Skocz do zawartości

Czyżby to tarcze sprzęgłowe ?


Gość Lukasz1221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz1221

Witajcie !

 

Mam do Was kilka pytań !

 

Nie dawno zauważyłem w TZR dziwne dźwięki. Dokładnie jak się nagrzeje to przy np. redukcji i puszczeniu powolutku sprzęgła, to w połowie słychac jak by coś o coś tarło.. Taki metal o metal.. Zawsze to jest jak się nagrzeje . Dźwiek jest tylko słyszalny w takim momencie tylko.

Byłem z tym u mechaników. Jeden powiedział, że to są tarcze sprzęgłowe,a drugi znów ze korbowód...

Sam już nie wiem. co to może być.

Ja osobiście podejrzewam, że jest coś z olejem w silniku (chodzi o ten do skrzyni) .

Zboku silnika mam takie okienko do wglądu jak wygląda olej. I tak jak stoi przechylony na stopce, jak normalne stoi to nic nie widac oleju (a przed wymianą odrobine było widać jednak) i wydaje mi się, że ten przed wymianą był bardziej jak by gęstszy.

Mam teraz zalany 10w40 .. To dobry olej ? Nie powinien być gęstszy ?

Proszę o radę w tej sprawie.

 

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Dzi.ś jechałem i w czasie jazdy na biegu jeśli dobrze się wsłucha too tez słychac to tarcie.. Jak mam sprzegło naciśnięte too nic, ale jak nie mam nacisnietego i tylko jak jadę to jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcie czy może łożysko szumi na sprzegle? bo jak łożysko jest juz dojebane to wydaje takie odgłosy...

wicek15 Moto w pionie? :icon_biggrin: heh coś ci sie chyba pomyliło... to trzeba na kole jezdzić :flesje:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicek15 Moto w pionie? heh coś ci sie chyba pomyliło... to trzeba na kole jezdzić

Pomerdało mi się :) W każdym bądź razie moto musi stać prosto bez podpierania na nóżce.

Co do problemu, musisz zdjąć pokrywę, bez tego ani rusz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie ślizga sprzęgło ? jak nie to problem tarcz sprzegła odpada ja bym stawiam na łozysko...

 

Ps. zajebistcyh masz mechaników jak ci mówią że ci korba trze po wcisnięciu sprzęgła troche pomyslunku na przyszłosć

Edytowane przez IZO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Tarcze są dobre na 100 % . Nie ślizga, nie ciągnie ani nic z tych objawów. Znalazłem jeden zakład w pobliżu zajmujący się naprawą motocykli i tam pojadę, żeby mi to zrobili. Nie orientujecie się w jakiej cenie mogło by być te łożysko (łozysko na sprzęgle a łożysko dociskowe to to samo ? - nie znam się na tym więc może głupie pytanie, ale wolę się upewnić) ?

 

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Hmm to teraz mi doradziliście ;/ W 2T (bynajmniej w tym moim silniku) nie ma czegoś takiego jak łożysko oporowe czy dociskowe ;/ Byłem dziś w takim zakładzie co naprawiają motocykle i mi wytłumaczył, że łozysko oporowe jest w samochodach a nie w 2T ;/

 

Ale jest nadzieja,ze to nic ze sprzegłem, tylko po prostu nie na smarowany łańcuch i w ślimaku jedna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Ja już mam mentlik w głowie ;/ Jeden mówi to, drugi to (wczoaj najlepsze, że byłem u kolejnego mechanika i się przejechał i nic nie słyszał, bo to ciche jest, ale sprobuje nasmarowac jeszcze łańcuch i zobaczymy wtedy)... Narazie nie robie nic i gitara, rolzeci się to dopiero będe dawał do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...