Skocz do zawartości

Problem z elektryka - MZ 250


radziok16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na komutatorze jeden pierscien masowal naprawilem to ale nierozwiazalo to problemu. Regulator pozyczylem ze tak powiem ze sklepu nowy po jego zalozeniu bylo gorzej - gdy zamienilem na stary bylo tak samo jak na nowym czyli lampka kontrolki ladowania gasnie mi teraz na 5 tys obrotow ;/ . jutro jade do mechanika bo juz niemam sily na to

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co bylo problemem?

 

 

Diody... ale te wzbudzające (3 czarne do gory) mam poki co obejscie w instalacji ele. aby ich nieuzywalo, niewiem czy bede umiał dostac je same i o jakich parametrach tam powinny byc, bo jakos nieusmiecha mi ise kupywac ukladu prostowniczego z allegro

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z zakupem. Zabierz cały prostownik do sklepu elektronicznego, pokaż o jakie diody chodzi i dobiorą Ci jak nie oryginały, to jakieś zamienniki. Potem tylko przelutujesz. Musisz uważać na biegunowość i aby ich lutownicą nie przegrzać bo zaś będzie problem. Trochę mnie dziwi, że okazało się że to diody wzbudzenia, bo przecież wcześniej pisałeś że sprawdzał je jakiś fachowiec. No, ale dobrze że w końcu usterka trafiona.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z zakupem. Zabierz cały prostownik do sklepu elektronicznego, pokaż o jakie diody chodzi i dobiorą Ci jak nie oryginały, to jakieś zamienniki. Potem tylko przelutujesz. Musisz uważać na biegunowość i aby ich lutownicą nie przegrzać bo zaś będzie problem. Trochę mnie dziwi, że okazało się że to diody wzbudzenia, bo przecież wcześniej pisałeś że sprawdzał je jakiś fachowiec. No, ale dobrze że w końcu usterka trafiona.

Pozdrawiam!

 

 

Tylko u nas nie ma sklepu typowo elektronicznego najblizej jakies 70km i w tym problem... tez mowilem mechanikowi-znajomemu zanim sie za to zabieral ze bylo sprawdzane ale nie wylutowane... stwierdzil ze to tacy ksiazkowi elektrycy i trzeba wylutowac bo lubia oszukac no i wylutowal :icon_mrgreen:

 

P.S nowego nieoplaca mi sie kupywac bo caly uklad 130zl ale teraz jak wlacze swiatla migacze i stop to z 11.50V spadnie do 11.00 a nie do 9 ani 8 :)

 

Chyba znalazlem ale niewiem dokladnie ktore

http://eltronix.pl/categories/56

 

Zdobylem diody SY320 tamte byly SY351 czyli sa na troche nizszy prad poza tym nie moze przekraczac 0.9 A a tamte orginalne byly do 3 A znajomy stwierdzil ze wedlug niego nie powinno tma byc wiecej jak 1A ale nie mam mozliwosci zalatwienia innych jak myslicie beda dobre ?

Edytowane przez radziok16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie padły diody wzbudzenia to powinne dać radę, ale jeżeli prostownicze, do ładowania to szkoda roboty bo zaraz się przegrzeją. Zabezpieczenie wirnika alternatora jest 2-amperowe, a diody wzbudzenia mają bezpośredni wpływ na prąd wirnika. Prąd bezpiecznika jest dobierany z dość dużym zapasem, więc wydaje mi się że osiagną swój graniczny prąd, może go nieznacznie przekroczą, ale powinno działać. Po zamontowaniu musiałbyś sprawdzić czy nie grzeją się. Jeżeli bedą parzyły to musisz wymienić, jeżeli tylko ciepłe to powinne hulać. Duży wpływ na prąd wzbudzenia ma stopień naładowania aku. Im lepiej naładowany tym prąd wzbudzenia mniejszy. Ja bym spróbował gdyż wydaje mi się że warto się pobawić, przy okazji łykniesz trochę elektrotechniki, a to nie idzie w las.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nieaktualny :biggrin: wymienilem diody na te slabsze grzaly - sie troche. Spalilem wszystkie swiatla (urwal sie kabel wraz z łączeniem na kostce - plus od akumulator z plusem od ukladu prsostowniczego i jeszcze jakims ;) ) narobil mi zwarcia i poszedl regulator razem ze swiatlami ktore mialem wlaczone, ładowało mi do 18V :biggrin: wymienilem regulator, żarówki, kable ktore sie urwaly prowizorycznie zaizolowalem. No i wszystko ładnie śmiga ;). Zostaly tylko takie drobne usterki ktore za dnia naprawie :icon_mrgreen:

 

pozdro :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...