nie dojechał na rano, tzn 11.00)

 

Sie klienta traktuje :banghead:

 

To tak poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy emeryci, podtatusiali lowelasi, kryzysanci wieku średniego, stali klienci gabinetów chirurgii plastycznej ...czy za co tam jeszcze innego uchodzimy my, aktywni, dojrzali i zadowoleni z życia :rolleyes: użytkownicy sprzętu Jedynie Słusznej Marki, rozwinęli jakąś formę zorganizowanego współistnienia na forum?

 

Może dobrze byłoby się zgrać i utworzyć coś w rodzaju koterii, sekty albo Loży Masońskiej? Moglibyśmy wtedy zakulisowo knuć i złowieszczo wpływac na losy świata, a może nawet przejąć nad nim kontrolę. Co Wy na to, Panie i Panowie?

 

Chętni do podjęcia ww działań: ujawnijcie się.

 

Zelig

Witam.Dawno mnie tu nie było.Ale podchwyciłem ciekawy dla mnie temat.

Katuję swojego RS-a już od 4-ech lat i uważam że to...Bardzo Mądry Wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...